Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Eski CHP’den milliyetçilik, ırkçılık ve faşizm çeşitlemeleri  (Okunma sayısı 14332 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 28, 2013, 04:03:00 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sanırım sn.kaan'a fazlaca yükleniliyor ,Üstelik foruma yeni katılmış bir üye,forumun klasiklerinden bir söz hep söylerizde pek uygulamayız oda tolerans ve hoşgörü sn.kaana bunu gösterdikmi acaba?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 28, 2013, 04:15:11 ös
Yanıtla #21

Sayın Kaan bu foruma 2008 yılında kaydolmuştur. Forumun yeni üyelerinden değil bilakis pek eski üyelerindendir. Bu süreçte foruma olan katkısı tartışılır.

Bu forumda elbet pek çok konu tartışılabilir. Ama bu karalamalar hele ki Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu, bugün de muhalefet parti olan Cumhuriyet Halk Partisi'ne IRKÇI, FAŞİST VE MİLLİYETÇİ damgası vuran kimselerin yazılarıyla olmaz. Hele ki milliyetçilik gibi bir kavramı aşağılamaya niyetlenen, onu faşist ve ırkçı sözcükleri ile bir arada kullanmaya çalışan bir takım karanlık zihinlerle asla.

Apaçık din ve şeriat propagandası yapılmamakla beraber; böylesi bir yazının hangi kalemden vücut bulduğu da aşikardır. Masonluğun siyasi bir tutumu yoktur. Fakat hiçbir kimsenin, herhangi bir partiye (hele ki bu sıfatları hiç hak etmeyen) IRKÇI ve FAŞİST demesi hoş görülemez. Bence bu yazarın yazıları haddini aşmıştır ve bu yazılara gösterilecek olan tolerans fazlasıyla gösterilmiştir.

Saygılarımla.

• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Nisan 28, 2013, 04:19:02 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Haklısınız oldukça eski imiş sn.kaan farketmemişim.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 28, 2013, 04:50:02 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Sorun şurada, sayın ADAM'da şunu vurgulamak istiyor sanırım.

Buraya bir yazı kopyalıyorsunuz. Siyasi veya başka bir konuda. Ancak kopyalayan kişinin bir irdelemesi yok bu konu da, savunduğu bir düşünceyi açıklamak içinde kullanmıyor.

Yazının tamamına mı katılıyor, bir kısmına mı bunu da belirtmiyor.

Amaç nedir?

Okunmasını istiyorsa verir linki, isteyen okur.

Burası bir tartışma platformu, kopyala yapıştır yeri değil.

Diğer açtığım konularla birlikte bu konu da takip edilirse zaten yazılar verildikten sonra tartışmaya başlandığı ve görüşlerin ifşa edildiği görülür.

Saygılarımla.

Nisan 28, 2013, 04:58:09 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Ben forumun eski bir üyesiyim. Zamanında Hristiyanlıktan, Yahudilikten, Tasavvuftan bu forumda çok bahsetmişimdir. Bir dönem Masonlukla ilgili sert tartışmalara da girmişimdir. Fakat Masonluğa eskisi gibi bir antipatim yok artık. Aksine Masonluğun demokrasiye önem vermesi gerektiğini düşünüyorum ve böyle olduğunu sanıyorum. 2007-2008'den beri forumun üyesiyim. Forumu da ara ara ziyaret ederim.

Saygılarımla.

Nisan 28, 2013, 05:18:20 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Bakınız, meğer bütün kavga CHP isimli siyasi partiyi savunmak içinmiş, nasıl da su üstüne çıktı.

CHP'ye ırkçı ve faşist denilmesinin Masonlar sitesine zarar getireceğini öne süren harici üyeler Türk masonluk tarihinde önemli yeri bulunan CHP mebusu ve yıllarca nazırlık yapmış gerçek ırkçı Mahmut Esat Bozkurt'u bir okusunlar; yaşı bana yakın değerli üyelerimiz var burada, kendileri daha derin malumat verebilirler, hepimizin ilk mektepten itibaren müfredatında yer alan, CHP zamanının Güneş Dil Teorisi ve Türk Tarih Tezi hakkında; Ulu Önder Atatürk'ün manevi kızı Afet İnan'ın kraniyometri aleti ve sefalometri araştırmaları hakkında malumat verirlerse daha da iyi olur.

Bakınız beyefendiler, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olursak başka fikirlerin sahiplerine haksızlık etmiş oluruz. Bilgi sahibiysek ve ona rağmen başka fikirlerin sahiplerine saldırıda bulunursak haksızlıktan da öte kötülük etmiş oluruz.

İnsan-ı kâmil olma peşindeki zevata yakışmayacak davranışlardır.

Saygılarımla efendim.

Nisan 28, 2013, 06:52:57 ös
Yanıtla #26
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Forumda DIO adını kullanan üyemiz, Mahmut Esat Bozkurt'un okunmasını öneriyor.

Mahmut Esat Bozkurt, Türk Masonluğu'na en büyük zararı vermiş ve Türkiye'de locaların kendi kendilerini tatil ederek 13 yıl boyunca uykuda kalmalarına neden olmuş kişilerin başında gelir.

Ötekileri bir yana bırakalım, tek başına Mahmut Esat Bozkurt'un etkinlikleri nedeniyle Atatürk'ün mason localarını kapattırmış olduğu gibi yanlış bir izlenim edinilmiştir.

Şimdi bu DIO burada Mahmut Esat Bozkurt'un okunmasını öneriyor. Şu işe bakın hele! Antimasonların yazılarını inceleyip akademik nitelikli bir çalışma mı yapacağız?

Madem DIO bir antimasonik girişimde bulunacak, o zaman bunu açıkçca yapabilir. Biz de kendisine hak ettiğince yanıt veririz.

Ancak Mahmut Esat Bozkurt gibi ne yazık ki Adalet Vekili bile olabilmiş bir antimasonun yazılarının  hiç kimseye pek bir yararı olmaz.

Madem DIO adını taşıyan üye fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmayı öneriyor, doğrudur, iyi olur, bence önerisine önce kendisi uymalı. O övdüğü kişinin Masonluk açısından ne denli ***** biri olduğunu, Masonluğa başvurup da kabul edilmediği için özellikle İzmir'de neler yapmış olduğunu öğrenmeli.

« Son Düzenleme: Nisan 28, 2013, 06:55:44 ös Gönderen: MASON »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 28, 2013, 08:27:34 ös
Yanıtla #27

Bu başlık gittikçe ilginçleşiyor.

CHP içerisindeki birtakım kimselerin, birtakım faaliyetleri diriltilerek, genelleştirilip bir partiye ve o partililere mensup edilmeye çalışılıyor. Bununla da kalmayıp Atatürk'ün dil çalışmalarının saçma olduğu, ırkçı ve faşist yönlerinin bulunduğu belirtilmeye çalışıyor; dahası Atatürkçü neslin kafatası ölçen bir nesil olduğu vurgulanmaya çalışılıyor.

Bir üye ırkçı ve faşist olarak nitelendirdiği Mahmut Esat Bozkurt adında bir kimsenin Masonlukta pek bir önemli olduğunu bile iddia ediyor. Bu kanıya nereden vardığı ise meçhul.

Ama elbet, Türklerin tarihi, ırkları ve dilleri hakkında araştırmalar yapmış olan Atatürk suçlanacak. Tarihini Osmanlıdan ibaret sayanlara bir tokat, Arap alfabesini kendi alfabesini sananlara bir tokat, ırkını Osmanlıya ve Araplara dayandırmaya çalışanlara bir tokat daha... İşte bunlar o tokatların sesleri. Dilini kaybetmek üzere olan bir ulusun (yarısından fazlasını Arapça ve Farsçanın sardığı) dili hakkında araştırmalar yapan Atatürk suçlu elbet. Daha da birilerince çok suçlanacak. Güler geçeriz!!!

Saygılarımla.

• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Nisan 28, 2013, 08:32:15 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Uzman Uye

CHP mebusu ve yıllarca nazırlık yapmış gerçek ırkçı Mahmut Esat Bozkurt'u bir okusunlar;

sn.dio nun söylediği sözlerın içerisinde en ilginci bu ama kimse dikkat etmemiş her nedense,Mahmut esat bozkurtu savunmuyıorki daha en başından ırkçı deyimini kullanmış ilginç hale gelebilecek bir tartışmada ya ben okuduğumu anlayamadım yada yazanlar 2 kerede okudum ama sn.dio nun övgü sözünü ve ona itham edilen sözleri ben niye göremedim.

EDMUND BURKE

Nisan 28, 2013, 08:32:26 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Sayın ADAM anlıyorum ki asabi bir mizaca sahip, yazılanın tam aksinde bir mana çıkarmasına neden oluyor bu tavrı. Rica edeceğim sakinleşip tekrar okursa, Masonluğa zararı çok bariz olan M. E. Bozkurt gibi insaniyet düşmanı bir ırkçının ve millet mühendisliği çalışmalarının ülkemizi bugünlere taşıdığını bildiğimiz ismini zikretmeyeceğim silah arkadaşlarının partisi CHP'ye yapılan kısmen haklı eleştirilerin "Masonlar sitesine aman halel gelecek aman" şeklinde neden susturulmaya çalışıldığını sual ettiğimi idrak edecektir.

"Şu", "bu" gibi zamirlerle, anti-mason ithamlariyla aşağılamaya çalışmak sayın ADAM gibi mulazahathanesi çok geniş bir beyefendiye yakışmıyor. Anti-masonik olarak nitelendirilmek beni sadece üzer, burada zekice anti-masonik propagandayı yapsa yapsa küskün masonlar yapabilir.

Saygılarımla efendim.