Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati Tarikatı  (Okunma sayısı 76641 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 02, 2007, 02:28:31 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Illuminati Tarikatı  hiçbir şekilde faaliyette değildir.Yıllar boyunca canlandırılmak istenmiş ama başarısızlıkla sonuçlanmıştır verimliliğini kaybedip tarihin tozlu sayfalarına karışmışdır

Aralık 02, 2007, 02:34:40 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn. M.Akyol;
bir önceki msjınızda tam olarak bilgi sahibi değiliz diyosunuz ama bir sonrakinde hiçbir şekilde faaliyette değildir ifadesini kullanıyorsunuz.. ::)

Aralık 02, 2007, 12:44:00 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

illüminati tüm oyunları bitiğinde perdeler
kapanıp ortadan kaybolur.Sen hala izlediğin
oyunun içindesindir. büyülenmişsindir.
Gülümserler sadece bir oyunduki......
Zaman zaman izlediğin oyunun büyüsünden
kurtalamayıp çocuklaşarak kendini o oyunun
kahramanlarından biri zannedersin.
ya bir sanerist yada bir baş rol oyuncusu olarak karşımıza çıkarlar.
illümünati hayatımızın her alanında.....
onlar tv lerde,sinamalarda, sembollerde,kitaplarda,şiirlerde...
atom zerrecekleri gibi yaşamımıza dağılmışlardır.
yüzeysel görünmezler araştırmalar sonucu
onlarla bütünleştiğinde mevcudiyetlerinin farkına varırsın.
verdikleri mesajlar her birey için farklı farklıdır.onların içinden kendine ait olanı seçersin.
İllüminatinin dünya ile ilişkisi,ruhun bedenle olan ilişkisine benzer.
 sahip oldukları ruhaniyet manevi
dünya'yı yönetecek kadar güçlüdür.maddesel gerçeklerle ruhun ispatı mümkün olmadığı gibi,onların ispatıda mümkün değildir.
hernekadar ruhun varlığı ispat edilemesede  varolmaması sözkonusu olamaz.
ruh bedeni yönetir, bedende gerçek dünyada yaşamını sürdürür.
                                                        saygılarımla

Gül bahçesinde geçen aşk sırrını bir gül bilir, bir de ağlayan bülbül!

Kasım 23, 2008, 01:11:31 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

İllüminati'nin bir tarikat olarak adlandırılmasının katolik kilisesinin sebep olduğu kosunuda bazı yazılar okumuştum. illümitani o dönemde bir entüllektüel ve bilim klübü gibi çalışan bir topluluk olduğu bu yapının karşısında (avrupa aydınlanması ve pozitivist görüş) katolik kilisenin bu yapıyı tarikat olarak nitelemesi sonucu daha gizli bir yapıya büründükleri bazı kaynaklarda anlatılıyor.
saygılarımla

Kasım 23, 2008, 06:54:36 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Tarikat hakkındaki "Google bir milyon sonuç buluyor öyleyse gizli değildir" şeklinde bir düşünce biraz sığ kaçmaktadır. Masonluğun bir kuralı der ki "bir şeyin gizli kalmasını istiyorsan onu ortaya çıkar".
tabi bu ifşa her ayrıntısıyla bir ortaya çıkarma değil. sadece insanlara yetecek kadarını göster. örneğin hiçbir mason derneği gizli değildir. türkiye'de bir çok mason derneği vardır. içeride ne olduğunu biliyor muyuz? bu derneklerin bağlantılarını biliyor muyuz? hayır.
bu gizlilik nerden mi gelir? gizem dinlerinden.başlangıcının mu kıtasına dayandığı idda edilen, bizim mısırlılar dolayısı ile bildiğimiz din. öyle gizlidir ki ayinleri, seromonileri gibi bilimleri de gizdir.
işte tüm kaynağını hatta sembollerini bile bu eski inanıştan alan masonluk ve illuminati aynı gizem dinlerindeki gibi gizliliklerini kendilerini ifşa ederek korumaktadır.

Şubat 02, 2009, 05:51:10 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İLLUMİNATİNİN SATANİZMLE ILGISI OLMADIĞI KONUSUNDA sn Just_McCann'a kesinlikle katılıyorum. illuminati orgutu 5 yılı aşkın suredir ilgimi son derece çekmiş ve bu yonde araştırmalar yapmamın onune gecememiş bulunmaktayım. tabiki her araştırmacı gıbı araştırdığım bılgılerın doğruluğu konusunda şuphelerim tabiki.

