Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Geometrik Ilahi Plan Semasi  (Okunma sayısı 27369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 26, 2007, 06:18:15 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Geometrik Ilahi Plan Semasindan Bazi Goruntuler

Sayfalari mouse ile tutarak cevirebilirsiniz.
Bilgisayariniza indirmek icin asagidaki adresi kullanabilirsiniz.
http://masonlar.org/masonlar_forum/files/Masonlar.org Kutsal Geometri Ornekleri.exe

Mesaj icerigi 26. Aralik. 2010 tarihinde guncellenmistir.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2010, 01:43:40 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 26, 2007, 08:43:48 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sevil ablacim, sen sifrelerle ilgileniyodun dimi? Al sana sifre iste... hayatinin geri kalani bunlarla ugrassan genede cozemezsin... ben ilk 3-4 tanesine baktim basim dondu :D

Benim isim olmaz. kusura bakmayin arkadaslar.

Mayıs 26, 2007, 05:58:31 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

ne güzel şeymiş bu böyle..paylaşm için tşekkürlr..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Mayıs 26, 2007, 06:01:41 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Wow. Sekilmis. Bende cok sevdim. Sanki kutsal bi kitap ceviriyomus gibi :)

Tsklerrr

Mayıs 28, 2007, 02:02:19 ös
Yanıtla #4

Sayın Hamlet, söylediğin gibi çok mükemmek şekiller, bu konuda Saygıdeğer Mason'u taktir etmemek mümkün değil, bu arada yaşamımın geri kalanını şifrelerle gerçimeme lüzum kalmadı artık, ben sonuca ulaştım bile; hem merak etme güzel kardeşim, şifreleri çözmek her babayiğidin harcı değil_ 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 03, 2007, 01:37:45 öö
Yanıtla #5

Sayın Mason paylaşım için teşekkürler.
Bu geometrik şekilleri yıldız haritalarında görmemiz mümkün mü? Böyle bir site yazı döküman varsa elinizde yeni paylaşımlarınızı bekliyor olacağım.

Haziran 03, 2007, 08:02:14 öö
Yanıtla #6
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

ASTROLOJİ

Kaynaklara göre Astrolojinin genel tanımı şöyledir: Astroloji, gökteki yıldızların on iki burca (Zodyak yıldızı) ayrılması ve her burca bir işaret verilmesi sonucu oluşmuş bir ilim dalıdır. Bu ilim dalının uzmanları olan Astrolog ya da medyumlar Zodyak yıldızındaki sembollere bakarak insanların geleceğini yorumlamaktadırlar.

Bu bilgiler ışığında olaya bakıldığında: On iki burçlu yıldız elde edilmeden önce yıldız falı diye bir şey olmadığı, yıldız falı olmadığından Astrolog ya da medyumluğunda olmadığı ortaya çıkmaktadır. Madalyonun bu yüzü sanırım herkes tarafından bilinmektedir. Bilinmeyen, madalyonun diğer yüzüdür. Yani, Astroloji ilminin doğmasına neden olacak kadar önemli olan Zodyak yıldızının kim veya kimler tarafından, nerede, nasıl ve ne için oluşturulduğudur.

Bilim adamları Zodyak yıldızının M.Ö. 3000 yıllarında keşfedilerek 12 Burç’lu, 365 günlük bir takvimin yapıldığını ve bu takvimin Mısır, Asur Sümer, Fenike, Aztek, Maya v.d. birçok ülke tarafından kullanıldığını ileri sürmektedirler. Oysa, matematik, geometri yazı ve takvim, bilginlerin ileri sürdükleri tarihten çok daha sonraları keşfedilmiş, zamanla geliştirilerek bu günkü hale getirilmiştir. Bilginlerin matematiğin keşfinde tarihi belge olarak ele aldıkları eski yazı, resim ve şekillerin tamamı astral ve benzeri türlerde seyahat yapabilen kişilerce yazılıp, çizilmiş soyut belgelerdir.

Arkeolojik kazılarla gün ışığına çıkarılmış olan tabletler, Zodyak yıldızını yansıtan şeklin 5.000 yıl önce yalnız Mısır’da, Asur’da veya Sümerlerde değil, dünyanın hemen her yerinde var olduğunu kanıtlamaktadır. Zodyak yıldızının 5.000 yıl önce kayalara ya da mağara duvarlarına resmedilmiş olması, o dönemlerde matematiğin yada geometrinin bilindiği anlamına gelseydi, matematik ve geometrinin 5.000 yıl önce dünyanın her yerinde bilinmesi gerekirdi. Bilinmediğine göre, bu şekil astral ve benzeri türlerde seyahat yapabilen kişilerin Mana aleminde gördükleri ve kutsallığı nedeniyle uygun yerlere çizdikleri bir şekildir.

