Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bilgi Kitabi  (Okunma sayısı 109789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 09, 2009, 08:43:55 ös
Yanıtla #110

Bu arada Sayın Karahan; düşüncenize karşı şunu söyleyebilirim ki Bilgi Kitabı hakkında az çok araştırma yapanlar bilirler ki İslam hakkında çok fazla olumlu düşüncelere sahip olunduğu hatta diğer Kutsal Kitaplara nazaran daha fazla üzerinde durulduğu bir Kitap olduğunu da hemen eklemek istedim.

Sayın Dino; isterseniz şuanki Dünyanın konumunu ve geleceğini bir Mason olarak benimle tartışma nezaketini gösterirseniz çok memnun olacağımı da bilmenizi isterim.

Saygılar. 

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 09, 2009, 10:59:27 ös
Yanıtla #111
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Isabell,

Sizinle fikir alisverisi, cumlelerinizin cok fazla uzun ve anlasilmasi zor olmasina ragmen zevkli olacaktir.

Ayrica, Masonlugu bir kenara birakirsaniz duz bir insan olarak carpik herseye karsi durmak gerekmez mi? Bir tarikat tarafindan kaleme alinan ve iceriginde oldukca kivrak zeka urunu aldatmacalar bulunan bir kitaba hosgoru gostermemi mi bekliyorsunuz? Kusura bakmayin, hangisi ile olursa olsun dini kirketen, dinle oyun oynayan, dini kalkan olarak kullanan herseye ve her olusuma karsi durmak bir insan olarak boynumun borcu.

Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mayıs 10, 2009, 01:24:00 öö
Yanıtla #112
  • Uzman Uye

Enteresan olan bir yaptıklarını anlatayım, bu bilgi kitabına inananlar toplantılarında bilgi kitabını okurlar, eğer ki toplantıya gitmeyecekseniz üstünüzü(yanlış hatırlamıyorsam bilgi kitabı öğretmeni deniyor) arayayıp "ben gelemeyeceğim, bağlantı aç" diyorsunuz, o da bağlantı açtım diyor ve böylece toplantıda bilgi kitabı okunurken, siz de okumuşsunuz gibi oluyormuş.
Yeni bilgiye açık olmayan, ot gibi sadece ve sadece bilgi kitabını okuyan bir grubtur.

Mayıs 10, 2009, 12:05:39 ös
Yanıtla #113

Sayin Isabell,

Sizinle fikir alisverisi, cumlelerinizin cok fazla uzun ve anlasilmasi zor olmasina ragmen zevkli olacaktir.

Ayrica, Masonlugu bir kenara birakirsaniz duz bir insan olarak carpik herseye karsi durmak gerekmez mi? Bir tarikat tarafindan kaleme alinan ve iceriginde oldukca kivrak zeka urunu aldatmacalar bulunan bir kitaba hosgoru gostermemi mi bekliyorsunuz? Kusura bakmayin, hangisi ile olursa olsun dini kirketen, dinle oyun oynayan, dini kalkan olarak kullanan herseye ve her olusuma karsi durmak bir insan olarak boynumun borcu.

Saygilarimla,

Öncelikle Saygılar benden.. Bu arada belki yeri ve konumu değildir ama günün anlam ve önemi gereği öncelikle Dünya yüzeyinde yeralan bütün Annelerimin Anneler Gününü Kutlarım, kendi Annem de dahil olmak üzere bu Yüce Varlıkların İnsan neslinin devamı açısından büyük bir önem teşkil ettikleri her zaman için akıldan çıkartılmaması gereken bir husustur dedikten sonra benim bu güzel teklifimi kabul ettiğiniz için Sayın Dino; ayrıca Teşekkürlerimi sunarım. Bu arada cümlelerimin uzun olması benim elimde olmayan bir durum olduğundan :D elimden başka bir şeyin gelmemesi açısından özrümü lütfen kabul etmenizi rica ederek, anlaşılmama olayına gelince de kapasite genişliği gerekliliği olması bakımından affınıza sığınıyorum.