illuminati örgütü sn Masonunda belirttiği gibi aydın kişilerin biraraya geldiği bir cemiyettir. amaçları kilisenin bilimi yok etmeye çalıştığı ve bazı illuminati örgüt üyelerini, ıbret olsun gıbısınde katletmiş olmaları dolayısıyla kilise karşıtı toplanmasıdır. bu toplanış bilimin gücünü evrenin varoluşunu ve evrendeki her bir dongünün bilimsel ıfadelerle sonuçlandırılacağını ortaya koymaya çalışmasıdır.illuminatinin faaliyette olup olmadığı yıllar suren bir soru işareti olmakla beraber bu sorunun cevabını buyuk yuzdelerle evet olarak gorebiliriz. illuminati ünlü bilim adamlar ünlü heykeltraşlar ressamlar vb. aydınlanmış kişilerin kiliseyi kendileri açısından bir tehdit olarak görmesi eğer faaliyettelerse mukemmeliyetçi bir saklanışın gostergesidir. zaten ılluminatinin cemiyeti mukemmeliyeti arayan bir topluluktur.

satır aralarında belirttiğim gibi ılluminati orgutunun evrenin varoluşunu ve evrendeki her donguyu bilimsel olarak ıspatlama eğilimi kilise otoritesi için her zaman bir korku olmuş ve kiliseye olan inancın azalacağı ve boylece kilisenın ekonomık gucunu kaybetmesıne yol açacaktı. kilise buna karşı ılluminati orgutunun zamanın en onemli şahıslarını katletmesi illuminatinin bir gun intikam yemını etmesıne yol açmış ve kilisede zamanla bunun olacağı endısesıne kapılmıştı. illuminatinin bilimsel olarak evreni ıncelemesı ve her tez sonucunda yenı soruların doğuşuna sebep olması yenı yeni yeni bilimsel arayışlara orgut aydınlarını itmiştir. bugun CERN de olan atamoun parçalanması ve buyuk çarpışma ve aynı sekılde karşı madde olayı bunların sonucu ve bu orgutun araştırmaları ve deneyleri olduğu kanaatindeyim.
illuminati faaliyeti hakkındaki dusuncem varolup olmaması ile ilgili dusuncem çok onemli kişilerden edindiğim ve bazı küçük tespitlerim ve o kişiyle birlikte uyapmış olduğu araştırmalar ve kanıtlar sayesınde var olduğu ınancında olmamdır. yada sunu sıze soyle aktarmak isterim.
    ******        dunyanın sahip olduğu buyuk ve onemli aydınlar henüz daha bitmedi......... ******
sn Just_McCann Sn Masonla özel konusma isteğiniz nekadar gerçekleşti bilememekteyım ki.. sizinde ılluminati peşinde araştırmalarınız olduğu konusunu saptamış bulunmaktayım. ve bır gun sızınle bu konu hakkında dusunmekten buyuk zevk duyarım
saygılarımla,

Mart 07, 2009, 05:56:26 ös
Yanıtla #16

Illuminati suanda yok. Resmi bir kaniti yok.

Sayın Mason; affınıza sığınarak Size yönelik birkaç sorum olacaktır. Ancak sık sık vurguladığım üzere herhangi bir yanlış tespit, Adınıza zor duruma girilecek pozisyonlarda -elimde olmayarak- cevap vermeme özelliğinizi son derece anlıyor, her zaman için Tarafınızdan uygun görülmeyen görüşlerim olsun, yazılarım olsun silebileceğinizi en başta ben kendi adıma belirtiyor ve asıl sorularıma müsaadenizle geçmek istiyorum. Bilgiyi Doğru Kaynaktan alma düşüncesiyle hareket ettiğim için her ne kadar benim için çok önemli bir hususiyet oluşturmasına karşın salt kendimi düşünmekten ziyade Karşımdakileri de aynı derecede hatta fazlası itibariyle düşünmemden dolayı hassasiyetliğimi mazur görmenizi rica ediyorum.

Illuminati , Sizin deyiminizle bir dönem Masonların uykuya daldığı gibi bir duruma geçtiği düşünülebilinir mi? ya da bunu gizliden gizliye devam ettirme yöntemini uyguladıkları haliyle de açığa çıkamadıklarını ve günün birinde hortlayacağı ihtimalini aklımıza getirmesi, bunun yanında tespit ettiğim kadarıyla ( yanlış bir tespit olabilir- özür diliyorum ) örgütsel olarak gizli kardeşliği benimsemesi ve giderek bilimsel yolla güçlendirilmeye çalışmları, haliyle de Dünya Kamuoyunda kendilerini kasıtlı olarak çökertmiş gibi göstermeleri bağlamında varlıklarını belirli bir süreden sonra gizli olarak devam ettirme çalışmaları düşüncesinin temelinde yer alması sözkonusu olunabilinir mi?
« Son Düzenleme: Mart 07, 2009, 06:00:27 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 07, 2009, 06:04:42 ös
Yanıtla #17

İLLUMİNATİNİN SATANİZMLE ILGISI OLMADIĞI KONUSUNDA sn Just_McCann'a kesinlikle katılıyorum.

