Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Biz müslümanlar 'gericiyiz'  (Okunma sayısı 8386 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 17, 2013, 11:17:56 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

ister kapitalizm olsun, ister din olsun özünde zıt olsalar da, nedense kadın konusunda aynılar. Kadının adı yok.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Mart 17, 2013, 11:34:42 ös
Yanıtla #11
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Konunun yeri sanirim yanlis oncelikli olarak buna dikkkat etmemiz gerekir.Muslumanlara gerici denmesinin sebebinin İslam dini ile ilgili oldugunu ise zannetmiyorum İslami iyi ozumseyememis kizlarini gomen,eslerini doven,kadinlari taslayarak olduren birtakim zihniyetler İslam dinini dolayli olarak hedef gostermektedir ve bu son derece normaldir.Yani insan hatayi once kendinde aramalidir.

İslam bir hosgoru dinidir fakat İslam'i savunurken kadinlara kotu davranan zihniyet,kadinlara kotu davranan herkes muslumandir izlenimi verebilir tipki Sn.evvah'in bu yazisinin altinda Sn.Melina'ya olan yakisiksiz hitap sekli gibi.

Saygilarimla.
Memento Mori

Mart 18, 2013, 02:01:07 öö
Yanıtla #12
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

bu konuyu da bu bölümle gram ilgisi olmadığı için başka bir bölüme gönderiyorum.

konu açanlardan konuyu açtıkları bölümle ilgiyi kurmaya davet ediyorum.

Mayıs 27, 2013, 05:46:31 ös
Yanıtla #13

Bu müslüman,hristiyan,yahudi şeklinde sınıflanmamalı bence. Her dinde ve kesimde mutlaka gerici zihniyeti olan insanlar ve gerçeği asla görmek istemeyen insanlar mevcuttur diye düşünüyorum. Saygılar...

Mayıs 27, 2013, 06:22:28 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Birbirimizi,özellikle de kendimizi kandırmayalım.

İslam dininin yaygın olduğu ülkelerin sosyal yapısına baktığımızda görüyoruz ki,mevcut müslümanların birçoğunun tutucu,gerici,yobaz,sorgulamayan,ulema ne derse onaylayan,dogmaların ve bağnazlığın pençesinde,bilimden uzak,aklını kullanmaktan aciz kimlikler olduğunu ve bu görüntünün bütün topluma yansıdığını görüyoruz.

İslam dini gerici mi derseniz,o konuda tartışılabilir;ama iş müslümanlara gelince,açıkçası mevcut durumumuz 1000 yıl öncesinden daha da kötü...

Sorumlusu kim?

Elbette müslümanlar...

Kendileri araştırma zahmetine girmeden,neyidüğü belirsiz birsürü yobazın dayatmalarına biat ederek müslümanlığı yaşadıklarına,ölünce de cennete gideceklerine inanıyorlar.

Kusura bakmayın;yok öyle birşey.

SAygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mayıs 27, 2013, 07:20:39 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İşte sayın ceycet, benim ne demek istediğimi kesinlikle anlamışsınız.

Bende aslında aynısını savunuyorum.Müslümanların -ki özellikle arap kesimin- çoğu insanlık adına inanılmaz derecede rezil işler yapmışlığı vardır hepsini sayamam.

Sayın Spock sanırım beni pek anlamadı ben müslümanların her konuda ''üstündür'' kanısını savunmadım sadece yazımdanda okunacağı gibi eski ''kase'' zihniyetlerine ''müslümanların genelinin kadını geri plana atmadığını aksine kase zihniyettekilerin kadını yok ettiklerini'' savundum.Ki bunu söylerken de tespit şeklinde söyledim.

Ayrıca sayın erim,konuyu bilmiyorsunuz.

En içten saygılarımla
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mayıs 27, 2013, 08:33:22 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. evvah, Masonluğa ve Masonlara karşı müthiş tepkiilisiniz anladığım kadarıyla. Doğru mu ? Bunun nedenini anlayabilmiş değilim. Kin-nefret kusan yazılar yayımlıyorsunuz sürekli. Peki size bir soru, gündelik yaşamda kaç Mason tanıdığınız var sizin acaba veya tanıdığınız Mason var mı da onları bu kadar kötülüyorsunuz ? Masonluk ve Masonlar hakkında eğer açıkça ne düşündüğünüzü yazarsanız sizin ideolojinizi anlamam daha kolay olacaktır, aksi takdirde Masonlara müthiş antipatinizin olduğunuzu düşünüyorum.

Ayrıca Müslümanlara kimsenin gerici dediği yok. Bu yazınızla  gerici olduklarını siz beyan etmişsiniz.

