Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden Forumun Yüzde 90'nı Erkek  (Okunma sayısı 23683 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 28, 2007, 11:30:18 öö
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Peki, öyle olsun... :) Anlaştık :)

Mart 05, 2008, 07:34:26 ös
Yanıtla #41

Fiziksel olarak cinsiyetlerin var olma sebebi türün devamlılığını sürdürebilmesidir.Biri olmadan diğeride var olamaz dolayısı ile öz olarak bir türün bir diğerinden üstünlüğü söz konusu değildir.Konuya felsefik bakış açısı ile bakılırsa öz insandır ve cinsiyetler insanların hayat süreleri içerisinde üstlendiği rollerdir.Her rolün insana katacağı ayrı bir gelişim birikimi ve tecrübe vardır.Spiritüel bakış açısına göre ise bu hayatta erkek olan varlık bir sonraki hayatında dişi olarak gelmeyi(farklı kazanımlar ve gelişim için) seçebilir.Yani o üstündür, bu aşağıdır veya o cins şunu yapabilir beriki bunu yapamaz diye olaya bakmak çok yüzeysel ve cahilanedir.Denizin yüzeyine bakarsanız sadece dalgaları göreblirsiniz ama içine bakarsanız apayrı bir dünya bulursunuz.

Saygılarımla,

Aynen;) Ruh'un ne Yaşı, ne Cinsiyeti, ne de Milliyeti vardır. Geldiği Dünyasal Ortamda Anne ve Baba'nın Genlerini alarak Bayan veyahut Erkek Bedenlenmesi gerçekleştirilmektedir. Belki şimdiki yaşamında Erkek olan, bir sonraki yaşamında Bayan olarak Dünyamızda Bedenlenebilinir. Çok Haklsınız Sayın Mystic; bu tip polemiklere girmek ( Cins Ayrımı ) maalesef gereksiz ve yersizdir. Önemli olan Bayan - Erkek olmak değil İnsan olarak olarak Evrimsel Standart Düzeyi'ne ne derece ulaşabilmişsin; Odur. <=

Ancak yukarda değindiğiniz bir noktayı ele almak istiyorum; Dünyasal Ortamda bulunan İnsanların Kadın veya Erkek olarak Bedenlenme biçimi İnsanoğlunun elinde olan bir durum değil gibi biliyorum.
Aydınlatırsanız sevinirim. Kendi fikrimce Anne ve Babanın Genleri büyük bir önem taşımakla birlikte Cins oluşumunda büyük bir role sahiptir. Ayrıca bazı Bayanların Kendilerini Özünde Erkek gibi hissetmeleri buna karşın bazı Erkeklerin ise Erkek olarak Kendilerini kabullenmemeleri sonucunda günümüzde Travesti Grubuna, Saygı Duyuyorum, dahil olmasları bu nedenledir, diye düşünüyorum.

Saygılar;)

« Son Düzenleme: Mart 05, 2008, 07:39:42 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 05, 2008, 09:44:01 ös
Yanıtla #42
  • Uzman Uye

İyikide yüzde doksanı erkek ::)
Umarım bu denge hiç bir zaman bozulmaz. Erkekler Yüzde 99 olursa hiç fena olmaz :)

Mayıs 01, 2011, 02:07:13 ös
Yanıtla #43
  • Aktif Uye

Saygılarımla

Mayıs 02, 2011, 02:48:21 öö
Yanıtla #44
  • Aktif Uye

İlk insan  ikiye ayrılmıştı erkek- kadın.  Kadın suç işledi ve Erkeğini ikna edip  yasaklanmış elmayı birlikte ısırmıştı. Yüce Yaradan bu merak yüzünden  insanı cezalandıracaktı. insanlık artık çalışmadan, emek harcamadan yer yüzünde konfora sahip olamıyacaktı. Rahatca yemesi gereken yiyecekler ona artık çalı çırpı olacak ve emek harcamadan ekmek olmayacaktı. Cezalandırma sadece bunlarla sınırlanmayacak  Erkeğinin kanına girdiği için kadına farklı cezalar da verilecekti. Elmanın ısırılmasıyla aynı zamanda şu süreçte başlıyacaktı. 3 kitapta bahsedilen ''Biz Adem'e Her şeyi öğrettik'' ve öğrenme süreci başlayacaktı. Pişmanlıklar neticesinde Dünyanın bilgileri ve bir takım bilgiler Ademe verilecekti. Sabahlar olacak akşamlar olacak yıllar yılları kovalayacak fakat insan bir türlü rahat durmayacaktı. Bunun neticesinde görevlendirilmiş insanlar, insanları uyarıcak fakat İnsan gene uyarıları dinlemeyecekti. Anlaşmalar, akitler bozulacak insanlarla ne yapılsa hep başa dönecekti. O kadar ki tüm kağınatı Yaradan Yaradıcı anlaşma yaptıklarınla, uymamaları sebebiyle  tekrar tekrar cezalandıracaktı, Yıllar yıllar geçecek ve İnsanlığın bu tavrı hala değişmeyecekti. Kadın ve Erkeğin elmayı ısırırkenki niyeti hiç bir şekilde değişmeyecekti. Af edilmek bile insanı yaptığından geri çevirmeyecekti.

Günümüze gelinecekti ve bir şey değişecek mi? değişmiyecek her şey aslında ilk başladığı gibi devam edecekti. Sonuçta ne olacak Yaradıcı insanın imtahan evresinde bir süreçdaha ve biz de o.................................... anlaşmayı bozanlarla anlaşmayı bozacaklardı.

Bu yazdığım ilk paragraf Yaradan ve insan ilişkisi dediğimizde çoğunlukla kabul gören ( benimde inandığım )görüşün bir özeti. Yaradan öğretileri bu ise Masonluğa giriş için '' Yaradana inanılacak'' deniyorsa yukardaki özetin üzerine kurulduğunu düşünmek gerek. Buna KADININ neden Mason olamadığı da dahil. Yani Kadınlar bu sebepten ötürü Mason olamaz.
Saygılarımla

Şubat 08, 2018, 04:28:21 ös
Yanıtla #45

Sitede "Harici erkek üyelerden ve Mason erkek uyelerden"çok bir bayan olarak ben paylaşım yapıyorum.Sorun bayanların Masonluğa ilgi duymamasi değil.Sorun Masonların bayanları aralarına almamaları.Buda bayanlara itici geldiği için siteye ilgi duymamasina sebebiyet veriyor.Birde bazen harici erkek uyeler karşisindakini bayan olduğunu algılamadan kırıcı,insan onurunu rencide edici konuşabiliyor.Sanirim Türk erkeği aşırı egosunu bayanlar üzerinde tatmin etmekte ön planda.😃... Bayanlardanda cok İyi Mason olunur.İstesem Mason olurum.Ama bu kıvama gelecek yetkinleşmede  kendimi şuan hazır hissetmiyorum...Bayanlar Masonluğa farkındalık ve yenilikler getirir.Masonlar bunu düşünüp aralarına bayanları da katarlarsa çok iyi olur...Tuttuğumu koparan biriyim.Okumayi, sorgulamayı severim..Bana kefil olacak Mason buarada var mı?😉.. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2018, 05:23:18 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Şubat 08, 2018, 04:37:18 ös
Yanıtla #46

Saygıdeğer @MASON  cok seslilik iyidir.Siteye bayan Hariciler katılmak istemiyor mu?Masonlar Organizasyon sitesine basvuran bayan sayısı mı az?..Bir bayan olarakta yalnız olmakta bu sitede zor.Hayatimda hic pes etmedim.Gayretli ve azimli olmak sanırım Masonluktada şart...Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Şubat 08, 2018, 04:57:48 ös
Yanıtla #47
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin @Farmakoloji,

Basvurulardaki bayan orani %5 civarinda. Suanda forumdaki tek bayan siz olsanizda, zaman icerisinde bircok bayan uyemiz oldu. Arada oldukca aktif olan ve katilimda bulunan uyelerimizde mevcuttu.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 08, 2018, 05:24:16 ös
Yanıtla #48

Saygıdeğer Mason, Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum.Saygı ve sevgilerimle.

Şubat 09, 2018, 09:55:39 öö
Yanıtla #49
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eğer esprim incitici ise özür dilerim bu halde lütfen silinsin, kimseyi kırmayı amaçlamıyorum ama Şirinler köyü gibiyiz desenize, bir tek Şirine var.
no one