Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sanırım oldukça güncel bir konu.  (Okunma sayısı 18501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 23, 2011, 12:09:57 öö
Yanıtla #30
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Artık yazmaktan bıktık. Sayın popperist, inançlarınız tel tel dökülüyor. Müslümansınız ama libya liderini siz öldürttünüz farkında mısınız? Müslümansınız ama fikri tartışmak yerine beni ve/veya insanları konuştunuz. Sizden ve tavrınızdan artık bıktık. Düne kadar o taptığınız adam "nato libyaya niye girecek yahu" diyordu sonra darbecileree 200 milyon dolar gönderildiği açığa çıktı. Allahınız aşkına söyleyin, hangi öküz müslüman bunu anladı? Hiç biri. Sizle neyi tartışabilirim ki? Boşuna konuşmayın artık. akp ye oy verdiniz ve o bütün şehitlerin kanı üstünüze bulaştı. Bedelini ödeyeceksiniz.
Neyse, sizden daha çok önem verdiğim insanlar var burada, onlarla geyik yapmak, sizle yükek matematik konuşmaktan daha önemli benim için. Hadi yolunuz açık olsun ugurlar ola. Anladığınız veya snuç çıkardığınız şeyleri geçelim, ne dediğinizin bile bir böcekten daha çok önemi yok. Siz yolunuzda yürüyeceksiniz, ama biz ölürken mutlu olacağız. Sizin ne düşündüğünüzün zerre kadar önemi yok, olsa da yeni bir şey yok.
Ben artık başkaları ile tartışacağım. Lanet olsun inancınıza ki, kaç bin yıldır hiç bir işe yaramadı.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Ekim 23, 2011, 12:26:50 öö
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei, aslında size katılmıyorum dersem yalan söylemiş olurum. Fakat neticede bu yaklaşım bir komplo teorisyeni yaklaşımıdır. Mantıklı dursa da gerçeği yansıtmayabilir.

Her ne kadar insanlar yüzyıllarca sonrası için planlar yapsalar da gözden kaçırdıkları, çerez olarak gördükleri kavramlar onların planlarını alt üst edebilir. Buna biraz da kader demek lazım.

Bazen Allah insanları engellemeyerek onların gerçek yüzlerinin ortaya çıkmasını isteyebilir. Yani palyaçonun gülümseyen surat ifadesinin aslında onun gerçek karakterini yansıtmadığını insanlar yaşamadan anlamayabilirler.

Bilimsel yaklaşanlar saçma bulabilirler fakat ben her şeyin bir kaderi olduğuna inanıyorum. Yani hiç bir olay Allahın izni olmadan yaşanmaz. İnsanların planları mucizevi bir şekilde Allah tarafından alt üst edilebilir.

Kurtuluş savaşı dönemini ele alırsak, bizim bir Türkiye gibi bir ülkeyi kurma olasılığımızı bırakalım bizim yaşama olasılığımız bile normal şartlar altında imkansızdı. Allah bazen Musa'yı Firavun'un elinde yetiştirir bunlar kaderin cilveleridir diye bakıyorum.

Saygılarımla.

Sayın Masör,
Sizin Din konusundaki hassasiyetinizi bildiğim için, bu konuda yorum yapmaktan kaçınmayı daha doğru buluyorum:)

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 23, 2011, 02:59:37 ös
Yanıtla #32
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Merhaba Sayın Dostlar

