Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ne umdunuz Ne buldunuz?  (Okunma sayısı 16859 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 20, 2007, 08:56:56 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

:) Burda 2000 mesaj yazarak mason olabileceğini düşünen insanın zekasından problemi olması gerekir yada hayal gücü çok yüksek. Burda kimse bu sitede yazı yazarak mason olmayı umut etmemiş zannediyorum kimsenin de hayalleri suya düşmemiştir.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 20, 2007, 10:28:21 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Aktif Uye

İşte bu açıklama bazı arkadaşlar için çok fena oldu :D Site ahalisinin hayallerinin suya düştüğü gün oldu bugün..Mason olma sevdasıyla, bebek ölüleriyle bile alay edebilecek kadar yozlaşan arkadaşlara Sn.Mason'un bu cevabı tokat olsun :)
hahahaha Siz antimasonik konularla ugrasırken uyelık formuna bakmamıssınız bıle bır bakın bu sıte hıcbır locayı temsıl etmıyor ki mason alsın... kımse beklentı ıcınde degıl kı uzulsun, hem sızden yana degılde gercekten yana olan herkes sunu ıyıce bılıyor Masonlar netten uye alımı yapmaz!!! Bunu bıldıgınızı bende cok ıyı bılıyorum ama konuyu carpıttıgınızıda bılıorum...
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 20, 2007, 10:28:21 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

:) Burda 2000 mesaj yazarak mason olabileceğini düşünen insanın zekasından problemi olması gerekir yada hayal gücü çok yüksek. Burda kimse bu sitede yazı yazarak mason olmayı umut etmemiş zannediyorum kimsenin de hayalleri suya düşmemiştir.
Boyle bir sey dusunecek biri oldugunu sanmiyorum.

Temmuz 20, 2007, 10:35:34 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Aktif Uye

www.masonlar.org  hiçbir Muntazam Büyük Loca adına açıklama yapma yetkisine sahip değildir. Hiçbir Muntazam Büyük Loca ile resmi bağı yoktur.Ayrıca hiçbir Büyük Locayı temsil etme hakkına sahip değildir.Tamamen kişisel teşebbüsle kurulmuş evrensel bir sitedir. Bu site Masonlar.org sahibinin bağlı olduğu Büyük Locadan alınan özel izin ve kontroller dahilinde tasarlanmış ve kurulmuştur. Ayrıca site sahibinin bağlı olduğu Büyük loca tarafından site sıklıkla kontrol edilmektedir.

FORUM KURALLARINDAN
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 21, 2007, 12:42:31 öö
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

www.masonlar.org  hiçbir Muntazam Büyük Loca adına açıklama yapma yetkisine sahip değildir. Hiçbir Muntazam Büyük Loca ile resmi bağı yoktur.Ayrıca hiçbir Büyük Locayı temsil etme hakkına sahip değildir.Tamamen kişisel teşebbüsle kurulmuş evrensel bir sitedir. Bu site Masonlar.org sahibinin bağlı olduğu Büyük Locadan alınan özel izin ve kontroller dahilinde tasarlanmış ve kurulmuştur. Ayrıca site sahibinin bağlı olduğu Büyük loca tarafından site sıklıkla kontrol edilmektedir.

FORUM KURALLARINDAN

Boşuna uğraşma kardeşim laf anlatmaya
işte deve işte hendek
git deveyi atlat hendekten daha az yorulursun

Temmuz 21, 2007, 12:47:08 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

İşte bu açıklama bazı arkadaşlar için çok fena oldu :D Site ahalisinin hayallerinin suya düştüğü gün oldu bugün..Mason olma sevdasıyla, bebek ölüleriyle bile alay edebilecek kadar yozlaşan arkadaşlara Sn.Mason'un bu cevabı tokat olsun :)
kimmiş o ,
Mason olmak için bebek ölüleriyle alay eden ???
Bebek ölüleriyle alay etmek Masonluğun kuralarından birimiydi? yeni öğrendim :D

Temmuz 21, 2007, 02:51:32 öö
Yanıtla #16

Bu siteyi gerçekten sevdim. İlk defa forum muhabbetinden bu kadar keyif alıyorum; site yönetimine teşekkürler.
ars longa, vita brevis...

Ağustos 08, 2007, 06:49:55 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

siteniz olduça güzel ve aydınlatıcı bilgiler içeriyor masonluk hakkında gereken ve varsa hepsini öğrenebilmek için güzel bir site düzenlemesi yapmışsınız teşekür eder başarılarınızın devamını dilerim.Saygılarımla

Eylül 23, 2007, 03:11:03 öö
Yanıtla #18

Merhaba

Bu siteyi daha önceki yazimlarimdada belirttigim gibi bir süre ziyaretci statüsünde takip ettikten sonra üye olmustum.
Bilimsel ve hosgörü temelinde bir forum yapisi icermesini umuyordum;nitekim beklentilerim sonucsuz kalmadi ve bu olguyu kendine özgün bünyesinde barindiran bir yapiya üye olmanin huzurunu halende tasimaktayim.
Bunun haricinde genel katilim seviyesine oranla tartisilan konulardaki üslub sorunlarimiz beni en cok rahatsiz eden konularin hala en basinda yer almaktadir.Kültür seviyesinin takdir edilecek bir cizgide olmasina ragmen,karsi fikirleri bilimsel anlamda cürütmeye calismak bir yana,acilan konularin bireysel düzeylere indirgenmesi sonucunda ortaya cikan acilan konulardaki cözümsüzlükler konulara yaklasim tarzimizdaki eksikliginde göstergesi olmaktadir.
Erdem sahibi olmak zit fikirlere hosgörü temelinde yaklasmayida kapsar,amac saygi sinirlari icerisinde birbirimizi rencide etmeden gercekler hakkinda yorum belirtebilme cabasi olmalidir,icinde bulundugumuz platormda birbirimizi gelistirme gayesi gütmek,karsilikli anlasamadigimiz konularda kendimizi tartistigimiz arkadaslara adeta dayatma mantigini sergilemekten cok daha anlamli ve ögretici olacaktir diye düsünüyorum.
Bunun haricinde  burada bulmus oldugum bilgiler ve karsilastigim dostlar benim acimdan degerli kazanimlardir,tüm emegi gecen arkadaslara tesekkür ederim.

Selamlar...
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Eylül 23, 2007, 09:58:10 öö
Yanıtla #19

Aynen Sayın Zarathustra'ya katılıyorum.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.