Tartışma mevzumuza gelince Mason kimliğinizle benimle tartışmanızı rica edecem; kabul etmeniz durumunda Sizin de isteğinizle Tartışmamız çok keyifli bir şekilde başlayacaktır. Örnek olunması dileklerimle,

« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2009, 12:09:26 ös Gönderen: Isabell »

Mayıs 10, 2009, 05:04:35 ös
Yanıtla #114
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Isabell,

Saygilarimla,

Öncelikle Saygılar benden.. Bu arada belki yeri ve konumu değildir ama günün anlam ve önemi gereği öncelikle Dünya yüzeyinde yeralan bütün Annelerimin Anneler Gününü Kutlarım, kendi Annem de dahil olmak üzere bu Yüce Varlıkların İnsan neslinin devamı açısından büyük bir önem teşkil ettikleri her zaman için akıldan çıkartılmaması gereken bir husustur dedikten sonra benim bu güzel teklifimi kabul ettiğiniz için Sayın Dino; ayrıca Teşekkürlerimi sunarım. Bu arada cümlelerimin uzun olması benim elimde olmayan bir durum olduğundan :D elimden başka bir şeyin gelmemesi açısından özrümü lütfen kabul etmenizi rica ederek, anlaşılmama olayına gelince de kapasite genişliği gerekliliği olması bakımından affınıza sığınıyorum.

Tartışma mevzumuza gelince Mason kimliğinizle benimle tartışmanızı rica edecem; kabul etmeniz durumunda Sizin de isteğinizle Tartışmamız çok keyifli bir şekilde başlayacaktır. Örnek olunması dileklerimle,

Sayin Hanimefendi,

Madem kapasite gerekiyor sizi anlamak icin, ben kapasitesizim. Siz baska arkadaslarim ile fikirlerinizi paylasin lutfen. Benim sizinle paylasacak bir seyim yok sanirim.

Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mayıs 10, 2009, 05:13:54 ös
Yanıtla #115
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Selam
Ben bu kitabın sadece giriş bölümünden bir yazı olladım buraya içerik ve muhteviyat ise sonradan yolladığım uyarı yazısındanda anlaşılacağı üzere vahim.Bu kitabın önce adı ilgimi çekti ve öyle kaldı öğreti dediği şeyler zaten her kitaptan bir sürü alıntı var ve sonundada aralarına bu tarikat liderinin farklı bakış açısı konmuş.Bence sadece bakılması ciddiye alınmaması gereken bir şey adam kendini peygamber ilan ederek zaten en başından kaybediyor ciddiyetini.Sanırım çok gereksiz bir yazı yollamışım bu manada forumdaki dostlardan özür dilerim.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 10, 2009, 06:33:17 ös
Yanıtla #116
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bu kitap saçmalığın kitabı. bu kitabı temin eden biriyle tanışmıştım. adamla  oturdum felsefeden konuşuyordum, adam bir süre sonra durdu. "neden durdun?"  dedim. Dedi ki bana: "kanalı herhalde kapattılar" dedi. 

bu kitap ve kitabı okuyanlar için sadece bu kadarını yazıyorum,gerisini anladınız siz... son yıllarda bir gizem modasıdır aldı başını gidiyor. bari öğrenebilseler birşeyler.... birşeyi ya tamamen öğrenilir yada hiç öğrenilmez demiş filozofun biri.

Mayıs 10, 2009, 07:13:44 ös
Yanıtla #117

Sayin Hanimefendi,

Madem kapasite gerekiyor sizi anlamak icin, ben kapasitesizim. Siz baska arkadaslarim ile fikirlerinizi paylasin lutfen. Benim sizinle paylasacak bir seyim yok sanirim.

Saygilarimla,

Estağfurullah, ben öyle demek istemedim ama sanırım öyle algılandı Sayın Dino; gerçekten özür dilerim. Tartışıp tartışmamak elbetteki isteğinize göredir ve hiçbir biçimde zorlamak bana göre değildir.

Ancak bir hususu aydınlığa çıkarmak istiyorum. Bilgi Kitabı aleyhinde söz düellosu yapanlara karşı savunmak benim de vazifemdir. Bu Sitede Bilgi Kitabını okuyanlardan biri olarak yeraldığım için Kitap hakkında gereken açıklamaları yaparak yanlışları düzeltmek de bana düşer ki benim yerimde herhangi bir Kardeşim olsaydı emim aynısını yapardı. Savunma ve Doğruyu paylaşma amacıyla.. Susarsam Bilgi Kitabı hakkında söylenilmiş olan yanlış şeyleri kabul etmiş konumuna gireceğim içindir ki bu da beni açıkçası kendimden daha çok önem verdiğim bir riske girmemi sağlayacağından buna kendim bile izin veremem. Üyelik hakkımı kullanarak yukarda söylenilen bütün şeylerin yanlış olduğunu ve doğruları anlatarak Gerçeği akıl-mantık süzgecinde görerek, analiz ederek yaklaşmak İnsanlığın hayrınadır. Ancak bundan kastım yukarda belirtilen düşüncelerin sahiplerinin fikirlerini değiştirmek değildir.

