Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yunan psikopos Amvrosios : Yangın, Çipras ateist olduğu için çıktı  (Okunma sayısı 1819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 26, 2018, 12:22:06 öö
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Trajikomik bir psikopos yorumu.. Ne söylesem bilemedim! Bağnazlıklardan insanları korumak herkesin en asli görevidir. Bunu başarmak için gerekli olan her şey tüm toplumlarda mevcut! Dün bir imam, bugün ise bir psikopos ve yarın da bir haham! Şıhlardan ve şeyhlerden toplumun kurtulması insanlık için önemlidir.

Haber şöyle!

Mora (Peloponez) Yarımadası'ndaki Kalavryta bölgesinin piskoposu Amvrosios, Yunanistan'da onlarca kişinin ölümüne yol açan yangının 'Çipras'ın ateist olması sebebiyle' çıktığını söyledi.

"Ateist Başbakan Aleksis Çipras Tanrı'nın öfkesini çekiyor" diyen psikoposun bu ifadeleri, Yunanistan'da tepkiyle karşılandı.

Görüşlerini kişisel blog hesabından paylaşan Amvrosios, "SYRIZA'nın ateistleri genel felaketin sebepleri. Onların ateistlikleri, Tanrı'nın gazabını çekiyor " ifadelerini kullandı.

Psikoposun bu çıkışı, diğer Ortodoks din adamları da dahil olmak üzere sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından kınandı.

Atina Başpiskoposluğu ise salı günü yaptığı açıklamada, Amvrosios'un 'sadece kendi kişisel görüşünü ifade ettiğini' söyledi.

(Sputnik)

Saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Temmuz 26, 2018, 01:45:59 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Şimdi nereden başlamalı bilmiyorum. Her fırsatta yazıyorum, şu din bezirganlarından çektiğimizi. Bakın yalnız bizde değil Hıristiyanlıkta da Musevilikte de bilmem hangi dinde de var bunlar.
       Bir klise, cami veya sinagogun deprem veya her hangi bir nedenle yıkıldığını düşünün!. Demek Tanrı kendisine ibadet edenleri  ibadethanelerinde cezalandırıyor gibi saçma bir mantık çıkıyor ortaya.
       Dedim ya! şu ruhbanlar yok mu şu ruhbanlar. İnsanlığı karanlığın içine atmayı ödev bilmişler kendilerine.
       Bu arada şu ruhban denen zümreye kızgınlığımdan  az daha unutuyordum. Felaketlerde sessiz kalmak insanlara yakışmaz. Dili, dini, rengi ne olursa olsun insanların göz yaşları hep aynı renktir. Komşumuz Yunanistan'ın acısını paylaşıyor ve onlara başsağlığı ile taziyelerimi bildiriyorum.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 26, 2018, 06:43:52 öö
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Temmuz 27, 2018, 12:20:03 öö
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *

Acının dini dili ırkı olmaz
Ateş düştüğü yeri yakar denir ama konu insan olunca,can olunca bakacağımız pencerenin hümanizmin dışında olmaması gerektiğidir,o ateş tüm insanlığı yakar aslında.
Öylesi yorumları yapanlar,nefretle bezenmiş bünyelerindeki çirkinliklerini bu tip yorumlarla dışarı kusarlarken ırkçı,şovenist ve bağnaz yapılarını dışa vurmaktadırlar gerçekte.
Yine o yorumları da yapan din adamları da biliyor ki,çıkan yangın Aleksis Çipras'ın inanç tercihinden dolayı çıkmadı.Ortamı germekten öteye gitmeyecek olan bu paylaşımlar cehaleti yaymak adına yapılan agnotolojik yapıların iğrençliğidir

1999 da ki depremde Türkiye ye ilk yardım eli uzatan ülkelerin arasındadır komşumuz Yunanistan.Acısını paylaşıyor ve başsağlığı diliyorum.
Saygılarımla...

Temmuz 29, 2018, 01:43:39 öö
Yanıtla #4

Neden bir türlü yükselmeyi seçmediğimizi anlayamıyorum.

Avukatlarımız herdefasında tarafımız,yargımız ise karşımız.

"İnançlar,ölçümler ve dengeler" sanki hepsi temelsiz...

Şimdilik Rasyonel sanılan değerleri kullanıp güce inananlar, bu temelleri kendilerine alet ederler; İrrasyonel yaratımı kendi değerlerine katıp onları kullananlarda....Bu durumda Mutlak sanılan bir denge çok az görülen bir olgudur.

Makro ve Mikro olanı ayrı ayrı tanımlamaya, her kavramı anlamaya başladığımız yer olan, ortadan başladık...

Geleneksel ölçümlerin tanımı,rasyonelliğin bir tür hazzıdır.Tanrısallığın ve soyutluğun hazzı ise, İrrasyonel sayılan ve olan geleceğin evriminde saklıdır.

Her kutup kendi temellerini geliştirerek,kullanarak ve açıklayarak bu hayattan haz alır.
Dengeler ise, bu 4 merdivenli kaosun basamaklarıdır.

Çok azı bu 4 taraflı merdivenin basamaklarında yükselebilir.Ne temeller ne de çatı; ne bilim ne de inanç; ne denge ne de yükseliş...İnsan başlangıç ,geçiş ve sonun anlamını mekan içinde görmedikce temeli sandığı temelsizliklere tuğla örmeye lanetli kalır.Aslında Sır, bir gömleğin düğmeleri ve ipleri kadar da basit olabilir.

Sevgiler
« Son Düzenleme: Temmuz 29, 2018, 02:17:20 öö Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin