Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Egemen … 1  (Okunma sayısı 5158 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 23, 2012, 01:19:23 ös
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bugün Türkiye’nin Ulusal Egemenlik Bayramı.

Bugünü bayram bilen herkesin bayramını kutlarım.

Kafalarını başka yeri takıp kendilerini tutsaklığa sürükleyerek egemenliğin (hâkimiyetin) ulusun (milletin) olmadığını ileri sürmekte direten yurttaşlarımıza ne yazık!

Bir minibüs sahibi taşıtının üzerine “Egemenlik Allahındır” yazmış; çok görmüşsünüzdür. Duvarlara da yazılmıştı bir zamanlar ama onlar kamu alanı olduğu için silinip gitti; minibüsler üzerindekilerin bir bölümü hâlâ duruyor.

Bu yazıları yazan ya da yazdıran kişiyle tartışılabileceğini sanmıyorum bu konunun. Bir yere varamayız. Bizim bu yurdun yurttaşları olarak ve Ulu Önderimiz Atatürk’ün manevi mirasına sahip çıkarak sözünü ettiğimiz egemenlik başka, onların ise bizim sözümüze âdeta itiraz edercesine vurgulamaya çalıştıkları başka…

Üstelik bu ikisi çelişkili ya da karşıt değil. Dolayısıyla tepkiyi anlamak da olanaklı değil. Fakat bunu onlara anlatmak nasıl olabilir acaba?

Bizim sözünü ettiğimiz egemenliğe itiraz edilecekse, ne denilmeliydi?

Egemenlik padişahındır.

Zaten bu coğrafyada öyleydi 92 yıl önce bugüne dek… Var mı minibüsünün üzerine ya da bir duvara egemenliğin padişahın olduğunu yazan? İşte ancak o zaman yerinde bir karşı çıkış olabilir bizim dediğimize.

Egemenlik Allahın ise o egemenlik sadece bu ülkede bu minibüs hatlarında ve bu duvarların bulunduğu kentsel kesimlerde mi geçerli? Yurdun diğer yerlerini ne yapacağız?

Halkı bizim ülkemizden çok daha dindar olan ülkelerde neden hiçbir yerde, minibüslerin üzerinde ya da duvarlarda böyle bir yazı yok? Var mı? Gördünüz mü? Görüp anlatanı duydunuz mu?

Efendiler, bu açık ve seçikçe politik (siyasî) bir deyiştir; ulusal (millî) bir deyiştir; dünyevî bir deyiştir; millet, milliyet ve cumhuriyet ile bağlantısı vardır; ümmet ve ulûhiyet ile ilgisi yoktur.

Biliniz ki o minibüsün ya da duvarın üzerine siz o yazıyı yazabiliyorsanız, yazdırabiliyorsanız, bunu zaten egemenlik ulusun olduğu için yapabiliyorsunuz. Egemenlik ulusun olmasaydı, sizin bu egemenliğin değerlerinden yararlanıyor olmasaydınız, ya zaten yapamazdınız o yaptığınızı ya da yaptınız mıydı artık olmazdınız bu dünyada.

Bu egemenliğin anlamını ve değerini bilin.

Masonlukta da hayli sık kullanılır bu egemen sıfatı ve o kurumda da yer yer söz edilir egemenlikten fakat işte o da başka. O yüzden gelin Masonluktaki egemenliği bir başka başlık altında daha sonra irdeleyelim. Bugün ulusun egemenliğinin tadına ve mutluluğuna varalım.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 23, 2012, 04:33:57 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Selamlar,

bende sayin ADAM"in bu yazisi sayesinde ayri bir baslik acmadan hepinizin 23.Nisan Ulusal "Egemenlik" ve Cocuk Bayrami"ni kutluyorum.

Ama buarada sayin ADAM"a birkac sorum olacak.
Biliyoruzki Atatürk ve arkadaslarinin vede bütün Türkiye halklarinin verdigi kurtulus savasinin üc temel ayagi vardir ve  zaten bugün egemenligimizide bu üc ayak üzerine oturtturuyoruz

1. Emperyalizme ve mandacilara karsi bagimsizlik.
2.Padisah ve halifeye karsi bagimsizlik.
3. Iktisadi bagimsizlik.

Simdi,
bugün baska ülkelerin "boys"larinin her on yilda bir darbe yaptigi bir ülkede,
araplarin sicak paralari ile ve taseronlukla ayakta duran bir ekenomiye,
vede kendisininde yazdigi gibi "egemenlik Allah`indir" diye yazilarin yazildigi ülkemizde hele hele "Ulusal egemenlik"ten nekadar bahsedebiliriz?????????????????????????????????????????????????????????????

Saygilarim vede sevgilerimle.

Nisan 23, 2012, 05:07:49 ös
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ben öylesine yazıverdim, içinden geldiğince.

Biliyoruz ki Sayın Tij'in bir penceresi var Almanya'dan Türkiye'ye baktığı.

Ben ise Türkiye'de yaşıyorum ve bir pencereden değil, balkondan bakıyorum epeydir.

Egemenlik bir ulusun içinde olmalı, gönlünde, kafasında olmalı önce... Ulusumuz, sadece sayılı aydını ile değil, politikacıların kendilerine mal ettikleri o çoğunluğun gerçek ve öz buyrultusu ile sahiplenirse egemenliği, o zaman öyle ne geçmişin ayaklarından söz ederiz ne de bugünün başlarından...

Bugün aynı zamanda Çocuk Bayramı, değil mi?

Umarım bugünün çocukları bu bayramı gerçek egemenliğin kutlanmasına dönüştürür gelecekte.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 23, 2012, 05:23:13 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu gün canım kızımın da görev aldığı 23 Nisan şenliklerine gitmek üzere sabah hazırlanırken bir yandan da haberlere bakmak üzere televizyonu açmıştım. Görüşlerini beğendiğim bir yorumcu konuşma yapıyordu.  Tam da bu başlıkla alakalı çok ilginç, önemli ve benim bu güne kadar gözden kaçırmış olduğumu üzülerek fark ettiğim bir detaydan söz ediyordu.

Egemenlik öylesine önemli bir kavramdır ki, bizim Kurtuluş savaşımızda ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK savaşa başlamadan önce " Egemenlik"i tesis etmek için çalışmalarda bulunmuş önce ulusun egemenliğinin simgesi olan " Millet Meclisi"ni kurmuş ve o iradeden aldığı " Baş Kumandan" sıfatı ve yetkisiyle de savaşa girişmiştir.

Bütün bunları desteklercesine de bu gün hala bütün dünya halklarına ışık olan " Egemenlik, kayıtsız şartsız MİLLETİNDİR" demiştir.

Böylesine önemli bir başlığı, böylesine güzel bir günde açtığı için Sayın ADAM'a teşekkür eder, tüm Ulusumun Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, başta canım kızım olmak üzere tüm dünya çocuklarını sevgiyle kucaklarım... Bayramımız kutlu, günlerimiz mutlu olsun.
« Son Düzenleme: Nisan 23, 2012, 05:46:00 ös Gönderen: enelsır »
enelsır

Nisan 23, 2012, 06:48:12 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Egemenlik Allah'ındır...Ne garip ve haksızca bir iddia...

Madem Allah egemenlik peşindeydi,insana niye akıl,irade verdi ?Madem bu aklı kullanacak,egemenliğine sahip çıkacak basiretin yok,Allah'ı niye töhmet altında bırakırsın ? Öyle ya,egemenlik gitti sorumlusu kim Allah...Senin egemenliğini gaspedenin egemenliği kimin?O da Allah'ın...

Allah,Allah'ın egemenliğini gasp etti !...

Yanarım da bu akıl fukaralarının istismarına yanarım.Bu zihniyet,egemenliği soytarıya çevirir ve önüne gelenin insafına teslim eder.

Saygılar
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Nisan 23, 2012, 07:01:24 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.ceycet
konuyu ince yerinden yakalamışsınız çok salakça bir laf diyemediğiniz mahalle ağızlı sözü ben diyeyim.Egemenlik peşinde koşan bir allah ,allaha karşı yapmadığımız zulüm dikmediğimiz kılıf kalmadı.Sadece salakça ve holiganca söylenmiş bir söz lakin bu tip argüman bu toplumun elinde çok var.İşin kötüsü buna inanan diğer zümrede bunu söyleyeni hakiki ve akıllı bir müslüman sanıp işte dindarlar ve dindarlık böyle bir şeydir kolaycılığına kaçan başka bir tip salak ta karşı tarafta var.Kusura bakmayın dostlar bu tip sözler beni etkiliyor ve üzülüyorum benim okuyup anladığım din bu değil
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 23, 2012, 09:14:25 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Hernekadar sayin ADAM"in actigi baslik "Egemenlik"le ilgiliysede bu isin birde cocuklar tarafi var.
Birazda oraya gözatalim, bakalim onlarin "pencere"sinden olay nasil görünüyor.

Alintidir

23 Nisan'ı Kutlamamak İçin 23 Neden!
Gündem Çocuk Derneği, "Tüm Türkiye; siyasetçisi ile yurttaşı ile 28 milyon çocuğu görmezden gelmeye devam ediyorken 23 Nisan'ı kutlamak içimizden gelmiyor" dedi; 23 Nisan'ı kutlamamak için yüzlerce nedenden 23'ünü sıraladı.

İstanbul - BİA Haber Merkezi 22 Nisan 2011, Cuma
Gündem: Çocuk! Çocuk Haklarını Tanıtma, Yaygınlaştırma, Uygulama ve Uygulamaları İzleme Derneği, kız çocuklarının erken ve zorla evlendirildiği, askeri mühimmatla oynarken yüzlerce çocuğun öldüğü ve sakat kaldığı, okullarda güvenlik kurallarının uygulanmadığı, çocukların anadillerinde eğitim alamadığı bir ülkede 23 Nisan'ı kutlamamak için yüzlerce neden bulunduğunu açıkladı.
"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamayabilmeyi, kutlu olsun diyebilmeyi isterdik.
Ama içimiz elvermiyor.
Tüm Türkiye; siyasetçisi ile yurttaşı ile 28 milyon çocuğu görmezden gelmeye devam ediyorken 23 Nisan'ı kutlamak içimizden gelmiyor.
Kutlamamak için yüzlerce sebep var. İşte size 23 neden:
1- Kız çocuklarının 12 yaşında gelin, 13 yaşında anne oldukları bir ülkede,
2- Açık alanda buldukları askeri mühimmat yüzünden ölen 300'den fazla, sakat kalan binlerce çocuk olduğunu bile bile,
3- 6 yaşında okul yöneticilerinin ihmali yüzünden ölen Efe'nin ve hesabı sorulmayan Efe gibi nice çocuğun ardından,
4- Yolda annesinin elinden tutup yürürken açık bırakılan foseptik çukuruna düşüp ölen Damla'nın ülkesinde,
5- Akıl almaz ihmaller yüzünden ölen her çocuğun ardından hala "bunlar münferit olaylar" diyebilen aymazların görevde kaldığı bir yerde,
6- Çocukları masumiyet timsali ilan eden, "çocuklar geleceğimizdir" edebiyatı yapan ama bir yandan da çocukları terorist ilan ederek 12 yaşında hapishaneye gönderenlerle birlikte,
7- Kaybolan çocukların, ebeveynleri seslerini Cumhurbaşkanı'na duyuramadığı bir ülkede,
8- Bütün yıl çocukları görmezden gelip 23 Nisan'da koltuklarını göstermelik olarak çocuklara bırakan bürokrat ve siyasetçilerle yanyana,
9- Çocukların anadillerinde eğitim alamadıkları için yaşadıkları dramı görmezden gelerek,
10- Mizgin'i, Ceylan'ı, Uğur Kaymaz'ı ve nicelerini öldürenler ya cezasız kaldıkları ya da göstermelik cezalarla kurtuldukları için,
11- Çocukları en güzel yıllarında hala yarış atı gibi sınavdan sınava koşturduğumuz için,
12- Çocuklarla ilgili gündemi, onlara gördükleri yerde oyuncak vermekten ibaret olan siyasetçilerle,
13- Çocuk haklarının konuşulduğu bir toplantıda başbakanın karşısında görüşlerini açıklama cesareti gösteren iki çocuk yaka paça dışarı atıldığı ve yasadışı alıkonduğu için,
14- Reklamlarda çocuklar her gün daha fazla daha fazla kullanıldıkları ve kimse buna ses çıkarmadığı için,
15- Her gün daha fazla çocuk cinsel istismara veya tecavüze uğradığı için,
16- Çocuklara karşı şiddeti engelleyemediğimiz için,
17- Okula gidemeyen bir milyondan fazla çocuk olduğunu bile bile,
18- Okula gidebilenlerin aldıkları eğitimin yetersiz ve yanlışlıklarla dolu olduğunu görerek,
19- Yoksulluk varken, yatağa aç giren çocuklar varken,
20- Hastanelerinde toplu yenidoğan bebek ölümlerinin engellenemediği, sorumluların hala bakan koltuğunda oturduğu bir ülkede,
21- Nüfusa kaydı olmayan 2 milyon çocuğun olduğunu görmezden gelip,
22- Yavaş işleyen yargı yüzünden binlerce çocuğun kapalı cezaevlerinde boşyere yattığını bile bile,
23- Yüzbinlerce çocuğun sokaklarda yaşadığı, çok daha fazlasının güvencesiz ve kayıtsız olarak çalıştırılmasına göz yumulduğu Türkiye'de,
23 Nisan'ı kutlamaya utanıyoruz!
Bu ülkenin çocuklarının yüzüne bakabilmek için; Türkiye'de gündem çocuk olana kadar, 23 Nisan gerçekten çocukların olana kadar 23 Nisan'ı kutlamıyoruz! (BB)

Bianet

Nisan 23, 2012, 11:28:51 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Egemenlik kayıtsız şartsız ZENGİN olanındır...

İtirazı olanla sabaha kadar tartışırım.
Bu ülkede PARAN kadar itibar görürsün; bu ülkede Paran varsa en iyi okullarda okursun; Paran varsa en iyi doktorlarda muayene olursun daha sayayımmı herkes bu ülkede 3 MAYMUN' u oynuyor  ; bir gün bu topraklarda birileri çıkıp KRAL çıplak demesini dört gözle bekliyorum Dindarıda liberalide, sağcısıda solcusada tam bir yüzlerinde Maskey'le  geziyorlar.

ATATÜRK' çüyüm diyen insanlar neden azınlıktalar gerçekte ,Paşamın partisi CHP neden muhalefet'te NEDEN ?

Hakimiyet ALLAH'ındır diyen insan neden bu sözü eder hale geldi , bu isyanın altındaki sebebler nedir ; hiç bunları araştırmadan ancak konuşuyoruz ; ÇÖZÜM nedir KARDEŞLERİM bundan bahseden yok .Benim yaşadığım İlçede bile F tipi yapılanmadan örnek yaşıyorum bire bir yaşadığım olay bir ticarethanede gıda üzerine satış yapan tezgahtar arkadaş bile bunların toplantılarına katılıp müşteri sayısını artırıp çalıştığı iş yerinin kapanmaması için çare düşünüyor bizde burda Egemenlikten bahsediyoruz.

BENCE EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN YAŞANACAK ORTAMI SAĞLAYAN ÜLKELERİN KUTLAYACAĞI Babaların ÇOCUKLARI İLE KUTLAYACAĞI bayramdır... Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 23, 2012, 11:41:20 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Allah başımıza PKK denen belayı sarmış biz hala Eğemenlikten bahsediyoruz Askerimin başına çuval geçiren ülkeye NOTA verecekmisiniz diye gazeteciye MÜZİK NOTASIMI denen bir ülkeden bahsediyoruz Mehmet Ağar denen beyefendi' ye uygun hapishane arıyoruz  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Remen ülkemde tiyatro oynanıyor ve işin ilginçi BİLET alınmadan tüm dünya insanları seyrediyor . :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

saygılarımla ne kadar kaldıysa... :-X :-X :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 24, 2012, 11:10:05 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Alıntı
Egemenlik kayıtsız şartsız ZENGİN olanındır...

Sayin NOSAM33 bir sonraki cümlede sordugunuz " cözüm nedir arkadaslar" sorusunun cevabi yukardaki cümlenizin icinde sakli degilmi sizce?

Ha sorunuza burda cevap bulacaginizi sanmiyorum, cünkü biz buraya Masonlugu "merak" edip gelen insanlariz ve O"nun ne oldugunu "ögrenmeye "calisiyoruz.

Alıntı
saygılarımla ne kadar kaldıysa
Biz insan oldukca ve insan icin oldukca saygimizdan birsey kaybetmiyecegiz.

En icten Saygilarimla.