Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati korkusu!  (Okunma sayısı 62900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 07, 2011, 06:22:06 ös
Yanıtla #20
  • Aktif Uye

İlluminati korkusunun sebepleri bellidir. Dünyayı yönettiği ve dini ortadan kaldırmak isteyen hatta şeytanın yolunda olan güçlü insanların oluşturduğu bir topluluk olarak biliniyor. Ancak gerçek amaçlarını bilemiyoruz çünkü ezoterik bir örgüttü. Bu bilinmezlikler de komplo teorileriyle birleşince korkulan bir topluluk oldu. Artık yok bitti deniyor. Bundan kesin emin olabilir miyiz ? Bence cevap hayır. Çünkü farklı bir isimle yeni bir topluluk oluşturulup geçmişteki illuminati topluluğunun amaçları neyse onları amaç edinen bir örgüt şuan da var olabilir. Bunu bilemeyiz.

Haziran 07, 2011, 06:33:48 ös
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Illuminati korkusu! almıs yolunu gıdıyor...
 herkes dısardan dinledikleriyle yargıc
 kim icinde?
Toplumlarda icine girilmeyen bilgi edinilemeyen biraz saklılıgı olan her iliskilerde yapısallasmalarda bir suru senaryo uretilir. ve helede guc varsa isin icinde korkuda girer ......o gucun verecegi zararları herkes kendi hayaline gore buyutur.ve aslı dısında butun bilgiler gercekmis gibi ortada gezer.
Mevlana ve şems ikilisi manevi yolculugunda biri digerini tamamlama gorevini ustlenmisti.beseri zaaflar ve yargılar dısında kendi ilahi yollarında iken....bunlara yazılan senaryolarda cok ilginctir.
burada bunlara yakıstırılan cirkiliklerle bunlar cirkin olmadı......o yargının yuzundende biri canından oldu.
bılgı ısıktır....ısık, cehaletin korlugunde olan karanlıgın gozunu kamastirir bakamaz baksada goremez.
 SIR olan karanlık ısıgın anasıdır....ısık yeri geldiginde karanlıga sarınır  örtunur........kendini gizler.......örtunun ayetinin amacı da  budur ..ziynet yerlerinizi ortun der..... kiminin ziyneti  bedeni ....gogsu sacı  kılı olabilir.. kimininde ilmi olabılır.....mansur hallac....bestami .gibiler örtunmedi  sonları meydanda ..........
ılluminatide bir tarikat  icinde olmayanlarda bu ısıgı goremıyor...sadece o karanlık örtusune bakıp korkuyla konusuyorlar. ortunun altından biriyleriyle merhabalasalım  bakalım ne renkleri ne guzellikleri varmıs..
hassan sabahın tarikatı icinde iyi senaryolar yazılmıs.......acaba icine giremiyenlerın kulaktan dolma sisirlimis hikayeleri olamazmı bu anlatılar......
kendi toplumumuz icinde alevileri bile nakadar tanıdık ki?
dısardan konusularak soylenen her sey farazidir benim icin..........icinden olan birisini dinlemedikcede kanaat olusturmak  ne  kadar dogru?
 .

Haziran 07, 2011, 07:02:33 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın enelsır çok haklısınız,
Bu yazdığımla diğeri arasında epey fark var.
Becerebilirsem, elimden geldiğince açıklamaya çalışayım.
Ne kadar güçlü olursak olalım, içimizde ne kadar güzel şeyler barındırırsak barındılarım, sonunda insanız. Bazen ümitlerimizin tükendiği, nefesimizin yetmediği yerler oluyor. Hayranlıkla izlediğimiz, her dakikasını mucize diye gördüğümüz yaşamdaki bazı olaylar bizleri bitirebiliyor. Umudumuzu kaybediyoruz.

Kötü olan ne? Düşman kim?
Karşımızda düşmanlar bulsak, hatta birazda dürüst olsalar, yenilmekten de, ölmekten de zevk alabilirdik belki. Bırakın bir günü daha, bin yıla bile yaşardık(Aklıma şu geldi nedense :)Her şey yaşar, hiçbir şey ölmez). Ama bunlar kötü değil ki cahil, bunlar düşman değil ki aciz.
Evet haklısınız, yoruldum, evet haklısınız bir süreliğine de olsa vazgeçtim. Ama hiç korkmadım.
Korktuğumdan değil, çaresizliğimden böyle söyledim.
Bazen oluyor işte, korkak değilim belki ama çok güçlü de değilim ki..

Umarım özrüm kabul olur.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 07, 2011, 07:57:43 ös
Yanıtla #23

karanlık bir odayı aydınlatma adına bir kibrit çöpü olsaydınız yanar mıydınız ?
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Haziran 07, 2011, 08:31:02 ös
Yanıtla #24
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ısık olmak ateşten gecıyor.ateste yanmaktan......yanmadan nasıl ısık oluruz ?