Bir çok şey yazılmış çizilmiş.Olay ensonun da yine düşmanlığa dönüşmüş.İstenen olay burdada gerçekleşmiş maalesef birleştirici unsular yerine ayırıcı unsurlar bir bir ağzınızdan dökülüvermiş.Önemli olan o ne yapmıs bu ne yapmiş tabiki ama Neden bir hamle sonrası yada ıkı hamle sonrası santraç oyunu bu iş rakip saldırır ve istediği hamle yapması öngörülür tuzak kurulur bır piyon bazen bir kale verilir karşınızdaki oyuncuya ve kurğduğunuz tuzağa yada oyuna düşmesi beklenir.Jeo politik açıdan türkiyenin önemini bilmeyen yok sanırım.Herkezin gözü burda osmanlının yaptığı önemli dünya fetihlerinden dolayı da Gerek Hristiyan Kardeşlerimizin Gerek Yahudi kardeşlerimizin gerekse Diğer inançtaki Kardeşlerimizin dikkatini çekiyor.Keşke mevzu Akp ve Kürt kardeşlerimizle ilintili olsa.Kürdistanın kurulmak istediği bölge çok değerli bir bölgedir.Tarihi ipek yolunun üzerinde Tarihi Kral yolunun üzerinde Avrupa Amerika kaynaklarının çoğunu tüketmiş bi kısmınıda gelecekteki kıtlık yılları için saklamatadır. Oysa orta Asyada sömürülmemiş bir çok yer altı kayanağı bulunmakta ve  bu tarihi yolların kullanılması engellenmektedir.Türklerinde TURANCILIK ve İSLAM BİRLİĞİ gibi bir düşünceşi olduğunu ve bu liderliğinin Osmanlı tarafından gerçeklestirildiği düşünülürse Turancılık da RUS kardeşlerin tüm planlarını değiştimektedir.Dünya zenğinleri parasının buyuk kısmını petrol altın ve bilişime ayırmış bulunmaktadır.Orta Asyada böle iki birliğin ve gücün Oluşması onların uykularını kaçımaktadır.Saddamın ve Kaddafinin ölüm sebebi Petrolu altın olarak satalım demesi dir Çünkü su anda dünyada var olan paranın Büyük kısmının altın rezervi olarak merkez bankalırında karşığı yoktur.Çinin kapılarını açmasıyla dünyada nasıl bir deprem oldu hepimiz yakinen bunu yaşadık bu da hesap  edilmiş fakat bu gelişim değişimin ÇİN tarafından bir anda olacağı ön görülememiş bir durumdu.Ve bu kayışın birden bire olması beklenmiyordu. Hesaplarımızı ve tartışmalırmızı bu hesaplar üzerinden yaparsak daha başarılı oluruz bence KÜRDİSTAN haritasına dikkatimizi  çektiğimizde bilin bakaliım nerden yer alıyor soledım gerçi dahada dikkat çekmek istiyorum.Türkiyenin Türki devletlerle bağı tamamen koparılıyor izne tabii geçişler.Bi tanpon bölge federe bir hükümet kurulursa ya kürdütsana yada türkiyeye bu buyuk şirketlerin ana merkezleri kurulacak Muhtemelen türk tarafına daha yaşanilabilir çünkü daha demokratik ve eğitimli nufusun daha yoğun oldu bir bölge Neyse bi takım ip uçları vermeye çalıstım Sayın dostlarım tartişmayı yaparken bunları göz önünde bulundurmanızı tavsıye ederım.Allahın selamı üzerinizde olsun.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 23, 2011, 03:10:28 ös
Yanıtla #33

Artık yazmaktan bıktık. Sayın popperist, inançlarınız tel tel dökülüyor. Müslümansınız ama libya liderini siz öldürttünüz farkında mısınız? Müslümansınız ama fikri tartışmak yerine beni ve/veya insanları konuştunuz. Sizden ve tavrınızdan artık bıktık. Düne kadar o taptığınız adam "nato libyaya niye girecek yahu" diyordu sonra darbecileree 200 milyon dolar gönderildiği açığa çıktı. Allahınız aşkına söyleyin, hangi öküz müslüman bunu anladı? Hiç biri. Sizle neyi tartışabilirim ki? Boşuna konuşmayın artık. akp ye oy verdiniz ve o bütün şehitlerin kanı üstünüze bulaştı. Bedelini ödeyeceksiniz.
Neyse, sizden daha çok önem verdiğim insanlar var burada, onlarla geyik yapmak, sizle yükek matematik konuşmaktan daha önemli benim için. Hadi yolunuz açık olsun ugurlar ola. Anladığınız veya snuç çıkardığınız şeyleri geçelim, ne dediğinizin bile bir böcekten daha çok önemi yok. Siz yolunuzda yürüyeceksiniz, ama biz ölürken mutlu olacağız. Sizin ne düşündüğünüzün zerre kadar önemi yok, olsa da yeni bir şey yok.
Ben artık başkaları ile tartışacağım. Lanet olsun inancınıza ki, kaç bin yıldır hiç bir işe yaramadı.

