Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 12.12.2008 & DÜNYANIN DURDUĞU GÜN  (Okunma sayısı 7006 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 22, 2009, 07:44:26 ös
Yanıtla #10

Düşüncenizde haklısınız Sayın Rigormortis; bahsı geçen kıyamet olayında sanıyorum ki hemfikir sahibiyiz. Fakat benim bahsettiğim olay, aslında bir bilinç atlaması ile bağıntılı olduğundan Kitabın bir nevi böyle bir fonksiyonunun olduğunu, özellikle kendimden bilerek, okuyarak yazmam nedeniyle aldığım enerji yüklemesi sayesinde beni daha ileri bir bilinç seviyesine hazırlaıdğını farkettim. Hızlı evrim programına bu sayede dahil edildiğimi, Kitabın önemli işlevlerinden de birinin bu olduğunu ima etmek istemiştim. Herkes içi su dolu olan bardağı aynı şekilde göremez dimi:) benim gördüğümü sizin de görebileceğiniz gibi ne bir kaide, ne bir kural vardır. Yaşadığımız boyutta hepimizin farklı evrimlere maruz kaldığımız, eksikliklerimizin birbirimizden çok daha farklı yerlerde, alanlarda olabilmesi mümkündür.

Bu yüzden hepimizin olaydan anladığı şekli yönüyle yaptığımız irdelemelerde illa da benim penceremden bakınız şeklinde bir tavrım olmamakla birlikte asıl olan şudur ki, bilinenin aksine daha çok bilinmeyenlerin görülmesi Insanlığın hayrına ve yararınadır, diye düşünüyorum.

Saygılar,
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 22, 2009, 07:58:04 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Bu aralar gerçekten bir '12 furyası var.İnsanoğlunun arada böyle kıyamet furyaları oluyor İ.S 1000'de İ.S 2000'de falanda oldu bunlar şimdide yeni tarih 2012 fakat bu sefer kıyamet senaryosu üretenler daha ezoterik içeriklerle zenginleştirmişler gibi hani bu olmazsa bu olsun gibisinden.Katılmadığımdan değil '12 yılının insanların tekamülünde bir süreç olacak bunu kabul ediyorum fakat benim hoşlanmadığım bir takım soytarıların çıkıp da bunun üzerinden ticari kar sağlamaya çalışmaları.

Ufo tarikatları mı ararsınız, Kıyamet tarikatları mı ararsınız ne idüğü belirsiz kanallardan Evrensel bilgiler alıp kitap halinde basıp satanı mı ararsınız hepsi var.Bunların var olması o kadar koymuyor da insanların bir şeye inanma gibi gayet doğal olan ihtiyaçlarının böyle sömürülmesi gerçekten acı verici.En azından o insanlar için üzülüyorum diyebilirim kendi adıma tıpkı '00 yılında yani Milenyumda bir takım uzaylıların vesairelerin gelip dünyayı ele geçireceklerine inanan, veya '00 yılında Mesih'in geleceğini iddia eden veya '00 yılında yine böyle bir takım saçma iddialar,inançlar için intihar eden insanlara acıyorum gerçekten.

Kasım 22, 2009, 08:03:35 ös
Yanıtla #12

Bir dakika lütfen o hazımsayamadığım kelimeyi benim paylaşımımda kullanmamanızı ısrarla savunuyorum. Bu amacı taşıyanlarda menfaat- çıkar ve kar amacı güden herşeye ben de karşıyım ama bu durumda benim paylaşımda bulunduğum ve olaya kendi açımdan bakarak birtakım şeyler söylediğimi, buna ilaveten Evrensel Kitap hususunda işin ucunun bana da değmesi ihtimaline karşı benim dışımda eleştirilerinizi yapabilmekte elbette özgürsünüz ancak bu paylaşımı okuyanlarda benim hakkımda yanlış bir düşünceye kapılmamaları adına kendim açımdan bir açıklama yapmayı daha uygun buldum. Şiddetli eleştirilerinizi daha açık yapmanızı ve bu konuda paylaşımda bulunan herkesi rencide edebileceğiniz hususunda daha temkinli olmaya sizi davet ediyorum. Görüşlerinizi belirtirken aynı zamanda paylaşımda bulunanları da gözardı etmeden savunmanızı yapmanız bence daha yararlı olur, ancak bu benim kişisel fikrim.. Size enjekte edecek değilim, olayın sadece beni ilgilendirebileceğini düşündüğüm kısmi yönü doğrultusunda sınırları çizmek adına belirtmek istedim, o kadar. 
« Son Düzenleme: Kasım 22, 2009, 08:07:09 ös Gönderen: Isabell »

