Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mükemmel İnsan Nasıl Olunur?  (Okunma sayısı 36805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 27, 2008, 04:52:19 ös
Yanıtla #50
  • Ziyaretçi

Samimiyetinize ve karekterinize güveniyorum Sayın blossom.Teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Beni anladığınız için çok teşekkür ederim Sn. Aslı, bilmukabele...

Saygılarımla,

Mart 27, 2008, 05:39:52 ös
Yanıtla #51

:) Sevgili Kızkardeşlerim; Olayı Tatlıya Bağlamanıza hem Kendi hem de Sizin Adınıza Çok Sevindiğimi Belirtmeliyim.

Sevgi ve Saygılarımla,
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Nisan 04, 2008, 11:16:30 öö
Yanıtla #52

Mükemmel İnsan Olmaktan ziyade İnsanlık Evrimini 3 Aşamada gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Tekamül Anlamında belirtecek olursam;

1_) Bedensel Tekamül,

2_) Ruhsal Tekamül,

3_) Şuursal Tekamül.

Yani bundan da anlaşılacağı üzere sadece salt Ruhsal Tekamülümüzü yapmamız yeterli gözükmemektedir. İnsanın İnsan olabilmesi için bu 3 Aşamayı Başarıyla Tamamlaması Zorunludur.

Dünyamız bir Geçiş Boyutunda olduğu için Evrensel Bilgiler çeşitli yollarla İnsanlığa Sunulmakta ve Sunulmaya Devam Etmektedir.

Önemli olan Bilgilerin Doğru Kaynaktan gelmesidir. Bununla ilintili olarak Yazılarımın arkasında durarak bütün sorumluluğun bana ait olduğunu bizzat ben kendim üstlendim.

İnsanlığı bekleyen önemli ve zor Süreçte belirli bir zamana kadar önemli ve riskli Aşamanın eşiğinde bulunmamızdan dolayıdır ki Güvenilir Kaynaktan gelen Bilgilere İtibar edilmesi yönünde benim de söylemlerim olacaktır. Şimdiye dek yazmış olduğum Yazıları dahi Akıl ve Mantık Süzgecinden geçirilerek alınmasını önemle rica ediyorum.

Yukarda bahsettiğim 3 Tekamül Sürecini ayrıntılı olarak Sizlerle paylaşmayı umud ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

Nisan 06, 2008, 02:46:12 ös
Yanıtla #53

Birey, Fiziken Varlığının devam etmesi esnasında bile halen Dünyasal Ortamda bulunuyorsa yukarda bahsettiğim 3 aşamayı tamamlamasıyla Evrensel Konuşma Yetneğini de Kazanacaktır. Nedir bu yetenek? ==> Beynen Konuşma Özelliğidir. Ve Biz buna Beyin Dili diyoruz. Belki şu aşamada bazılarımıza farklı gelebilir ama bu Konuşma Dilinin giderek yaygınlaşacağı / yaygınlaştırılacağının İnancındayım.

Bu Konuşma Yeteneği hakkında biraz açıklama yapmam gerekirse şuanda benim de kullandığım bir Dil olması nedeniyle salt Beyin Gücüyle Konuşma sıfatına haiz bir Dil olarak simgelenmektedir. Ancak şuanki ortam ve şartlar henüz bu Konuşma Yeteğini Kaznmış Kişilerin azlığından olsa gerek şuanda birçoğumuzun bu Konuşma Lisanından pek bir haberdar olamayışlarının asıl sebedir.

Beyin Dili = Beynen Konuşma Yeteneğidir. Aslında her İnsanda mevcut ancak bu yeteneğini Beyin Enerjisini kullanarak kazanmaları mümkün olunduğundan birçoğumuzun ancak bu yolla Beynen Konuşma Yeteneğini kazandığımız görülebilmektedir. 

Giderek Teknolojik İmkanların artmasıyla birlikte İnsanlığın da gelişim seviyesi giderek ilerlemektedir. Ve bundan da anlaşılacağı üzere Beynen Konuşma Yeteneğinin de giderek artacağı süreçte bulunduğumuzu açıkça farkedebiliyorum. Yineliyorum birçoğumuza biraz garip gelebilir ama İnsanlık bu yeni Lisanla tanıştığı zaman pek tuhaf karşılanacak bir özelliğin olmadığını kendi gözleriyle görüp şahit olacaktırlar.
« Son Düzenleme: Nisan 06, 2008, 02:48:13 ös Gönderen: Sevil »