Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Zebur ve Tevrat  (Okunma sayısı 44674 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 30, 2007, 11:50:01 öö
Yanıtla #20

Bu arada Kürtlerin Yahudi oldukları yönünde tarihi bir kanıt varsa ki onu Sayın Hutgın'a dayanarak söylüyorum gerçekten içimizde en çok memnun olacak olan gene ben olacam,
Diğer bir konu ise Tevrat_Zebur ve İncil'in içiçe olduğuyla ilgili olarak, bu dinlerin birbiriyle ortak özelliklerinden yola çıkılarak mı yoksa birbiriyle bağlı olmalarından dolayı mı bu cümle kullanılmıştır, dikkatimi bir hayli çekti de...
Birinin bu konuda bana açıklama yapması beni sevindirecektir_
SAYGILARIMLA
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 30, 2007, 02:45:22 ös
Yanıtla #21
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Sevil malumunuz Zebur diye ayrı bir kitap yoktur, Eski Ahit (Tevrat) içerisinde bir kısımdır.

Aslına bakarsanız, gidip alabileceğiniz Tevrat diye bir kitap da yoktur, Kutsal Kitap (Hani filmlerde hep görürüz otel odalarında dahi "Holly Bible" durur bir köşede) alırsanız, bu kitabın bir kısmının Eski Ahit (Tevrat) bir kısmının Yeni Ahit olarak ayrıştığını görürsünüz.

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2007, 02:58:48 ös Gönderen: Omnia Tempus Alit »
Tempus fugit...

Mayıs 30, 2007, 02:55:31 ös
Yanıtla #22

Evet, çok haklısınız Sayın Omnia, ancak Zebur'un şiirsel anlatımı dikkatimi çekmiştir, sizce neden diğerlerine oranla farklı bir anlatım seçilmiştir?
SAYGILAR bizden,

Haziran 04, 2007, 10:43:39 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Sayın Sevil malumunuz Zebur diye ayrı bir kitap yoktur, Eski Ahit (Tevrat) içerisinde bir kısımdır.

Aslına bakarsanız, gidip alabileceğiniz Tevrat diye bir kitap da yoktur, Kutsal Kitap (Hani filmlerde hep görürüz otel odalarında dahi "Holly Bible" durur bir köşede) alırsanız, bu kitabın bir kısmının Eski Ahit (Tevrat) bir kısmının Yeni Ahit olarak ayrıştığını görürsünüz.

Saygılarımla,
Kitab-ı Mukaddes

Haziran 04, 2007, 10:46:25 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Sevgili sevil yazılarınızı okudum bende size hayran oldum
Bu şekilde devam edin umarım ömür boyu sevilirsiniz

Ağustos 29, 2007, 10:40:59 öö
Yanıtla #25

Tabi Kardeşim; umarım_

Ağustos 29, 2007, 11:01:12 öö
Yanıtla #26

Bu arada yazılarımı beğenmene çok sevindim Kardeşim_

Ağustos 05, 2011, 06:20:28 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Bu arada Kürtlerin Yahudi oldukları yönünde tarihi bir kanıt varsa ki onu Sayın Hutgın'a dayanarak söylüyorum gerçekten içimizde en çok memnun olacak olan gene ben olacam,
Diğer bir konu ise Tevrat_Zebur ve İncil'in içiçe olduğuyla ilgili olarak, bu dinlerin birbiriyle ortak özelliklerinden yola çıkılarak mı yoksa birbiriyle bağlı olmalarından dolayı mı bu cümle kullanılmıştır, dikkatimi bir hayli çekti de...
Birinin bu konuda bana açıklama yapması beni sevindirecektir_
SAYGILARIMLA

Sayın Prenses Isabella,

Yahudilerin az bir azınlığı kürtlerle karıştı ama bu çok fazla değil, (önemsencek boyutta değil)  tarihçilerin dediğine göre ermenilerle kürtler daha fazla karışmış olabilir kürtlerin tipleride benziyor ermeniye, tabiki ben ırkçı değilim tarihi bir bulgu bunlar ermeni yada kürt olması beni şahsen ilgilendirmiyor, bazen ırkçılık için bu tarz bilgiler malesef kullanmakta, zengin kürtlere ermeni vs.. deniyor , doğru yada yanlışta olsa ırkçılık yapılmamasılazım tahminimce... yani kürtler ermeni yada farklı birşey olsa birşey farketmez türkiye cumhuriyeti vatandaşıyız hepimiz....
burada güzel bir yazı var,
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/7121115.asp
bu tarz şeyleri konuşmak malesef türkiyede fazla iyi birşey değil , tanıştığım ermeni birisi oldu eskiden kürtlere benziyordu, bir kürt ermeniyim dese belli olmaz bence....
bence ermeniler kürtlere göre daha fazla okumuş ve kültürlü  buda kendi milletlerinin kültürel özelliğinden kaynaklanan bir durum....
bu gerçektende çok hassas bir konu sözlerimi özenle seçmeye çalışıyorum.... benim ırkçılıkla işim olmaz o şekilde yargılanmak istemiyorum bu konu tarihi olarak ele almaklazım .....

Saygılarımla,
418

Ağustos 06, 2011, 08:30:53 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

bu gerçektende çok hassas bir konu sözlerimi özenle seçmeye çalışıyorum.... benim ırkçılıkla işim olmaz o şekilde yargılanmak istemiyorum bu konu tarihi olarak ele almaklazım .....
418

gercekten de cok hassas sozcukleri sectiginizi mi dusunuyorsunuz?
Whence magicians are profound and diligent searchers into Nature; they because of their skills, know how to anticipate an effect, the which to the vulgar shall seem a miracle.

שלמה המלך