Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yaratilani severim Yaradandan dolayi...  (Okunma sayısı 8004 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 05, 2007, 03:02:38 ös
  • Ziyaretçi

Yaratilani severim Yaradandan dolayi...

Ne guzel bir cumle dimi? Insani mevlevilige tesvik ediyor resmen... Ama ben Hamlet olarak ortaligi gene biraz karistirmak istiyorum ve soruyorum...

Seytanida Allah Yaratmadimi? Onuda sevmelimiyiz?
Ya Uyusturucuyu? Alkolu? Buda yi? Putlari?

Nisan 05, 2007, 05:24:45 ös
Yanıtla #1

Nisan 05, 2007, 05:58:44 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

zekiii!

bana ayna tutuyor. Ben cevabini biliyom ama soylemem :P

saka bi yana, herkes gorusunu soylesin.. merak ediyorum...
bene elbet bisiler yzarim zaten,
toplulugun deger yargilari benim icin oncelikli gelir.

Nisan 05, 2007, 06:19:17 ös
Yanıtla #3

O söz Rabbin yarattığı ve kendindende bir cevher verdiği öz varlıkları kastediyor. İnsanın şekil verdiği nesneleri ayırmak gerekir diye düşünüyorum.

Nisan 05, 2007, 06:21:15 ös
Yanıtla #4

İyi ve Kötü birbirinden ayrılamaz anlamlarını yitirir.

Nisan 05, 2007, 06:54:21 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Tasavvuf herşeyin güzelini görmektir. Her kötü şeyin güzelini görebilmektir bu açıdan o makamdaki insanlar şeytanın bile ne kadar muhteşem bir mahluk olduğunu görürler.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 14, 2007, 03:22:45 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

İyi ve Kötü birbirinden ayrılamaz anlamlarını yitirir.
Yani bu senin soyledigine gore, Seytanda Allah tarafindan yaratildi ve kotuluk gerektigi icin yaratildi. Eger kotuluk gerekliyse, neden bu gunah olarak ilan edilmistir? hayatinda kotulugu tercih eden insanlarinda varligi gerekiyorsa ve Allah bunu istiyorsa, neden onlar yaniyor?

Nisan 14, 2007, 03:26:24 öö
Yanıtla #7

Her tercih bir sorumluluk gerektiriyor. Sonucuna katlanacağın işler yapıp arkasında durmakta erdemdir. Yeterki gurur yapıp yanlışta ısrar etmesin insan , eğer gerçekten inanarak isteyerek yapıyorsa ben buna yalnış diyememem.

Nisan 14, 2007, 03:35:44 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Ama Allahin dogru, iyi ve sevap kavramlarini tam olarak bilemiyoruz ki, ben sirf allah yaratti diye, sarabida icerim o zaman. Yaratilani severim, Yaradandan dolayi. Esrar ve uyusturucuda kulanirim. Yani sonuc olarak bence bu laf biraz abartili ve gunumuz dunyasina pek uymayan bir laf. Sadece insan  kastedilerek soylenmis ise bu laf, o zaman Hitleride sevmemiz lazim. Hic kimsenin cezayi hakketmemesi lazim. Oysa Tanri bile ODUL CEZA yotemini uyguluyor insanlar icin.

Nisan 14, 2007, 03:39:12 öö
Yanıtla #9

Seçim senin elinde iradeni kullanarak ne istediğini neyi sevdiğinin kararını sen veriyorsun gayet adil.