Bayan afedersiniz çok af edersiniz ama ''siz ne saçmalıyorsunuz ya???!'' :o

Bende konuya katılacak, kendi fikirlerimi tıpkı sayın evvah gibi dile getirecektim. Fakat bir an duraksadım. Çünkü Sayın evvah, kendisine gösterilen saygıyı başkalarına göstermiyor. Bir konu açılmış, fikirler dile getirilmiş. Ne yapmak icab eder? Herkes birbirini saygıyla dinler, anlamaya çalışır ve kendi fikrini rahatlıkla ifade eder. Bu şekilde tartışılır, sonuca varılır (ya da varılmaz). Fakat konuya yazan, fikrini belirten birisine bu şekilde bir cevap verilmez. Bence siz müslümanların gericiliğini falan boşverin de kendi kişiliğinize biraz kafa yorun.

Bir bayan gelmiş, konuya katılmış, fikirlerini söylemiş ve verdiğiniz cevaba bakın. Karşı cevap verebilir, "şu şu kısımları anlamadım tam olarak ne kastediyorsunuz biraz açar mısınız?" diye sorabilir, "hayır ben kin-nefret kusan yazılar yayınlamıyorum" gibi bir cevapla size yöneltilen şeyi reddedebilir ya da "gündelik yaşamda kaç Mason tanıdığınız var" gibi sorulara cevap verebilirdiniz. Ama ''siz ne saçmalıyorsunuz ya???!'' kabul edilebilir bir cevap değil. Özel değilse, yaşınızı söyleyebilir misiniz?

Ayrıca "başkalarının fikirlerine tahammülü olmayan" birisi için susmayacağım. Ben de kendi fikirlerimi söyleyeceğim. Umarım Sayın Melina'ya yapılan saygısızlık bana da yapılmaz...
Bence de "(tüm) müslümanlar gericidir" sözü-iddiası yanlıştır. Fakat "gerici müslüman çoktur" ya da "müslümanların çoğu gericidir" sözü bana göre tam yerinde bir söz.
Çarpık ilişkiler, satılan küçük kız çocukları, yakın akraba evlilikleri, okumuş adama laf sokma kompleksi, bilimin açtığı boşluklara kendi dinin yerleştirme, düğünlerde havaya ateş etme vb daha sayamayacağım pek çok ahlaksal ve sosyal bir yığın cehaletten, gericilikten doğan davranışın yanında, müslümanlar dünya üzerindeki duruşları-eylemleri açısından da son derece gericidir.
Müslümanlar Buda heykellerini harabeye çevirdi. Ama bir budisti cami yakarken ya da konsolosluğu havaya uçurken göremezsiniz. Müslümanlar hala insanları öldürerek protesto yapıyorlar. Cezayir de "haçlılara yardım ediliyor" gerekçesiyle öldürülenler, patlatılan bombalar ve bunun gibi daha pek çok olayda müslümanların imzasını görmek mümkün. Bu tarz örnekler saymakla bitmez ve hepimizin bildiği şeyler. Bu yüzden daha fazlasına gerek yok.
Ayrıca hıristiyanların veya başka bir dine mensup kişilerin "şöyle ya da böyle olması", falanca işler yapmış olmalarının konuyla bir alakası olamaz. Onların yaptıkları müslümanların çoğunun gerici olduğunu değiştirmez. O ayrı konudur, bu ayrı konudur. Onlar öyle diye müslümanlar ak olacak diye bir mantık kurulamaz.
Fikirlerinizden nefret ediyorum. Ama onları savunabilmeniz için hayatımı feda etmeye hazırım. -Voltaire

Mayıs 27, 2013, 08:41:51 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Iki dogruyu topladiginizda bir dogru edermi?

Sayin ceycet, islam ülkelerindeki sosyal yapidan söze girmis ve hakli olarak onlarin bugünki yapilari ile onlarin gerici konumlarini ortaya koyarak sözünü bitirmis.
Ama sayin yazbeni"de hangi din olursa olsun gericinin gerici oldugunu, yobazin yobaz oldugunu ve sadece dinin isminin degistigini gerisinin ayni oldugunu söylemis.

Bence ikiside dogru hatta ikisi bir dogrunun iki parcasidirlar.
Bundan iki ay önce bütün Israil ayaga kalkti, sebep, bir grup ortadoks yahudinin kendileri ile yolun ayni tarafinda yürüyen bir genc kizi yüzüne tükürerek yolun karsi tarafina gecmeye zorlamalari idi.Cünkü yahudililerin kitabindada kadinin durumu kurandakinden cokta iyi degil.
Ayni sekilde hiristiyanliktada bir kadin kardinal olamiyor, papa olamiyor,ve daha bircok sey olamiyor ( katoliklerde)
Simdi diyeceksinizke " kardesim ne anlatiyorsun, avrupada ve özellikle hiristiyan ve yahudi dünyasinda istisnalarla beraber, kadinin konumunu görmüyormusun"
Bende derimki arkadaslar islam dünyasi bir Martin Luther cikaramadi daha Reformasyon yasayamadi daha ve hepsinden önemlisi Aydinlanma cagini yasayamadi daha.
Özü itibariyla her üc dinde gericidir.
Bununla beraber Atatürk"ü ayri bir yere koyuyorum.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2013, 08:47:26 ös Gönderen: Tij »

