Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Is it possible to obtain a charter here in Iraq?  (Okunma sayısı 6547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 01, 2007, 12:20:41 ös
  • Ziyaretçi

I am an American Mason. presently living in Iraq.  There are some of us here, who would like to establish a lodge for military and civilian men here on this military base.  Is it possible to obtain a charter from The Grand Lodge of Turkey, to establish a Mas0nic lodge here in Iraq.  Please respond!

Charles E. Martin

Nisan 01, 2007, 12:55:49 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

I would not try that. Turkish Grand Lodge has some scrict rules and it would be so hard to gain access to those what you want. I personally think, they are not going to response. But of course, its all up to you.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 01, 2007, 01:22:57 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

The reason, Turkish Masonry is not so much open to public is because they are based on the Anglo-Sakson Masonry. Also %95 of Turkish population are Muslims. When it comes to explain somethings about Masonry in Turkey, there are those fanatic religious groups to deal with usually. That is why Turkish Masonry still like to keep things behind closed doors.
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2011, 07:37:01 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.