Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Din Tartismalari  (Okunma sayısı 46113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 24, 2007, 03:59:35 ös
Yanıtla #80
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Sevil,

aksini düşündüğünüz ya da savunduğunuz şey hakkında bizi bilgilendirirseniz çok memnun olacağız.

Temmuz 24, 2007, 04:11:59 ös
Yanıtla #81

Hayır hayır merak etmeyin onun için gitmedim, çıkmam gerekiyordu yani önemsemem ben böyle şeyleri, bu arada tabiki memnun kalırım neden olmasın?Sevgili Paragon_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 24, 2007, 04:16:43 ös
Yanıtla #82

Bu arada Sayın skullG, size cevap vermeyi çok isterdim ancak hatırlıyorsunuz ki bu Siteden uzaklaştırılmama siz neden oldunuz ve yine hatırlıyorsunuz ki son açıklamamda birkaç kez uyarmama rağmen olayı kişiselliğe döktüğünüz için kusura bakmayın bu sizinle olan son görüşmemdir_
SAYGILARIMLA_

Temmuz 24, 2007, 04:23:44 ös
Yanıtla #83

Evet Sevgili Paragon, Darvin Teorisini destekleyerek Dininizle pekiştiriyorsanız asıl burada büyük bir hatanın olduğunu farkediyoruz, lütfen yanlış anlamayın olayı büyük bir ciddiyetlilikle değerlendiriyorum bu yüzden sık sık üzerinde durduğum ve sizden net olarak öğrenmem gereken buydu_
Ortada en ufak bir yanlış anlaşılmaya vesile olabilecek ayrıntılardan çok dikkatlice kaçınmam gerektiğini hissediyorum aksisi asla düşünülemez_
Tabiki ben görüşlerinizin aksisini savunduğumu iddia ediyorsam benim de geçerli iddialarım olacaktır elbette!!
Ancak sizinle hemfikir olmadığımı Adem ve Havva'nın yani yaratılan ilk İnsanoğlunun yaratılmasındaki amaç ve onun üzerindeki düşünülen planlar olduğunu söylemekle iddia edebilirim_
Tabiki maymun dahil yaratılan bütün canlıların ortak noktası yaratıcılarının TANRI olmasıdır ve fizyonomi açısından da gayet açıktır ki hayvanlarla insanlar arasında çok büyük bir benzerlik bulunmaktadır ve hayvanlar içersinde insana en çok benzeyen hayvan Yaratılış Ereği maymundur ama bu demek değildir ki maymunla İnsan arasında bir tür akrabalık olsun!!!
Anlatabildim mi???
« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2007, 04:26:22 ös Gönderen: SEVİL »

Temmuz 24, 2007, 04:32:23 ös
Yanıtla #84

Özür dilerim Sayın skullG, aldığım bir karara göre fikrimi değiştirdim ve sizinle tartışma yapmak benim için büyük bir onurdur_
Ama bir şartım var; lütfen kalbimi kırmadan fikirlerinizi ısrarla savunun_
SAYGILARIMLA_

Temmuz 24, 2007, 04:38:51 ös
Yanıtla #85
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Sevil,

aynı onuru paylaşıyorum.

bir önceki mesajınızda

"...(V)e hayvanlar içersinde insana en çok benzeyen hayvan Yaratılış Ereği maymundur " diyorsunuz

Erek: Gerçekleştirmek için tasarlanan ve erişmek istenilen şey, amaç, gaye, maksat, hedef. anlamına geliyor [bkz. tdk sözlüğü.]

acaba kastettiğiniz bu gaye nedir?

ikinci olarak yaratıcı evrim düşüncesi ile sizin Adem-Havva'nın yaratılmasındaki erek ile yaratıcı evrim düşüncesi arasındaki farklılıklar nelerdir? yaratıcı evrim düşüncesini kabul etmekle niçin insanın yaratılmasındaki erek bir karşıtlık oluştursun?

cevaplarınızı bekliyorum

Temmuz 24, 2007, 04:52:27 ös
Yanıtla #86

Siz neden sözlüğe bu kadar çok bağımlısınız Sayın skullG, beni bir şekilde oyuna mı getireceğinizi düşünüyorsunuz?
Anlatmak istediğim konuların içeriğine bakmak yerine kullanılan ifadelere bakarsanız sizinle işimiz çok ve bu şekilde de tartışmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum insaf yani insaf, geldiğimden beri kullanmış olduğum kelimeleri çıkarıp benimle dalga geçiyorsunuz ayıp ya çok ayıp_
Yaptığınıza bakar mısınız?
Öncelikle bu açıklamayı yaptıktan sonra asla geri adım atmayacağımı bilmenizi isterim, sorularınıza cevap verecem tabi az sonra!!!

Temmuz 24, 2007, 04:54:56 ös
Yanıtla #87

İyi de şimdi düşünüyorum da İnsanla maymunu yeğen yapan bir açıklamaya nasıl cevap verecem onu merak ediyorum_

Temmuz 24, 2007, 04:59:04 ös
Yanıtla #88
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Sevil,

lütfen beni yanlış anlamayınız. bahsettiğiniz üzere bir derdim yok ve sizinle dalga geçmek gibi bir istemde gütmüyorum.

sadece yazdığınız mesajdan soru türettim.

lütfen kırılmayınız, yanlış anlamayınz.

ifade içeriği bütünler bir erekten bahsediyorsunuz bende bunun ne olduğunu soruyorum.

sizin evreninizde o kelimenin ne anlama geldiğini bilemiyorum türkçe konuşan birisi olarak da sözlüğe bakıyorum acaba erek'in benim bilmediğim bir anlamı mı var diye?

eğer ki sizin evreninizde benim sorum bir yanlış anlamaya yol açtıysa rica ederim kusura bakmayınız.

sorularıma vereceğiniz cevaplarınızı bekliyorum.

Sevgi ve Işıkla...

Temmuz 24, 2007, 05:00:16 ös
Yanıtla #89

Herşey Tanrı'dandır, haşa Tanrı'nın nasıl yarattığı konusunda herhangi bir fikir beyanım olamaz_
Anlaştık mı Bay skullG???