Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk Mistizm ile ilgilenir mi ?  (Okunma sayısı 6454 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 23, 2014, 08:30:10 öö
Yanıtla #20
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Siz bilmiyorsanız ben ne yapayım¿ Zamanı gelince ögrenirsiniz.Bu mistik güçlerle alakalı şeyleri ve 3cu gözle alakalı şeyleri forumda aramanızı öneririm.
🖖🏻

Aralık 23, 2014, 08:34:40 öö
Yanıtla #21
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Siz bilmiyorsanız ben ne yapayım¿ Zamanı gelince ögrenirsiniz.Bu mistik güçlerle alakalı şeyleri ve 3cu gözle alakalı şeyleri forumda aramanızı öneririm.

Siz Masonlugu cok yanlis anlamissiniz malesef ve rica ediyorum okudugunuz, izlediginiz herseye inanmayin. Neyazikki isiga boyle ulasamassiniz!
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2014, 08:38:30 öö Gönderen: Sirius »
İmza -M-

Aralık 23, 2014, 11:36:48 öö
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Lütfen sözlerinize dikkat edin. İstediğinize inanmakta özgürsünüzdür.Benim inancım degişmicek.Siz öyle düşünüyor olabilirsiniz.Bense daha farklı düşünüyorum.
Ne gördüğün değil nasıl baktığın önemlidir.
🖖🏻

Aralık 23, 2014, 11:44:29 öö
Yanıtla #23
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Buradaki sözler konu başlığının ve kapsamının çok dışına çıktı.

Bu nedenle aslında hepsinin silinmesi gerekiyor.

Fakat son bir fırsat tanıyorum Sayın Melike Şenel'e: Buyursun nasıl ispat edecekse ispat etsin.

Şu andan itibaren 24 saat izin.

Ondan sonra bu "konu dışı" yazıların hepsi silinecek.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 23, 2014, 12:02:31 ös
Yanıtla #24
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın Melike Şenel

Bu polemiğe dahil olmamak için ısrarla uğraştım fakat şu birkaç cümleyi yazma gereksinimi duyuyorum.

İstediğinize inanmakta özgürsünüzdür.Benim inancım degişmicek.Siz öyle düşünüyor olabilirsiniz.

Size yanıt veren Sayın Sirius, size düşündüklerini değil, bizatihi Masonluk Kurumunun içerisinde olduğu için bildikleri aktarmaktadır. Forumda birçok Mason üye, Mason tanıdığı olan üyeler mevcuttur. Kısacası buradaki yorumların büyük kısmı, düşünce üzerine değil, bilgi ve görgü temeline dayanmaktadır.

Kendiniz başka başlıklar altında hiçbir Mason tanıdığınızın olmadığını yazmıştınız. Siz bu kurumun içerisinde olmadan ve bu kurumdan hiç kimseyi tanımadan nasıl emin olabiliyorsunuz düşüncelerinizden? Kaldı ki sizinkiler sadece düşünceden ibaret.

Size naçizane tavsiyem, özellikle Mason üyelerin ve Sayın ADAM'ın yorumlarını lütfen dikkate alınız.

Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Aralık 23, 2014, 12:13:49 ös
Yanıtla #25
  • Orta Dereceli Uye
  • **

🖖🏻

Aralık 23, 2014, 12:21:34 ös
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bilmiyorsunuz harhalde masonlar masonlukla alakalı hiç bir şeyi haricilerle paylaşmazlar.Mason tanıdığım olsa bile sırları bana söyleyemez.
🖖🏻

Aralık 23, 2014, 12:27:01 ös
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Üstelik mistik kelime anlamı (gizem) demek.Ve masonluktada gizemler eli diye bir şey var. Ve masonluk antik gizemleri öğrenme sanatıdır da.
🖖🏻

Aralık 23, 2014, 12:31:35 ös
Yanıtla #28
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk, olgunlaşmak ve yetkinleşme yolunda ilerlemek isteyenler için düşünsel ve töresel, insancı (hümanist) nitelikli bir kurumdur.

Masonluk, tüm insanların ve tüm toplumların barış ve mutluluğunu amaçlayan, bu amaç doğrultusunda benimsenmiş ilkeler üzerine kurulu, evrensel bir dünya görüşüyle bireylerin bu yolda ilerlemelerini sağlamaya çalışan bir sistemdir.

Masonluk, öncelikle akıl verilerine dayanarak ve bilimsel yöntemlerle gerçekleri araştırma yöntemi ve sanatıdır.

Masonluk, bu amaçların gerçekleştirilmesine gönül vermiş, bu doğrultudaki ilkeleri içtenlikle benimsemiş, her biri “mason” olarak anılan kişilerin topluluğudur.
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Aralık 23, 2014, 12:32:30 ös
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yani kısaca toplanıp kedi kesmiyorlar  :)

fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez