Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: AKP ye Kapatma Davası  (Okunma sayısı 23575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 15, 2008, 04:15:55 ös
Yanıtla #10

Sn blossom,

Size hak veriyorum ama demokrasi diye diye Türkiye bir sabah uyandığında şeriat la yönetildiğini görecek korkarım ki.Bu tarz durumlardan etli ye sütlüye dokunmadan sıfır hasarla kurtulmak mümkün değil .Bu arada en iyi yolda yok sanırım.Bekleyip göreceğiz.Umarım aydınlık kazanır.

Saygılarımla
Omnia mors aequat

Mart 15, 2008, 04:20:53 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sn blossom,

Size hak veriyorum ama demokrasi diye diye Türkiye bir sabah uyandığında şeriat la yönetildiğini görecek korkarım ki.Bu tarz durumlardan etli ye sütlüye dokunmadan sıfır hasarla kurtulmak mümkün değil .Bu arada en iyi yolda yok sanırım.Bekleyip göreceğiz.Umarım aydınlık kazanır.

Saygılarımla
Sn. Mystic,

Aydınlığın kazanabilmesi için, bilim adamlarımıza (her alandaki) ihtiyacımız var. Türkiye' nin bugün geldiği durum, ülkemizde bilim mefhumuna ne kadar az değer verdiğimizi göstermektedir. Temennilerinize katılıyorum, umarım Türkiye daha önce yaşanan siyasi karmaşa günlerini görmez. Bu sadece bizi geriye götürür...

Saygılarımla,

Mart 15, 2008, 04:27:12 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

sayın Mysticprovocate size katılıyorum %0 zararla bu işler yapılmaz.
Sevgili Blossom optimal çözüm bu değildir diyorsunuz peki bunun başka bir çıkar yolu var mıdır

Türkiye geçmişte daha kötü olayları kaldırdı bunuda kadıracağından eminim.

Mart 15, 2008, 04:36:29 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

sayın Mysticprovocate size katılıyorum %0 zararla bu işler yapılmaz.
Sevgili Blossom optimal çözüm bu değildir diyorsunuz peki bunun başka bir çıkar yolu var mıdır

Türkiye geçmişte daha kötü olayları kaldırdı bunuda kadıracağından eminim.

Optimal çözümü bilmiş olsa idim Sn. reyes, şuan yapmış olduğum mesleği yapmazdım. Zaten siyasi bilgimin az olduğunu yukarıda ifade ettim. Sadece analitik düşünce ile yaklaştım olaya. Türkiye geçmişte bahsettiğiniz kötü olayları kaldırırken bugünlere gelmemize de sebep oldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk' ten teslim aldığımız ülkemizi, O' nun öngördüğü doğrultuda ilerletebilseydik bugünlere gelmezdik. Bu durum, özellikle O' nun ölümünden sonra başa geçenlerin bizlere bıraktığı hediyedir. Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir...

Mart 15, 2008, 04:37:29 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Ben siyaseti sevmem hoş siyasette beni sevmez ama bu gün dolmuşta iki adam konuşuyor biri diğerine şöyle diyor;

-Artık halk uyandı bu oyunlara gelmez Türk milleti uyandı eskiden ABD'nin istediği hükümet başa geçiyordu nerde dinsiz sapık var başa geçiyorlardı Ak Parti geldi ABD devri bitti o yüzden ABD Ak Partiyi yıkmaya çalışıyor.(Açılan kapatma davasından bahsediyor)

Şöyle bir düşündüm madem ABD hükümet yıkıp hükümet getirebilecek kadar güçlü bir Ak Partiylemi baş edemiyor veya bu işler bu kadar basitmi.

ABD hükütmeleri nasıl yıkar veya nasıl başa geçirir sandık başkanları CIA ajanımı elbette hayır onlarda bizim gibi sıradan vatandaşlar ama ne yazık ki bizim halkımız uyandım dedikçe ABD yöntem değiştiriyor aslında yöntem özünde aynı şeklen değişiyor artık milletin içine sosyologlar göndermiş olmalı ki Türk Milletini bu kadar iyi tanısın...Vay efendim komunizm geliyor baba bizi kurtar! Sam Amca bir baba gönderir!Şehitlerimiz yüreğimizi yakıyor Apo'yu yakalayan bir kahraman yok mu?!Sam Amca Apo yu yakalayan kahramanı bulur! Din elden gidiyor dur diyen yok mu?! Ve en sonunda dinimizin kurtarcısıda Sam Amca'dan geldi.Hep bildik film artık sıkmaya başladı...Tayyip Erdoğan Türk Halkı'nın çok sevdiği bir şiiri okumaktan durduk yere kanunlar icad edilerek bir kaç ay hapis yattı halkın gözünde kahraman oldu hapse girişi eşine az rastlanır bir biçimde şanlıydı!Hapisten çıktı parti kurdu yine bir kanun icad edilerek siyaset yasağı geldi bu kadar haksızlıkta fazla ama halk kızıyor ve öfkesini sandıkda göteriyor Ak Parti tek başına iktidar Tayyip Erdoğan meslek liselerinde katsayı adaletsizliğini kaldıracağım diyor halk sokağa dökülüyor Erdoğan vazgeçiyor ve "eğer isteselerdi onlarda sokağa dökülüp bana destek çıkarlardı" ve yerel seçimlerde Ak parti yine tavan yapıyor! yine seçimler yaklaşırken yeni kanunlar icad edilerek Ak Parti eren seçime zorlanıyor yine haksızlık ve halk yine öfkeleniyor Ak Parti tekrar başa...Ve yine aynı oyun Ak Parti ye TV haberleridnen oluşan bir dosyayla kapatma davası açan bir savcı dava söylenilene göre 9-10 ay sürecek bu süreçte yine kavramlar, laikler, antilaikler, Kemalistler, Ilımlı İslamcılar v.s. v.s. havada uçuşacak bu arada yaşanmakta olunan küresel kriz bizi vuradursun, piyasalar can çekişe dursun, kan kaybeden örgüt PKK tekrar güçlenedursun hiç muhim değil bu süreçte halk yine kızacak ve mazlum olan Ak Partinin yanında yer alacak...Bu kadar tesadüf metabolizmayı bozar!Ey Halkım bu mudur senin uyanman? Nabza göre şerbet veriyorlar görmüyor musun?