Gerçi Kitap üzerinde olan çalışmam henüz sonuçlanmadığı için vakit kaybetmemek adına acele davrandığımın farkındayım ama elde ettiğim birtakım bulgulara göre Satanizmin çıkış noktası şuanki amacından çok farklı ve değişik bir amaçla yeraldığı, günümüzdeki Satanizmle hiçbir ilgisinin bulunmadığı ki bu bilgiyi ben Satanizmi araştırdığım esnada elde etmiştim ve sonuç itibariyle birtakım yanlış uygulamaların benimsenilerek farklı ve saplantılı olumsuzlukların süregeldiği bir inanç şekline dönüşmesi ya da dönüştürülmesi sadece bu alanda değil Dünya yüzeyinde yeralan bütün akımlar için geçerlidir.

Illuminatinin bir Satanist Akımı olduğu kanısına birşekilde ben de mantıklı olarak bakıyorum. 

Ayrıca Aydın ve ileri görüşlü BilimAdamlarından oluşturulan ve sanıyorum ki Amaçlarının Dünya genelinde Yeni Dünya Düzenini kurma adı altında faaliyetlerde bulunulması bağlamında Satanizmi bugünkü şekliyle değil asıl şekliyle almanızı ve değerlendirmenizi rica ederek olaya bu açıdan baktığımı özellikle vurgulamak isterim.    
« Son Düzenleme: Mart 07, 2009, 06:07:20 ös Gönderen: Isabell »

Mart 07, 2009, 06:11:52 ös
Yanıtla #18

Illuminati orta cag avrupasinda kurulmus yanlis amaclari olan bir topluluktur.

Öğrendiğim kadarıyla Kiliselerin Ortaçağ Avrupasında Engizisyon Mahkemeleri tarafından birçok Bilimadamlarını yargısız infazla cani bir şekilde öldürmüş ve Kilisenin yanlış amaçlarına, tutumlarına karşı koymaya çalışan bir Topluluk olarak biliyordum.

Masonlar ile iliskileri vardi ve bir sure bu iliski artarak surdu. Masonlar ile iliskisi, Masonlarin (dikkat ceken) ketumlugu, sabiri ve karakteristik ozellikleri nedeniyle basladi. Yanliz bir sure sonra bu toplulugun Masonluga zarari olacagi anlasildi. Bizlerin dogru amaclarini degistirip, Kardesligi etkileme ihtimaline karsi ipler koparildi.

Illuminati Tarikatının Kilisenin ölümcül saldırıları karşısında bir hayli zayıflatıldığı ve bu itibarla da tam yok olmak üzereyken Masonluk tarafından kucak açılmış Onların güçlendirilmeleri sağlanıldıktan sonra hangi yanlış politikaları Masonluğun, Illuminati Tarikatiyla bağlarının koparılmasına sebebiyet vermiştir?

Bu süreçten sonra da Illuminatinin Masonluk tarafından tüm bağları kopartıldıktan sonra kendi kaderine bırakılarak yok olmaya mahkum edildikleri görüşüne sahip olmamız mümkün müdür?
« Son Düzenleme: Mart 07, 2009, 06:14:48 ös Gönderen: Isabell »

Mart 07, 2009, 07:03:08 ös
Yanıtla #19

Yanliz bu, "yanlis yone kayma" hareketleri kisa surede farkedilip illuminati ile iliskiler bitirildi. Bir sure sonrada Illuminati toplulugu yok oldu. Illuminatinin amaclari ve hedefleri Masonluktan cok daha farkliydi. Yanlisti ve bu yanlis Masonlar tarafindan kabul edilemazdi. Illuminati toplulugunda bircok turde ayrimcilik ve yasadisi eylemler soz konusu idi. Amaclar icin cok kisiler ve degerler yok edilebilirdi.

Bu yanlış yöne kayma hareketleri derken tam olarak neyi kastediyorsunuz Saygıdeğer Mason?

Bunu açıklamanızda mahsur var mı bilmiyorum ama Illuminati Tarikatı içersinde yeralan birtakım Bilimadamlarınınn varlığı, taşıdığı unsurlar, bünyesinde barındırdıkları yeni düzen projeleri kapsamında Dünyanın tarihsel akışını geriye doğru sürüklemeye çalışan Kilise Doktrinliği karşısında Insanlığı Bilim yoluyla aydınlatıp Işığa kavuşturmayı amaç edinmiş bir yapıda bulunmaları bizlere birçok yönden fikir sahibi olmamızı sağlamaktadır. Karmaşa bir düşünce yapısında bulunduğumuz için, olayın iç yüzünü bilmediğimizden bu hususta dikkatlice davranmama rağmen aydınlanmamı rica ediyorum.

Saygılarımla,