Savunma hakkımı kullanıyor ve Bilgi Kitabı aleyhinde söylenilmiş olan tüm sözlere şiddetle karşı çıkıyor doğrusunu görebilmek için de doğru kişi olma zorunluğunun olduğunun bilinmesi gereklidir, diye düşünüyorum.

Bilgi Kitabı; öncelikle şuanki süreç itibariyle Seçilmiş İnsanlar tarafından okunulup, öngördüğü şartları yerine getirmekle mükellef kılınan İnsanlığın Hakikat Kitabıdır. Çağrı'ya uyanlar biliniyor ki Tarihte Dünya yüzeyinde yaşanmış olan Nuh Tufanından sağ kurtulmuşlar ve varlıklarını devam ettirebilmişlerdir, bunun aksine diğerleri ise yokolup gitmişlerdir. 3. boyutta yerladığımız gerçeğiyle hareket ederek Altınçağ ve daha ileri boyutlara geçebilmenin Tek Şartı: Bilgi Kitabı'dır. Şunu da eklemek isterim ki, Dünya yüzeyinde yeralmış olan bütün Odakların Mevlana Derneği Çatısı altında birleştirilmeleri şartı uygulanmaktadır ve bu şartı yerine getirmeyenler ise kendilerine tanınan son şansı kaybetmiş olacaklarından ebediyyete kadar saf dışı bırakılacaklardır. 

Söylediğim gibi Bilgi Kitabını almak-okumak-öngördüğü şartları yerine getirmek  ve hakkında konuşmak sadece ve sadece bir Müsaade işidir.

Saygılar..       
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2009, 07:19:47 ös Gönderen: Isabell »

Mayıs 11, 2009, 04:40:53 ös
Yanıtla #118
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Isabell ,

Siz kendi özel yaşamınızda bu tarikata mensup olabilirsiniz ; bunların beşer yapısı yazıp-çizdiklerini kendiniz için yararlı bulma ,uygulama , benimseme hakkına sahipsiniz. Bu bizleri alakadar etmediği gibi , ilgi sahamıza da girmez.

Bunlara karşılık , yazınızda bu tarikatın kitabını Tek Hakikat olarak dile getirme , bu çatı altında bulunmayan kişilerin ebediyete dek saf dışı bırakılacaklarını söyleme cüretiniz görülüyor. Hiç ama hiç kimse kendi inanış ve manevi pratiklerini Tek Hakikat olarak dayatamaz. Yazınızda görüldüğü gibi , insanların ebediyete kadar "saf dışı" kalacaklarını takdir etmek , bu konuda hüküm vermek size veya tarikatınıza mı düştü? 

Bu cüreti size "Mevlana Derneği'"niz vermiş olabilir ancak ben vermiyorum ; bu forum Mevlana Derneği değil ; burada çok çeşitli yelpazede inanış biçimlerini benimsemiş üyelerimiz bulunabildiği gibi, her türlü inanış ve pratiği reddetmeyi seçebilecek üyelerimiz de mevcut olabilir.   

Sizin yaptığınız üzere , kendi dini/manevi inanışının "Tek Hakikat "olduğunu dayatmak ve bunun dışındakilerin "kaybetmiş" kişiler olduğunu dile getirmek  katıksız fanatizmdir , dayatmacı , propagandist ve faşizan  bir yaklaşımdır ve bu forumda  bulunduğunuz zaman diliminde  bunlara müsamaha gösterilmez.

Bu uyarı , tarikatınızın özelliklerini sayıp dökmeye devam edeceğiniz upuzun cümleler yazmanız  amacıyla değil, yazılanları idrak ederek pozisyonunuzu düzelmeniz için yazılmıştır. "Çok kapasiteli ve seçilmiş birisi "olduğunuzu yazdığınız için , yazılanı da rahatlıkla idrak edebileceğinizi düşünmek isterim.

Saygılarımla   
Quality has no fear of time ..

Mayıs 11, 2009, 08:14:40 ös
Yanıtla #119
  • Ziyaretçi

Forumda bu konu geçen sene sanırım açılmıştı ve ben de birkaç şey söylemiştim bu konu hakkında,bu yüzden tekrar aynı şeyleri söyleyerek Sn Isabell'le tartışmaya girmek istemiyorum ama "Bilgi Kitabı"  denen ve benim de gerçekliğine inandığım bir kitap var ancak o kitap bu kitap değildir,sadece isim aynıdır gerçek "bilgi kitabı" büyük bir sabırsızlıkla ortaya çıkmayı bekliyor umarım...Dr. Bedri Ruhselman'ın emanetine saygıyla...