İşte bu yüzden siyaseti sevmiyorum.

Saygılar
« Son Düzenleme: Mart 15, 2008, 04:42:53 ös Gönderen: OFDincel »

Mart 15, 2008, 04:56:20 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

arkadaslar, bazi endiselerinizi anlamakla birlikte, size buyuk oranda katilmiyorum. Parti kapandi diyelim, peki sonra ne olacak?secim yapilmasini istiyor musunuz?akp baska bir liderle ve yeni bir kadroyla kurulup,secimleri kazanmasini ne engelleyebilir?secimleri 71 eksik kadroyla ve yeni bir govdeyle kazanmalari kacinilmaz.secim istemiyorsaniz askeri darbeyi kabulleneceksiniz.tr'de askeri darbe olmasi demek her firsatta elestirdiginiz israel'in iran'a saldirmasi icin yakalanmaz bir firsat demek,bildiginiz gibi IDF ile TSK suanda isbirligi icersinde calisiyorlar.ortada hukumet olmazsa diplomatik iliskiler iki ordu arasinda isik hiziyla hallediliverir ve israel karadan havadan tr-.yi kullanir. Resmin gorunen kismi bu.

Mart 15, 2008, 05:26:45 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Ilaveten,sn mystic'in partinin kapatilmasini istemeyenlerin hangi zihniyete tabi diye nitelendirmesi biraz sig dusmus ve doyurucu bir izahata ihtiyac duyuyor.Sanirim yuzde 47'lik kesim seriati istiyor demek istedi,bu 47 nin icinde olmadigi halde kapanmasini istemeyenler hangi zihniyetin mumessili aciklarsa sevinirim . Bir de su konu var, napalim bu sucu mutedeyyin olmak olan halki?nazi kamplarinda yakalim mi?aksi halde nasil sindirilecek,caydirilacak?Bir coklarinin begenmedigi IL din devleti olmadigi halde,IL vatandaslarinin neredeyse yuzde 60'ini olusturan araplar dahil olmak uzere din ozgurlugunun en cok yasandigi ulkelerden biridir.Konumuz bu degil ama ifade etmeden gecemeyecem. iddia edildigi gibi IL'in derdi musluman soykirimi olsaydi,ise once bu yuzde 60'lik kesimden baslamaz miydi?

Mart 15, 2008, 05:31:21 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Ben kapatılmasını istemem çünkü parti çöplüğü gibiyiz kapatılmaları bir işe yaramıyor ki zaten kapatılması imkansız gibi gözüküyor.Ayrıca Sn. Kirlangic'in sözüne istinaden İsrail İran ' a saldırarsa sadece helal olsun diyebilirim cesaretinden ötürü.

Mart 15, 2008, 07:27:23 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Meyve veren ağaç taşlanırmış.İnançlı oldunmu vebalı muamelesi yapılıyor.Yok etmeye çalışıyorlar.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 15, 2008, 09:02:38 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Meyve veren ağaç taşlanırmış.İnançlı oldunmu vebalı muamelesi yapılıyor.Yok etmeye çalışıyorlar.

Peki siz inançlı insanlara Ak Partinin inançlarını kullanmadığının garantörlüğünü yapabilir misiniz?Onca çoğunluğa rağmen başörütüsü meselesi hala muallakta neden bir anda kestirip atmıyor ?Yoksa daha fazlamı nemalanmak istiyor! Her zaman laikliğin bireyler için değil devletler için geçerli olduğuna inandım bence birey değil devlet laiktir birey ancak laik devleti destekleyen birey olabilir laikliğin bile çarpıtıldığı bir ülkede kurulan tezgahta Ak Parti ne kadar masum?