Sayın Prometheus, ben de sizin şu sokak ağzı uslubunuzdan bıktım.

Özellikle size yazdığım o uzun cevabın neresini okudunuz merak ediyorum. Sanki yazdığımı hiç okumamış gibi duruyorsunuz. Konu Türkiye ve Pkk değil mi? Terör değil mi?

Bir anda nereden çıkıyor bu müslümanlık, libya lideri, verilen oylar vb. şeyler?

Durun başa sarayım. Siz farklı şeyler yapmaktan bahsettiniz terörle mücadele konusunda. Herkes mücadele etmeli dediniz. Ben de bunun tam olarak ne olduğunu anlamadığımı, mücadele ise, zaten Türkiyenin yetkili kurumlarının mücadeleyi yaptığını, bundan başka sivil olarak bizlerin ne yapması gerektiğini sordum size. Ve burada kesinlikle sizin şahsınızı konu etmedim. SİZİN SÖYLEDİKLERİNİZİ konu ettim. Sonra siz bir yanıt verdiniz. Ve bu yanıtın içinde "sizi sevmiyorum" gibi konuyu kişiselleştiren bir şey vardı. E ben de hem buna cevaben kendimi ve sizi konu yaptım, hem de agresif ve hukuksuz bir terörle mücadelenin sakıncalarından bahsettim.

Şimdi gelmiş bana, büyük bir hafıza kaybı yaşayarak "siz kişiselleştiriyorsunuz" diyorsunuz. Gelmişsiniz burada müslümanlıktan, müslümanların ne kadar öküz ve anlayışı kıt olduğundan, akp'ye oy verenlerin bedel ödeyeceğinden, ve de benden bahsediyorsunuz.

Kusura bakmayın, polemiği de siz çıkarıyorsunuz, saygısızlığı da siz ediyorsunuz, tartışmayı da siz bilmiyorsunuz. Verdiğim açıklayıcı ve iyi niyetli cevabımdan sonra yine böyle saldırgan ve edepsiz bir mesaj veriyorsunuz.

Okuyan anlayan neyin ne olduğunu görüyor Sayın Prometheus. Ben sizin belirsiz ve yanlış bulduğum düşüncelerinize karşı soru sormaya devam edeceğim. Ben size, "sorgulanmama rahatlığını" yaşatmayacağım Sayın Prometheus.  Varın siz bu sorulara cevap vermeyin. Başkaları okur, başkaları düşünür ve belki başkaları cevap verir. Burası "forum". Ben sizi önemsediğim için mi soru soruyorum sanıyorsunuz? Ben başkaları görsün diye sizin yazılarınızı kurcalıyorum. Ve sizin benimle muhatap olmamanız inanın umrumda bile değil.

Edep yahu.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Ekim 23, 2011, 03:31:55 ös
Yanıtla #34
  • Aktif Uye

Yukarda ki yazıma ek

Adnan Menderesi de Türkiyedeki güçlerini kullanarak Bu arkadaşlar İdam etmişlerdir.Hatta Ergenekon olarak adlandırılan grubun bu arkadaşlara çalığtıgı ve ulusal bır hal aldıklarından yada Türkiyenin leyhıne çalışğtığı için tasfiye edıldığı solenıyor.
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 23, 2011, 07:12:44 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Öncelikle Sayın Prometheus'un fikirlerinin büyük bölümüne katılmadığım halde zeka ürünü fikirlerinden ve yaklaşımından ötürü sevdiğim bir forum sakiniydi fakat son zamanlarda sosyal yaşamında gergin bir dönem yaşıyor olabileceğini düşündüğüm için tavırlarının sertleşmesi ve tahrik edici yazılar yazmasını olağan karşılıyordum. Et faydalıdır fakat insanlara çiğ olarak sunarsanız kimse yemez. Fikirlerimizi saygı ve sevgi ateşiyle pişirerek sunmayı denersek insanlar tatmak durumunda kalırlar belki de beğenen de çıkabilir.

