Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kitap tavsiyesi  (Okunma sayısı 16463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 20, 2016, 09:51:56 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Değerli arkadaşlar , Masonluk üzerine okuyup çok beğendiğiniz bir kitap tavsiyesi istiyorum. Forum bu konuda çok yararlı ama şöyle sağlam bir kaynak fena olmaz diye düşünüyorum. Bu başlık altında çok sayıda kitap var fakat kararsız kaldım. 
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Eylül 20, 2016, 09:56:45 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Masonluğun tarihi, ritüelleri, araçları, amaçlarını anlamak istiyorsanız iktisadi işletme sayfasında birçok kitap mevcuttur. Ancak masonluğun felsefesini anlamak istiyorsanız benim önerebileceğim pek kıymetli kitap sayın Remzi SANVER'in ''Masonluk , Işığı Arayanların Hikayesi'' olacaktır.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Eylül 20, 2016, 10:04:21 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Teşekkürler Sn. Risus.  Dediğiniz gibi kitap ismi çok ama kararsız kaldım ve okuyanlardan yorum alsam daha iyi olur dedim.

Eylül 20, 2016, 10:19:25 ös
Yanıtla #3
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Kim bilir, belki "Masonluk Nedir ve Nasıldır" çok daha iyi, başlangıç olarak. Sonrasında daha iyileri de var. Önce temel bilgiler, sonra detaylar.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 20, 2016, 10:21:44 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Anarchosa siz olaya farklı bir bakış açısıyla yaklastiniz. Yine de güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

Eylül 20, 2016, 10:25:28 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kim bilir, belki "Masonluk Nedir ve Nasıldır" çok daha iyi, başlangıç olarak. Sonrasında daha iyileri de var. Önce temel bilgiler, sonra detaylar.
  Dediğiniz gibi bu tür kitaplara başlangıç olarak iyi bir seçim.

Kasım 28, 2018, 10:53:00 ös
Yanıtla #6
  • Yeni Katilimci
  • *

Değerli arkadaşlar , Masonluk üzerine okuyup çok beğendiğiniz bir kitap tavsiyesi istiyorum. Forum bu konuda çok yararlı ama şöyle sağlam bir kaynak fena olmaz diye düşünüyorum. Bu başlık altında çok sayıda kitap var fakat kararsız kaldım.
evet, bende iki harika kitap önermek istiyorum; henüz okumadıysanız, 101 soru ve 101 cevapta Masonluk ve Masonik semboller. bence Masonlukla ve aslında ''Masonun nasıl  olmasıyla ilgili '' mükemmel kaynak diye düşünüyorum. saygı ve Sevgiyle.

Kasım 29, 2018, 03:12:09 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

MERHABALAR
eğer ki gizemli şeyleri öğrenmek istiyorsanız
tüm çağların gizli öğretileri adlı kitabı öneririm.

Not:iktisadi işletmede tükenmiştir bilginiz olsun.
SAYGILARIMLA VE SEVGİLERİMKLE

Kasım 29, 2018, 09:46:34 ös
Yanıtla #8
  • Yeni Katilimci
  • *

merhabalar, dün kitap tavsiye ederken yazarı sehven yazmamıştım. sayın ANARCHOSA kitap yazarının adını yazarak beni düzelttiği için çok teşekkür ederim. saygılarımla.

Kasım 29, 2018, 10:54:54 ös
Yanıtla #9

Masonluktan önce ezoterizm üzerine okumalar iyi olabilir. Başlangıç için Sayın Ergun Candan’ın Ezoterizme Giriş kitabını okumanızı öneririm. Tabiki sonra Sayın Ergun Candan’ın tüm kitaplarını okumanız daha derinleşmenizi sağlayacaktır.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci