Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 'Sıkıysa 3 çocuğu sen doğur'  (Okunma sayısı 9580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 10, 2008, 10:13:13 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Başkan bu sözü doğuda söyledi farkındaysanız. Doğuda 5 ten aşağı çocuk yapan aile yok . Bunun için söyledi. Sizde başbakanın sözlerini nasıl çarptırıcaz nasıl bu adamı kötü çıkarıcaz 24  saat bunu düşünüyorsunuz. Adam başörtü simge olsa bile diyor siz diyorsunuz başbakan başörtüsü siyasal simgedir diyorsunuz. Ayıp ayıp ayıp.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 10, 2008, 11:09:07 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Ben olaylara ve sahislara ideolojik bakma saplantisina girmiyorum. Aslinda hersey ekonomi ile baglantili. Eger Turkiye' super guc olsaydi dunyada, ne Basbakan'in konustugu su soz goze batardi, ne turban tehlike cani olmaktan cikar, kimsenin saldirisina ugramaz, ne de yobazlar turbani siyasete alet edebilirlerdi... (tabi alet eden varsa) . Her sey ekonomide baslayip, onda bitiyor...Paran varsa, refah seviyen yuksek ve kaliteli bir hayata sahipsen, zaten kimse seni esir alamiyor, otomatikmen ozgursun, herseye ozguvenle bakiyorsun..Pireyi deve yapmiyor ve koca bir milleti bu pire etrafinda seferber etmiyor,  kucuk sorunlara kucuk cozumler ureterek ustesinden geliyorsunuz...Basiniz agriyorsa kanser hapi degil, vermidon veya aspirin gibi agri kesicilerle tedavi yontemine gidiyorsunuz. Ama paraniz yoksa, yok efendim corabin yirtik, yok rengi kirmizi, yok diz alti, yok diz ustu, yok sen bana aslinda sunu demek istedin vay vatan haini, (Afedersiniz) irz dusmani gibi tum dunyanin bize guldugu ufacik sorunlari buyute buyute neticede is cigirindan cikiyor.

Ve yine evet, halkta para yoksa, parasi olanlarin esiri oluyor. Parasizlarin kaderini parasi olan gucler ciziyor..Paran yoksa, gucun yok demektir ve cetelere, derin devlete "hosst" diyemiyorsun. Turban bir seriat tehlikesine gebeyse ne kadar da bagirip cagirsan da gelmesini engelleyemiyorsun. Hasili boyle iste
Muhabbetle

Sn.Kirlangic
Para allahtır diyince öfkeleniliyor halbuki mantıklı düşündüğümüzde açıkca ifade edemesek bile böyle bir sonuca varıyoruz

Mart 10, 2008, 11:24:43 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Senin Allah ın para bizim değil. Allah sana akıl fikir versin. Şeytan senin ruhunu çalmış.

Mart 10, 2008, 11:26:53 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

alaadinciğim
Allahın bana verdiği akılla düşünerek paranın tanrı gibi birşey olduğuna kanaat getirdim umarım zamanla sen de getirirsin :) Sevgilerimle

Mart 10, 2008, 11:34:30 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Başkan bu sözü doğuda söyledi farkındaysanız. Doğuda 5 ten aşağı çocuk yapan aile yok . Bunun için söyledi. Sizde başbakanın sözlerini nasıl çarptırıcaz nasıl bu adamı kötü çıkarıcaz 24  saat bunu düşünüyorsunuz. Adam başörtü simge olsa bile diyor siz diyorsunuz başbakan başörtüsü siyasal simgedir diyorsunuz. Ayıp ayıp ayıp.

Sevgili aladdin basbakan bu sozu Usak da soyledi dogu da degil.....

Mart 10, 2008, 11:48:30 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Uşakta mı ? Yalnış hatırlamışım. Yalnış hatırlasamda Başbakanın demek istediği değişmez. İkincisi genç nüfusu olmayan bir devlet ileriye adım atmakta zorlanır.
Üç çocuk bir aile için bence çok büyütülecek bir şey değil. Yeni şehir kadını ve medeniyetli olmaya çalışan  kadınlar çocuk yapmak istemiyor. Çünkü sorumluluktan kaçıyorlar.  Halbuki kadının yaradılış gayesinden bir tanesi budur. Eee kadın çocuk yapmazsa kim yapıcak ?
En önemliside şu; Tayyip Erdoğan tavsiyede bulundu, şu medeniyetli avrupaya özenen kadınlar da bunu bir emir gibi algılayıp tavır aldılar.

Mart 10, 2008, 11:55:16 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sizin dusuncelerinize katilmiyorum Sn.aladdin cocuk yapmak istememelerinin sebebi bakamadiktan sonra o cocuklari dunyaya getirmenin ne anlami var.Sanki gelir seviyemiz cok yuksek herkes refah icinde yasiyor su anda tek cocuga bakmakta bile zorlanan aileler var Sn.aladdin.Bu arada siz sunu soylemek istiyorsunuz galiba kadinin karnindan sipayi sirtindan sopayi eksik etmeyin mi?

Mart 10, 2008, 12:04:06 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Yok artık daha neler. Sizde yazılarımızı nasıl çarpıtmışsınız ?
Bakamıyacağın çocuğu tabi ki doğurmayacaksın. Ama şuan şehirde yaşayan ve gelir düzeyi yüksek olan insanlar çocuk yapmaktan kaçınyor. Çünkü sorumluluk almak istemiyorlar. Zaten ülkede bir dengesizlik var. Dikkat ederseniz gelir düzeyi düşük olan insanlar daha çok çocuk yapıyor.
Yazım da  şunu söylemiştim bu bir tavsiye. Yaparsın veya yapmazsın o sana kalmış. Benim demek istediğim şu, günümüzün kadınlar kadınlığını unutmuş ve sadece kariyer yapmayı düşünüyor. Bu da avrupaya ne kadar özendiğimizin kanıtı. Almanyada çocuk yapan ailelere para veriyorlar neden ? Bence bunu bir düşünün.

Mart 10, 2008, 12:19:55 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

blossom  türban meselasini ilk başlatanlarda onlar olunca ne oluyor ,  gerçi böyle bir başlanıç yokda.

Mart 10, 2008, 12:27:17 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Ben yazdıklarınızdan bunu cıkartmıstım.