Mayıs 27, 2013, 09:16:06 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Imia,

Öncelikle eleştirilerinizi esirgemeyip özgür ve cesur bir biçimde yazdığınız için teşekkür ederim.Merak etmeyin sandığınız gibi bir insan değilim ve inanın yazdıklarınızı okurken üzüldüğümü söylemekten çekinmeyeceğim.Bu konuyu biz sayın melina ile birlikte kişisel mesajda görüştük ve özrümü ''gerekçesi ile birlikte'' kendilerine ilettim kendileri de kabul ettiler.Ama illa bu sizi tatmin etmeyecekse özelimi kırıp söyleyeyim o gün ailem ve babamın ailesi arasında büyük bir tartışma yaşandı ve ardından bilgisayar başına oturdum o sinir ile sayın melina'nın yazdıklarını anlamadım ve ters bir tepki verdim aslında bir bayan olduğunu bile bilmiyordum ki zaten bu bir şeyi değiştirmez ama lütfen tepkilerinizi dile getirirken ''sayın evvah bir bayan olan sayın melina'ya karşı kaba bir tutum sergiledi'' şeklinde söylemeyin çünkü yazdığımda zaten onun bir bayan olduğunu bile bilmiyordum.Sanırım bu konu anlaşıldı ama hala söyleyecek bir şeyiniz varsa elbette dinlerim belirtmekten sakın çekinmeyin yanıtlarım.

Şimdi gelelim başka bir cümlenize:''Ayrıca "başkalarının fikirlerine tahammülü olmayan" birisi için susmayacağım.'' demişsiniz.

Size şunu söylemek isterim SUSMAYIN!!

Kimse sizi susturmaz susturamaz susturmayacaktır da...

Ancak şunu da paylaşmak isterim sizinle ben karşı fikirlere gerçekten çok açık bir insanımdır.Hiçbir zaman savunduğum şeyleri ''aşırı'' savunmadım. Her zaman aşırıya giden bir türk kardeşimi aşırıya bir kürt kardeşimi aşırı giden bir müslüman hristiyan  yahudi kardeşimi uyarmışımdır.

Ama tüm samimiyetle söylüyorum ki ben sandığınız gibi bir insan değilim.Bunu elbette size 32 tuşlu klavye ile inandıramam ama beni anlayacağınızı umarak bekleyeceğim.

Yaşımı sormuşsunuz nedenini bilmiyorum ama zaten çoğu özelimi sizinle paylaştım 17 yaşında kendi halinde bir lise öğrencisiyim gerçek adım *********edebiyatla ilgilenirim ve araştırmacı yazarlık yapıyorum JERMIJA-Mest' Varisi, Savaş Tüccarları,Fahişeyi Anlamak,Zakir,Nostradamus ve Kayıp Kehaneti ve Gölge Sanatı gibi birçok kitap yazdım.Yani ben buyum her şeyimi ortaya dökmeye her zaman hazırım yeter ki altta ki imzam gibi ''İnsanlara,olaylara ve bilgilere ön yargılı davranıp aramızda bir Berlin Duvarı oluşturmayalım.''

En içten Saygı ve Sevgilerimle

Moderatör notu:
Sayın evvah'ın gerçek adı tarafımdan gizlenmiştir.
Forumumuz da gerçek kimliklerin açıkça belirtilmesi, adres gösterilmesi gibi durumlar hoş karşılanmamaktadır.Bu tür davranışlardan kaçınmanızı rica ederim.
[/size]
« Son Düzenleme: Mayıs 28, 2013, 02:03:45 öö Gönderen: Arais »
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mayıs 28, 2013, 12:44:51 öö
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Pekala. Keşke Sayın erim uyarı yaptığında bunu belirtseydiniz de bu konuşmaları yapmaya gerek kalkmasaydı. Neyse madem özür dilenmiş ve Sayın melina' da kabul etmiş (?) o halde daha fazla büyütülecek bir durum yok.
Bir de önemsiz bir şey söyleyeceğim. Kullandığım nickname lmia. Yani "büyük I" harfi ile değil "küçük L" (l) harfi ile başlıyor. Imia deseniz de olur ama o zaman anlamı bozuluyor. Genelde hep büyük "I" zannediliyor ben de öylesine söyleyeyim dedim...
Konunun özüne geri dönelim; Biz müslümanlar 'gericiyiz'
Fikirlerinizden nefret ediyorum. Ama onları savunabilmeniz için hayatımı feda etmeye hazırım. -Voltaire