Sayın Arais, gerek benim gerekse sizin yazdıklarınız komplo teorileridir. Komplo teorilerini ispatlanmış bir gerçekmiş gibi sunmak ve inanmak büyük bir yanılgıdır. Fikirlerimizi sunarken bu yaklaşımı göz ardı etmemek faydamıza olacaktır diye düşünüyorum. Belki de iddia edilen örgütler, oluşumlar , her yaşanılan olayların  arkasında karanlık güçler olmayabilir. Hayatın akış şeklinden, insanların hırslarından vb. kaynaklı doğal neticeler de olabilir.

Saygılarımla.

Ekim 24, 2011, 01:34:30 öö
Yanıtla #36
  • Aktif Uye

Sayın Masor 1976

Komplo teorilerimi hiç araştımadan atmadım orataya fakat; evet benım sölediklerim teoriler. karanlık güçler varmı? sorusuna yanıt bulmak evet zor,Hatta imkansız ama önümdeki yemi yemektense o yem bana nasıl geliyor bunu araştırmak güzel bir duygu olsa gerek.Ben gerçek olduğuna inanmadığım bişey sunmadım.Bu tanrı varmıdır? Yok mu dur ? sorusuna benziyor biraz.Gerçekliği kanıtlanmadığı halde Tanrıya (AllahC.C.) ye inaniriz.Varlığı yokluğu hakkında kesin bir kanıtımız yoktur.Kanıt olmaması olmadığı anlamına gelmediği gibi Kanıt olmaması olduğu anlamınada gelmez.[Ben( AllahC.C.) inan bi ınsanım] Çokta savunmuyacağım kendımı konu uzayacak çünkü Tabiki arkadaşlar yazdıklarımı mantık süzgecinden geçirmelerinde fayda var.Onlarda aratırşın PKK nin mali desteksiz 40 sene gıbı uzun bır sure bu kadar ayakta kalması ımkansız.Kalın sağlıcakla Surcu lisan ettiysek affola.

Ekim 24, 2011, 02:41:47 öö
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Sayın Arais beni yanlış anlamış olabilirsiniz diye açıklama getirmekte yarar görüyorum. Sizi eleştirme gibi bir niyetim yoktu. Benzer hataya ben de düşüyorum genelde o yüzden komplo teorilerinin ilginç ve mantıklı duran yapısına kanmamak gerektiğini dile getirmeye çalıştım. İnsan beyni ileri derecede zeki olmalarına rağmen farklı ve zıt izmlere ölümcül derecede bağımlı hale gelebilecek kadar aciz ve kandırılabilir bir mekanizmadır.

Ben ilginç senaryoları seviyorum tarihte olsun film ve dizi sektöründe olsun. Klasik tarih bilgilerini ve tarih dersini ilginç yönleri olmadığı için  sevemeyen bir öğrenciydim. Bu nedenle ister istemez tarihi olayları alıp bağlantılar kurmaya çalışıp kafamda bir komplo teorisi senaryosu kurmayı seviyorum. Bunu bir ideolojiden çok hobi olarak beynim yapıyor. Fakat bu tarz senaryoları bir ideoloji gibi savunmak, her hangi bir ideolojinin arkasından koşmak bu ideoloji için adam dövmek veya dayak yemek bana akıllı bir hareket gibi durmuyor. Belki de insanların içlerinde olan fakat fark edemedikleri sado mozoşist cinsel dürtülerini tatmin etme yöntemi olarak kullandıkları bir mecra olabilir siyaset ve siyasi kavgalar.