Kasım 22, 2009, 08:22:57 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Ben genel olarak söylemiştim; Mevlana Bilgi Kitabından bahsetmemiştim özel olarak.Benim hitap ettiklerim şu sözün muhattaplarıdır:

En Acı Olayın Habercileri

(Markos 13:3-13; Luka 21:7-19)

İsa Zeytinlik Dağı’nda otururken öğrencileri özel olarak O’na yaklaşıp, “Bizlere
açıkla” dediler. “Bu olaylar ne zaman olacak? Gelişini ve çağın sona erdiğini gösteren belirti
ne olacak?” İsa yanıtladı: “Dikkat edin, kimse sizi kandırmasın.Çünkü birçokları adımla gelip,‘Ben Mesih’im’ diyerek nicelerini kandıracak.

Ama yinede şahsınıza bir hakaret aldıysanız özür dilerim.

Kasım 23, 2009, 10:31:42 öö
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Kıyamet merakı en eski çağlardan beri gele dursun değişmeyen tek şey inanç motifi ve insan profili.Oçağlarda bilgiye ulaşım bu kadar zorken inanmayla ilgili problemi anlıyabiliyorumda bu çağda gerçekten bana fenafillah geliyor.

Kitap fuarında (tüyap)Bahai'lerin bir standında 15 dakika kadar kaldım ve sohbet ettim.Bir din olarak inanan o insanların gözlerindeki enerjiyi inceledim sanimiyetlerini anlamaya çalıştım.

İnanılmaz olan ne biliyormusunuz inanç konusunda hala o ilkel çağlardan pek farkımız yok.Heleki adı kitap fuarı ama reikicilerden tutunda bio enerji safsatacılarına kadar bir dolu inanç sömürücü insan vardı fuarda.

İnanç bir insanın en saf ve en masum duygusudur ve sanırım bu sömürüde kıyamete kadar devam edecek.Bundan kurtulmak adına neler yapılmalı bence bunları belkide yeni bir konu başlığı altında tartışmak forumdaki fikir hizmetçileri olan bizler için iyi olacak kanaatindeyim.

Her türlü inancı sorgulamak yerinde ve doğru sorular sormak hemen kabul etmek yerine acabaları da düşünmek yeni yeni idoller yaratmak ve onlara inanmak,güce karşı tapılası bir bağımlılık göstermek,Adı ne olursa olsun tabular yaratmak ve onun sömürüsünü yapmak yada alet olmak zaafiyetinden kurtulmamız lazım.

İnsanlara nerede ise kutsaniyet derecesine varan tabular yaratmak belkide yaşanılan o toplumun en büyük değer zaafıdır ve gelişiminin önündeki en büyük engeldir.Bunları açık yüreklilikle masaya yatırıp ülkeye yeni gerçek beyinler ve liderler yetiştirmenin zamanı gelmedimi dersiniz.

Sevgiler.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 23, 2009, 07:29:18 ös
Yanıtla #15

Ben genel olarak söylemiştim; Mevlana Bilgi Kitabından bahsetmemiştim özel olarak.Benim hitap ettiklerim şu sözün muhattaplarıdır:

En Acı Olayın Habercileri

(Markos 13:3-13; Luka 21:7-19)

İsa Zeytinlik Dağı’nda otururken öğrencileri özel olarak O’na yaklaşıp, “Bizlere
açıkla” dediler. “Bu olaylar ne zaman olacak? Gelişini ve çağın sona erdiğini gösteren belirti
ne olacak?” İsa yanıtladı: “Dikkat edin, kimse sizi kandırmasın.Çünkü birçokları adımla gelip,‘Ben Mesih’im’ diyerek nicelerini kandıracak.

Ama yinede şahsınıza bir hakaret aldıysanız özür dilerim.

Anladım, sorun değil.