Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: SADDAM A.HİTLERİN OĞLUMU?  (Okunma sayısı 9372 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 24, 2008, 11:35:15 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Adolf Hitler' in Yahudi soyundan geldiği iddiası ilginç, çünkü o kadar Yahudinin katledilmesine sebep olan kişi olması düşünüldüğün de değişik geliyor. Bu bir iddiadır ve benim fikirlerim değildir, ayrıca bu iddianın ardından; aslında o kadar fazla Yahudinin katledilmediği ve daha çok çingelerin katledildiği söylenir. İddiaları çok iyi bilmediğimdeni yanlış birşey söylemek istemiyorum...
Bildiğim kadarı ile Adolf Hitler ilk yıllarda ülke dışına çıkmak isteyen yahudilere izin vermiş gitmeyi reddedenleri katletmiştir..haliyle bundan yola çıkarak dünyadaki yahudilerin israil topraklarına göçe zorlanarak Adolf Hitlerin israilin kurulmasına önemli derece de pay? sahibi olduğunu iddia ediyorlar..İddialar bazen çok uçuk olabiliyor...Sanırım Saddam Hüseyin'in idamından iki üç ay sonra başka bir yerde resimleri çıkmıştı elbeteki ne derece doğru resimler veya orjinaldirler tartışılır.

Ocak 24, 2008, 11:41:41 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Saddam Hüseyin akıllı bir adam (yandaşçıyım gibi anlaşılmasın lütfen :D ) ve hayatlarını verebilecek dublörleri ve korumaları vardı. Bence bu konuda ki iddialar doğru olabilir.
Hitler, Yahudileri katletmiştir fakat Yahudilerden daha çok çingeleri katlettiği söylenir. Bence karışık durumlar söz konusu bu mevzuda, bilmeden konuşmak istmem. Yahudi arkadaşlara sormak lazım...

Ocak 25, 2008, 12:01:54 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

bu konularda mulak doğruya ulaşabilmek mümkün değildir diye düşünüyorum.Sonuçta Adolf Hitler kaybettikten sonra ülkesi dışındaki kuvvetler herşeye el koymuştur.Ortaya çıkan belgeler bu nedenden ötürü mutlaka yanlıdır.Aslında yapmak gereken dönem hakkında araştırma yapıp biraz düşünmek olabilir ama keşke biraz daha vakit bulabilsem

Ocak 25, 2008, 12:07:31 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Haklısınız Sevgili Galilei, bende çok merklıyım tarihe, tamamen zıt bir alanda olsam bile. Fakat yeteri kadar vaktim yok. Yoksa iyi bir tarihçi olurmuşum :D

Ocak 25, 2008, 12:10:05 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

artık tarihi konularda bile tarafsız yanlar bulmak gerçekten çok zor.Her seferinde bazı araştırmalar yapıyorum fakat hep yarım kalıyor :D

Ocak 25, 2008, 12:13:21 öö
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

artık tarihi konularda bile tarafsız yanlar bulmak gerçekten çok zor.Her seferinde bazı araştırmalar yapıyorum fakat hep yarım kalıyor :D
O maalesef bir gerçek... Ne yazık değil mi, tarihe damga olan olaylar cereyan ederken ve bunlar kayıt altında tutulurken günümüze ne kadar yanlış ve değiştirilmiş geliyorlar... Manipüle edilmiş, tarihi bilgiler... Hakikaten bu beni çok üzüyor sevgili galilei...

Ocak 25, 2008, 12:32:39 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Aynı duygular içerisindeyiz sevgili blossom.Bazı zamanlarda gerçekten düşünüyorum tarihte kimler vardı diye ?ülkemizde dünyada yakın tarih olsun genel tarih olsun hangisi hakkında objektif bir kaynak  bulabiliriz ki?sadece Beğendiğimiz yazarların kitaplarındaki yorumlarla kalabiliyoruz.Hatta o yorumlar bile objektif olmayan belge? lere dayalı.
Ayn zamanda ne acıdır ki Ülkemizin kurucusu M.K.Atatürk'ün bile nasıl vefaat ettiği tartışılıyor.Çıkıp birisi bile diyemiyor ki kardeşim şu iddia yanlıştır bu doğru değildir diye..kaldi ki genel tarih hakkında siyasi tarih hakkında objektif kaynaklara ulaşabilelim.Geçmişimiz karanlıkta kalmaya mahkummudur bu kadar?

Ocak 25, 2008, 12:40:23 öö
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

İnsanlar ve milletler şahsi ve ülke menfaatleri doğrultusunda tarihi bile "farklı" yansıtmaya devam ettiği sürece, bugünleride torunlarımıza farklı öğreteceğiz. Eğer bizim hafızalarımız hala yerinde ise, biz doğrusunu anlatacağız.
Zamanında yansıtılmayanlar ve bu şekilde kayıda geçen tarih bugün bizim komplo teorileri kurmamıza sebep oluyor... Mustafa Kemal Atatürk' ün ölümü meçhul ve üzerinde bir sürü teori üretiyorlar. Atamız 1938 yılında öldü, Turgut Özal' ın ölümü içinde aynısı geçerli... Tabii bazı gerçeklerin yansıtılmasına izin vermeyen bir takım güçlerde söz konusu.

Ocak 25, 2008, 12:49:14 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

çok haklısınız değerli blossom emin olduğum bir konu daha varki o gerçekleri göstermeyen "gizli güçler" ile bu teorileri atan "gizli güçler" tektir

Ocak 25, 2008, 12:55:55 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Kesinlikle sevgili galilei...