Saygılarımla.

Ekim 25, 2011, 02:08:39 öö
Yanıtla #38
  • Aktif Uye

Sayın Masor1976

Açıklamanız için teşekkürler.Eleştiriniz olmasında yada bana karşı çıkmanızda benim için bi sakınca yok.Diğer konulardada herhangi bir yazımı görürseniz.Lütfen iki kelam etmeden geçmeyin samimiyetinize inanıyorum.İnsan Psikolojisi hakkındaki derin düşünceleriniz ve bilginiz beni size hayran birakti çok tesskur ederim.

Ekim 26, 2011, 03:06:54 ös
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

SORU: Aziz Nesin kime aptal demiştir niye demiştir.

Arkadaşlar bakın, ülke sınırlarının gerekliliğini varsayarken bile ÇOĞUNLUĞUN kaotik psikolojisi üzerinden konuşuyorsunuz.

Ben sözlerin görünüşüne değil ima ettiklerine bakıyorum. Söylediklerinizden hissettiklerinizi çıkartmaya çalışıyorum.

Hissettiğiniz şey, dünyanın büyük bi çoğunluğuna düşmanlık duymanızdır. Her an birinin size negatif bi enerji vermesini bekliyosunuz ki karşılık verebilesiniz. Dominantlığınızla ölçülen bi erkekliğiniz var. Yıkıma yönelik bi kavramcılığınız var. Ayrımcılığa yönelen tartışma tarzlarınız var. Altta kalmamak için düşmanlığa çevirdiğiniz dostluklarınız var.

Unuttuğunuz en büyük şey de, bizim buraya yaşamak için geldiğimizdir. Böyle boş tartışmalara girip ulusalcılığın önemini ve anlamını tartışarak TEKRAR VE TEKRAR SÖYLÜYORUM hayatın anlamını unutuyorsunuz.

Üstelik bunu her tekrarlayışınızda ortamdaki insanları da buna şartlıyosunuz. Bütün dünya bunu böyle biliyor. Bütün dünya diyor ki, bütün insanlar birbirlerine mesafe çizmelidir, devletin önünde evlenmelidir, SADECE ekonomik çıkar elde edebilme kabiliyetini geliştirebilecek yönde akademik eğitim almalıdır, şirketleri yüceltmelidir, vatanını ve sınırlarını korumalıdır, çocuk yapmalıdır VE çocuğunu da kendisi gibi yetiştirmelidir.

Biz böyle bi dünyada doğduk. Biz bize verilen değerleri bizden sonraki nesillere aktarmakla görevlendirildik. Biz savaşlara gönderildik, neyin uğruna savaşıldığının ayrıntısını bilmeden ağzımızda kalıplaşmış birkaç kelimeyle: "Vatan sana canım feda".

Aziz Nesin bu insanlara aptal demiştir. Bunu söylemek yerine çok daha yapıcı bi çözüm getirebilirken, kendisi insanlığa olan umudunu kesmiş ve yıkıcı çözüme gitmiştir. Ben yapıcı çözümün varlığına inanmıyorum, onun varolduğunu biliyorum. Ulusalcılık da kölecilik gibi eski bi kavram benim için.

Sizce kölecilik kötü bi kavram mıdır? Kölecilik ortaya çıkmadan önce savaş esirleri öldürülürdü. Kölecilik sayesinde insan hayatları iş gücü karşılığında bağışlanmaya başladı.

Yani olaylara duygusal olarak bakmayın. Hem analitik olarak inceleyin, hem de bütün insanlık adına inceleyin. Çünkü bir gün siz öleceksiniz, ve öldüğünüz zaman sizden sonraki jenerasyonlar sadece sizin vatanınızda değil, bütün dünyada varolacaklar.

Ulusalcılığı savunan arkadaşlar:
Arkanızda bırakmak istediğiniz dünya bu mu ?