Arkeolojik bulgulara göre, Zodyak yıldızının kökeni batık Mu kıtasıdır. Ezoterik bilgilere göre, Zodyak yıldızı Mu kıtasında oluşturulmuş, Atlantis ve Mısır yoluyla dünyaya yayılmıştır.

Mu kıtası hakkındaki bilgilerin tamamı ezoterik bilgilere dayanmaktadır. Bu bilgilere göre, İnsanoğlunun ana vatanı (dünyanın en eski yerleşim merkezi), din, mitoloji, efsane, destan ve sembollerin doğduğu yer "MU kıtası"dır. Ve bu kıta yaklaşık 70.000 yıl önce üzerinde yaşayan 64. milyon insanla birlikte sulara gömülerek yok olmuştur.

Demek ki, Burçlar yıldızının şekli yaklaşık 70.000 yıl önce çizilmiş,  Astral ve benzeri türlerde seyahat yapabilen kişilerin, yok olan bu kıtayla ilişkileri kesintisiz devam etmiş.

Burçlar Yıldızı

Dairenin çeşitli şekillerde katlanarak on iki eşit parçaya bölünmesiyle oluşturulmuş bir yıldız şeklidir. Ezoterik kaynaklara göre bu şekil hem dünyayı, hem dünyanın matematiksel düzenini, hem de Gök kubbeyi simgelemektedir.

Yine ezoterik kaynaklara göre: Mana aleminde iki yıldız vardır. Bunlardan biri on uçlu (burçlu) yıldız, diğeri ise on iki burçludur. On burçlu olan yıldız iki beşli yıldızın bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş olup, ‘Sayılar Sistem Şeması’nı. On iki burçlu olan yıldız (zodyak) ise, iki altıgenden oluşturulmuştur, ‘Geometrik Sistem Şeması’nı simgelemektedir.

Sistem şemaları, matematik ve geometrinin keşfi esnasında gönye, pergel, cetvel gibi araç gereç kullanılmadan oluşturulan şemalardır. Piramit, Kilise, Cami vs. gibi tapınakların modelleri ile tapınaklardaki motiflerin tamamı bu sistem şemalarından alınmadır. Sistem şemalarının evrenin matematiksel düzenini, ‘Mana aleminin de, evrende yaşanmış ve yaşanacak olayları yansıtmakta olduğu dikkate alındığında: Astroloji ilminin nereden ve nasıl kaynaklanmış olduğu ortaya çıkmaktadır. Evet, Astroloji bir ilim dalıdır,  ama bu ilim dalının yıldız falıyla hiçbir ilgisi yoktur. Dünyada yaklaşık altı milyar insan yaşamaktadır. Bu altı milyar insan yıldız falı baktırmak istediğinde aynı günde doğmuş olan 1.370.000 kişiye aynı şeylerin söylenmesi gerekecektir. Ayrıca, Astrolog yada medyumlar çember içindeki 12 Burçlu yıldıza bakarak insanların geleceğini yorumlamaları onların bu konuda hiçbir şey bilmediklerini de açıkça ortaya koymaktadır. Çünkü, Zodyak yıldızındaki her burç, 12’li başka bir Zodyak’a bağlıdır ve bu bağ sonsuza kadar uzayıp gider.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 03, 2007, 09:43:28 öö
Yanıtla #7

Demek 12 tane varmış, herşey neden 12 sayısında yoğunlaşıyor şimdi anladım, yıl 12 ay, saat 12 olunca bir başka güne geçiyoruz, İsa'nın havarileri 12 kişi olarak seçilmişti, 12'nin bir anlamı var, yıldan yıla geçişimiz bile 12.Ayın son gününde olmakta!
12'nin tam olarak Evren için neden bu kadar çok önemli olduğu konusunda bana yardımcı olabilecek Kişi var mı?

Ağustos 29, 2007, 12:02:51 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Bu sekiller bana cok tanidik geldi. sanirim uzaylıların tarlalarda yaptığı hasat figürleri ile aynı bunlar en azından 2 tanesi aynı benim tespitim.

bir anlamı olmalı değilmi ? :)

paylaşım için teşekkürler sn.Mason

Saygılarımla

Ağustos 29, 2007, 02:22:50 ös
Yanıtla #9

Dünyadaki Meridyenlerin ve Paralellerin hatta bunların birbirleriyle kesişim noktaları sizce neyi ifade ediyor?