Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ya hakem olalım ya oyuncu!  (Okunma sayısı 1559 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 08, 2013, 05:27:19 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Masonlar org yöneticileri,
Benim teklifim bir üye bir konuya mesaj yazarsa artık onun bir daha o konuya yazılmış bir mesajı silme yetkisi olmasın.
Yoksa aynı kişi aynı anda hem hakemlik hem oyunculuk yapmış oluyor bu da tarafsızlığını kaybetmesine zemin hazırlıyor.
Bunu teklif etmemin nedeni bunun bizzat maduru olmam. Bir üye karşılıklı tartışmada köşeye sıkışınca konu dışına taştığımı söyleyip yazımı ortadan kaldırdı.
Halbuki bu kişiyle karşılıklı tartışma halindeydik. Bir sapma olmuşsa beraber sapmıştık ama bu üye kendi yazısını silecek değildi ya! Sonuda kendisinin bana cevap verdiği bir mesajın sonrası benim mesajımı sildi. Yani en son sözü söyleyen insan olarak haklı çıktığı izlenimini vermiş oldu. Kendisine verilen yetkiyi bir "seçkin üyeye" yakışmayacak şekilde suistimal ederek yaptı bunu...
Böyle yeni suistimallere meydan vermemek için dediğim şekilde bir düzenleme yapılması uygun olur.
Saygılarımla.

Not: Bu yazıyı daha ağır ve suçlayıcı tonda yazmıştım ama üzerinde çalıştıktan sonra, forum kurallarına uygun şekilde kırıcı olmamak için üzerinde yumuşatmalar yaptım. Samuray kılıcı gibi keskin yazım anca ilk okuldaki iş ve teknik dersinde kullandığımız plastik makaslar kadar keskin hale geldi :))

Mart 09, 2013, 04:35:26 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Alıntı
Bunu teklif etmemin nedeni bunun bizzat maduru olmam. Bir üye karşılıklı tartışmada köşeye sıkışınca konu dışına taştığımı söyleyip yazımı ortadan kaldırdı.

Sayin Samuray,

Kisiler kendi yazdiklari mesajlari bir sure icin degistirebilir ve silebilir. Ancak baskasinin herhangi bir mesajini silme yetkisi yanlizca yoneticilere aittir. Hangi konu basligi ve mesajindan bahsettiginizi bilemiyorum. Ancak mesajiniz yonetime rapor edilmis ve yonetim tarafindan kural disi oldugu icin silinmis de olabilir.

"Seckin Uye"ler, kendi actiklari konularin sahipleridirler. Kendi actiklari basliklar icerisindeki butun mesajlari silebilir, degistirebilirler. Eger sizin gibi diger uyelerde, verilmis olan bu yetkiden rahatsizsalar ve yorumlarini rahat ve ozgurce ifade edemediklerini dusunuyorlarsa, konu hakkinda daha genis bir arastirma yapilabilir. Seckin uyelere verilen bu hak, foruma verdikleri emek ve sunduklari kaliteyi baki kilma amaci tasimaktadir. Her ne kadar onlara ayricalik taninmis ve sizlere adil olmayan bir yaptirim uygulanmis gibi gorunsede, kendilerinin actiklari konu basliklari ve icerikler diger uyerin paylasimlarindan oldukca farkli oldugu icin kendilerine bu basliklari istedikleri gibi yonetme yetkisi verilmistir. Dolayisiyla sunulan ayricalik kisiye degil kisinin verdigi emek ve sundugu icerigin kalitesinedir.

Suana kadar bu konuda birtek sizden sikayet geldi. Dolayisiyla eger diger forum uyeleride konudan rahatsiz ise, yorumlarini ve mesajlarini ozgurce ifade edemediklerini, bunun Seckin Uye yetkileri verilmis kisiler tarafindan engellendigini ve bu uyelerin yetkilerini yanlis uyguladiklarini dusunuyorlarsa konu hakkinda daha genis capli bir arastirma baslatilabilir.

Ancak o zamana kadar, kisinin actigi konu basliklarinda yorumlar yazarken kisinin koymus oldugu kurallara uymak (oncelikle konu basligina bagli kalmak ve konudan sapmamak) yada yorumlarinizi (kendi acacaginiz) baska bir baslik altinda yazmanizdir.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Mart 09, 2013, 04:38:47 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.