Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HKEMBL Yeni Büyük Üstadı Bülent AKKAN  (Okunma sayısı 16841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 18, 2017, 06:17:36 ös
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası'nın yeni En Muhterem Üstadı Bülent Akkan olmuştur.

Dünya üzerinde 300 yıldan beri var olan Hür Masonluk, "Yüce Varlık'a İnanç" temeli üzerine kurulu bir "Kardeşlik Kurumu"dur.

Üyelerini din, ırk, dil, inanç ve makam ayırımı yapılmaksızın inançlı, hür, namuslu, aydın ve iyi ahlâklı erkeklerin oluşturduğu Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği, Türkiye’de faaliyet gösteren her dernek gibi, ülkemizin yasalarına tabidir ve çalışmalarını devletimizin denetimi altında sürdürür.

Derneğimizin üyeleri, devletine ve milletine sadakat yeminiyle bağlı, ülkesinin bağımsızlığına, bölünmez bütünlüğüne, demokratik ve laik düzenine inanmış, yasalarına her bakımdan uyan, ülkesine yararlı birer ‘Kâmil İnsan’ olmak amacıyla çalışan vatanperver Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır.

Ancak başta kamu düzenine aykırı hareket olmak üzere, yüz kızartıcı bir suçtan mahkûm olan veya bir Masona yakışmayan bir yaşam tarzı sergileyen üyesini derhal bünyesinden uzaklaştırır.

Hür Masonluğun siyasi, toplumsal, ahlaki değerlerin dışında faaliyetlerde bulunması,  kendi varoluş felsefesine aykırıdır. Hür Masonluk, insani değerleri yüceltir, samimi ve ahlaka uygun her türlü kişisel düşünceyi hoşgörü ile karşılar.

Hür Masonluk her türlü siyasi ve dini tartışmaların uzağında kendini geliştirmeye, yetiştirmeye yönelik felsefi çalışmalar yapan, bireysel bir öğretidir.

Hür Masonluk hiçbir konuda üyelerini toplu ya da tek tek, bir kanaat veya fikri kabul etmeye ve açıklamaya asla zorlamaz. Her Mason, bu temel ilkeler ışığında izleyeceği yolu, kendi aklı ve vicdanıyla saptar, böylece kendi Hakikati'ni araştırır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin onurlu ve yurtsever vatandaşları olan bizler, gerek mesleki çalışma alanlarımızda gerekse bu çatı altında yaptığımız çalışmalarla örnek bireyler, vatandaşlar ve insanlar olmak yolundaki gayretlerimizi sürdürüyoruz.

Bülent Akkan
Büyük Üstat

www.mason.org.tr
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Temmuz 18, 2017, 07:07:42 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın En Muhterem Büyük Üstad Bülent Akkan'ı yeni görevinde tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Kendisini Türk Masonluğunda yeni başarıların öncüsü olarak görmeyi temenni ediyorum.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Temmuz 18, 2017, 08:13:11 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Sayın En Muhterem Büyük Üstad Bülent Akkan'a yeni görevinde başarılar diler, Türk Masonluğu için hayırlı, uğurlu olmasını temenni ederim.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 19, 2017, 05:19:50 ös
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *

Türkiye Hür Ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasının 34. büyük üstadı seçilmiş olan Sayın En Muhterem Büyük Üstad Bülent Akkan'ı tebrik eder ve yeni görevinde başarılar dilerim.

Temmuz 19, 2017, 09:46:05 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayın En Muhterem Büyük Üstad Bülent Akkan'ı yeni görevinde başarılar dilerim ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 20, 2017, 02:36:36 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın En Muhterem Büyük Üstad Bülent Akkan'ı tebrik eder , yeni görevinde başarılar dilerim.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Temmuz 21, 2017, 01:18:38 öö
Yanıtla #6

Sayın En Muhterem Büyük Üstad Bülent Akkan'ı  yeni gorevinde başarilar dilerim.Saygi ve sevgilerimle.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Temmuz 21, 2017, 05:56:52 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın En Muhterem Büyük Üstad Bülent Akkan'a  yeni gorevinde başarilar dilerim.
SSaygılar, Sevgiler.

Temmuz 24, 2017, 09:29:56 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Türkiye Hür Ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasının 34. büyük üstadı seçilmiş olarak seçilen ; Sayın En Muhterem Büyük Üstad Bülent Akkan'ı tebrik eder ve yeni görevinde başarılar dilerim.

Ağustos 18, 2017, 12:21:35 öö
Yanıtla #9
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

En Muhterem Bülent Akkan Üstadımı tebrik eder başarılar dilerim.
« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2017, 01:58:52 ös Gönderen: Risus »
Nec Plus Ultra