Haziran 08, 2011, 06:03:21 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

varlığı şuan belli olmayan ,olduğuna inanmadığım, olması halinde dünyanın daha güzel olacağını düşündüğüm bir yapılanma...
kilisenin öcüleştirdiği gibi bizim ülkemizdede muazzam öcüleştirme yapılmakta...yapılan her kötülüğün kaynağı olarak gösterilmekte.bu öcü kampanyas maalesef halktan büyük bir cevap alıyor.

Temmuz 01, 2011, 12:57:08 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Facebookta anti masonik sayfalarda 21 seri olarak izlediğim wakeup project gelenler tarzı hazırlanmış illuminati belgeseli sonrası şuurum yerinden oynayacak kadar etkilenmiştim. Ezoterik üsluptan ziyade yakın tarihte yaşanmış ve yaşanan olaylardan örnek verilmesi nedeniyle insanları inandırmakta zorlanmıyorlar. O nedenle illuminati ve masonluk hakkında negatif düşünen insanlara çok görmemelisiniz.

Örneğin aklımda kalanları sıralamam gerekirse genelde 11 Eylül ikiz kulelerin derin devletin sanal güçlü bir düşman terörizm yaratmak için uyguladığı bir operasyon olduğunu mantıklı delillerle sunulması. İlk çöl harekatına katılan tüm amerikan askerlerinin döndükten sonra ölmeleri. Dünyaya özellikle ırak ve afrika gibi bölgelere dağıtılan bebek aşılarının bebekleri öldüren bir silah olduğu ve dünya nüfusunu azaltmaya yönelik operasyon olduğu. İlk atom bombası denemesinin şeytani bir ritüelle hamile bırakılan bir kadının rahminden alınan ceninin özel bir kapsül vasıtasıyla atom bombası patlaması oluşan enerjiyle özel bir amaçla uygulandığı ve bu cenin vasıtasıyla metafizik hayattaki şeytani canlıların fiziksel yaşam bulabildiği dracula tarzı yaratıkların üretildiği. Bu yaratıkların üretildiği çok gizli tesislerde çalışmış kişilerin anlattıkları insanı korkutan deneyimler örneğin insan gibi akıllı yaratıklarla aynı ofiste çalıştıkları vb. Akıllı yaratıkları da yakın bir tarihte yapılacak sahte uzaylı ufo istilasında uzaylı diye insanlara yutturmaya çalışacaklarını iddia ediyorlar. vb. ilginç bir o kadar da korkunç iddialar.

Doğal olarak bu gibi senaryoları insanlara mantıklarını çelebilecek şekilde görsel sunum yapıldığı için korku da doğaldır. Hedef olarak da illuminati, masonluk gibi ezoterik yapılar gösteriliyor. Masonlar veya illuminati tarikatı değilse de böyle bir kötü niyetli gücün varlığını derinden hissettiriyorlar.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2011, 01:05:15 ös Gönderen: Masor1976 »

Temmuz 01, 2011, 01:35:02 ös
Yanıtla #27
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Masor1976,

Wake Up projecti ben de izledim kismen. Niyetleri islami misyonerlik olan bu projeye ne kadar guvenebiliriz bilemiyorum.

Ayrica bahsettiginiz olaylarin Illuminati ile nasil bagdastirildigini ve bu bagin nasil kanitlandigini da merak etmiyor degilim.

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Temmuz 01, 2011, 01:45:45 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Sayın Laus Deo, dediğiniz gibi wake up project islami misyonerlik amaçlı bir yapıt gibi geldi bana da. Bu projede anti masonik bir yaklaşım direkt olarak verilmiyor çok yakında mehdi ve isa'nın geleceğinden, deccalin de şeytan tarafından yönetilen dev şirketler ve medya olduğunu iddia ediyorlar fakat işaretlerden sembollerden görsel olarak ilintili yani antimasonik denilebilir. Fakat wake up projectin gelenler belgeseli ne kadar sarsıcı olsa da  çok sert değil. Illuminati ile ilgili belgesel çok sert yani ciddi bir korku filmi izlemiş etkisi bırakıyor. Bu korkuyu bir kaç hafta yaşadığım ve etkisinden çok geç kurtulabildiğim için "illuminati korkusu" başlığını görünce izlediklerimden bahsetmek ve korkunun kaynağının etki derecesini belirtmek istedim. Tabiki hedef gösterilen illuminati tarikatının varlığını ispat eden bir şey hatırlayamadım. Bulabilirsem video linki atmaya çalışayım. Antimasonik bir sayfada bulabildim.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150211205574598

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2011, 01:59:28 ös Gönderen: Masor1976 »

Temmuz 06, 2011, 12:32:35 öö
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bilinmeyen her zaman korkutur...

ne olduğunu bilmediğimiz şey için ya güç olduğu düşüncesi ile tapınır içine girmeye içinde yer almaya çalışırız yada içine giremeyeceksek veya korkuyorsak ne olduğunu bilmeden tu kaka der geçeriz...

korkunun sebebi bilinmeyen olması sadece...
bekle, izle, gör, hisset, anla...