Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: George Carlin - Din palavradır  (Okunma sayısı 8350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 01, 2012, 02:41:58 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Sayın peacewings;

Son iletimde uzatmayalım dedim fakat siz devam diyorsunuz , pekale bizde devam edelim DEMOKRAT kardeşim;

1-"Allah yolunda ölmek" demişsiniz. Sizden bu kavramı açıklamanızı isteyeceğim.
Cevap veriyorum : Ölmek kelimesinin başka nasıl bir açıklaması olur? Haçlı seferleri vb.
2- Bir de şu argumana gelelim. Demişsiniz ki benim dinimle dalga geçecekler ben de trene bakar gibi bakacağım. Ya, ne yapacaksın dostum? Öldürmeyi mi deneyeceksin?

Cevap veriyorum:  ??? ??? ??? Ne   .açmalıyorsun sen ALLAH aşkına ?
3-Özür dilerim ama yazınızda mason gibi düşündüğünüzü belirtmişsiniz. Bence düşüncelerinizin masonlukla hiç mi hiç alakası yoktur. Ya siz masonluğu yanlış kavramışsınız, ya da ben
Cevap veriyorum ; Kardeşim siz gerçekte Mason ' musunuzda Masonluk hakkında bu konunun hiç bir alakası yoktur Masonlukla iddiasında bulunuyorsunuz?
4-Masonluk ne der? "Bir yaratıcıya inanmak". Yani ille de bir dine inanmak değil.
CEVAP VERİYORUM : O YÜZDENMİ MABED'DE 3 KUTSAL KİTAP VAR HANGİ DİNE MENSUPSA ONUN ÜZERİNE EL BASIYOR VE O KİTAP KENDİSİNE İMZALANIP VERİLİYOR.

NOT: Son yazdığımı bilinçli bir şekilde büyük harfle yazdım.Son söz sizin söylediğiniz DÜNYA şu anki dünyamı hakikaten merak ettim sanki AFYON'lanmış bir insan mantığıyla bir serzenişte bulunuyorsunuz gibime geldi birde bir an önce inandığınız DİN kavramına uygun bir kitap yazılması gerekir TEKRİS olurken ŞART.
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 01, 2012, 03:20:25 ös
Yanıtla #11

Sayın NOSAM33,

Yazınızı okurken sanki bağırdığınızı hissettim. Lütfen sakin olunuz ve sizi sinirlendirdiysem özür dilerim.

Alıntı
O YÜZDENMİ MABED'DE 3 KUTSAL KİTAP VAR HANGİ DİNE MENSUPSA ONUN ÜZERİNE EL BASIYOR VE O KİTAP KENDİSİNE İMZALANIP VERİLİYOR.

demişsiniz. Lakin bilmediğiniz yahut unuttuğunuz bir şey var. Bu el basma olayı semboliktir. İsteyen boş bir kitaba da el basabilir. Yahut inandığı dinin kitabına el basar. İlle de 3 kutsal kitaptan birini seçecek diye bir kural yoktur.

Alıntı
Kardeşim siz gerçekte Mason ' musunuzda Masonluk hakkında bu konunun hiç bir alakası yoktur Masonlukla iddiasında bulunuyorsunuz?

Bir konunun masonlukla olan ilgisini kestirebilmek için mason olmaya gerek yoktur. Böyle davranmak masonluk iddiasına bulunmak demek değildir. Daha önce bir mason gibi düşündüğünüzü belirten sizdiniz. Oysa ben böyle bir iddiada bulunmadım. Sadece mason gibi düşündüğünüzü iddia ettiğinizi ama bence yanıldığınızı belirttim.

Alıntı
bir an önce inandığınız DİN kavramına uygun bir kitap yazılması gerekir TEKRİS olurken ŞART

Tekris esnasında kullanılan boş kitap bunun içindir. Bir de unutmayınız ki forum kuralları dahilinde, büyük harfle cümle kurmak yasaktır. Büyük harfle cümle kurulumu, bağırmak anlamındadır ve nezaketsizliktir. Sizi böylesi bir davranışa sürükleyecek herhangi bir davranışta bulunmadığım kanısındayım. Öyleyse sizi bana karşı bağırmaya iten şeyin adı nedir?

Alıntı
hakikaten merak ettim sanki AFYON'lanmış bir insan mantığıyla bir serzenişte bulunuyorsunuz gibime geldi

Beni ve inançlarımı afyonlanmış olarak bulan siz; ateizme de benzer söylemlerle yaklaştınız. Sizi diğer inançlara karşı böylesi davranmaya iten şeyin adı nedir?

Alıntı
bir an önce inandığınız DİN kavramına uygun bir kitap yazılması gerekir

Belki öyle bir din vardır? Yoksa da birilerinin yaptığı gibi din kitabı yazacak değiliz :)

Saygılarımla.
Lütfen sakin olunuz :)

« Son Düzenleme: Haziran 01, 2012, 03:22:26 ös Gönderen: peacewings »
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Haziran 01, 2012, 05:12:30 ös
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Forumun "Mizah" bölümünde mizah aktaracak ve bunun üzerinde söyleşeceksek, hiçbir sorun yok; yapalım. Bunu ben de yapıyorum ara sıra.

Bu bölümde mmasonik nitelikli mizah örnekleri vereceksek, -hele karikatürler pek hoş oluyor- onu da yapalım. Benim de yapmışlığım var.  Ancak benim yapmışlığım olmasa da yapılabilir.

Fakat bu bölümde Masonluk ile bağlantılı ciddi bir şeyler görüşeceksek, bunu yapmayalım çünkü ciddi mi mizah mı anlaşılmaz ve değerini yitirir.

Dolayısıyla bu başlık altında Masonluk ile bağlantılı deyişler üzerine benim de birkaç tümcem olabilirdi belki ama heçbir katkıda bulunamayacağım yeri olmadığı gerekçesiyle.

Dolayısıyla bu başmlık altında Masonluk ile bağlantılı olarak yapılmış olan yanlışlara da gülüp geçmek gerekiyor mizah diye...

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Haziran 01, 2012, 05:18:02 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sayın ADAM;
 Mesajınız tarafımdan alınmıştır. Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 01, 2012, 05:20:59 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Sayın peacewings;

Tarafımca tartışmaya son veriyorum. Saygılarımı sunarım,Efendim
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 01, 2012, 06:42:27 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Konuyu baştan aşağıya okudum ikinizinde haklı olduğu taraflar mevcut fakat sakinlik daha mantıklı düşünmenizde yardımcı olacaktır bence. Tabiki düşüncelerimi düşüncelerinizden hangisine daha yakın bulduğumu söylemem gerekirse sayın peacewings ile biraz daha düşüncelerim örtüşüyor.Bunları neden mi yazdım en baştan yorum yapmaktansa sayın peacewings e katıldığımı belirtmek istedim forum ortamı olduğunu göz önüne alarak.. Sayın ADAM konuya koyduğunuz nokta tam yerinde.

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O: