Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonların Din otoriteleriyle geçmişe dayalı organik bir bağı var mı?  (Okunma sayısı 36636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 08, 2012, 07:15:28 ös
Yanıtla #60
  • Uzman Uye

Sayın Barbaros, ben sizi çok iyi anlıyorum.Yanlız "Ben bunun farkındayım peki sizler?" ifadeniz ile  şayet şahsımı kastediyorsanız gerçekten üzülürüm. 
       Ben,  insanın gideceği yerlerin daha yeni başladığını ve insan varoldukça da hiç bitmeyeceğini düşünüyorum.
       Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Ocak 08, 2012, 07:51:36 ös
Yanıtla #61
  • Uzman Uye

Sayın karahan'ın Turan DURSUN röportajını konuyu dağıtacağını bildirmesine rağmen yine de koymasının asıl amacını açıklamasını beklerim.
      -Röportajı yapan Şule PERİNÇEK psikolog mudur ?
      -Bir röportajla kişilerin psikolojik yapıları anlaşılabilir mi ?
       ........
      Ayrıca sayın İlhan ARSEN'in "sebatay" olup olmamasının bilimsel nitelikte eserler  vermesinde  nasıl bir mahsur  vardur ?
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 08, 2012, 10:40:51 ös
Yanıtla #62
  • Uzman Uye

Alıntı
Tüm bu yazmış olduklarınızın Masonluk ile, masonlar ile ne ilgisi var?
Dün ayni soruyu bende sormustum

Alıntı
Açılan başlık, diğer yandan dinleri de ilgilendirdiğinden, ister istemez biraz eksen kaydırmış olabilir, haklısınız.
Bana bu cevap verilmemisti, yoksa nabza göre serbetmi veriliyor , yoksa " sayin Tij zaten anlamaz böylece savustururuz"mu dediniz icinizden.
Üzüldüm.

Alıntı
Gönye ve pergelin üste oluşu, bu iki öğenin bir arada simgelediği kavramların yani bir bakıma Masonluğun erdemlerinin kitabın simgelediği kavramlardan daha üstün olduğudur.
[/b]

Iste bu konu altinda yazilanlarin hepsinin özü bu cümledir.Anlarsan ve isine gelirse.

Saygilarimla

Ocak 09, 2012, 01:20:08 öö
Yanıtla #63
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

(Sayın karahanın buraya taşıdığı bu röportaj, zaten Turan Dursun'un adına açılmış olan web sitesinde yayınlanmış. Aslında rahmetli, aile boyu neye hizmet ettikleri belli olmayan perinçek soy adını taşıyan biriyle röportaj yapmakla hata etmişti.)

(Ucube suratlı kadının kocasını da biliyoruz! bekka vadisinde Apo dostu, Türkiye de vatansever di...)

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ocak 09, 2012, 02:13:54 öö
Yanıtla #64
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İşte Sayın agnusdei'nin şu son sözleri ister istemez bu konuda nereden hangi kaynaktan bilgi edinme olanağı bulunduğuna ilişkin bir önerme getirmeme neden oldu.

Manuel Ruiiz'in La Société Sècrete adlı bir kitabı var. Aslı Fransızca..Birçok dile çevrilip yayınlanmış İnternette görebilirsiniz. Dilimize de "Gizli Örgüt" adı altında çevrilip yayınlanmış. Bu kitap aslında bir kurgu roman. Fakat birtakım gerçekler ile bağlantılı çok önemli bilgiler de veriyor. Özellikle şu Mekke-Vatikan-Masonluk üçlüsünün ilişkisini araştırmak isteyenler için, konu tüm çıplaklığyla ortaya seriliyor.

İlgilenenlere bu kitabın okunmasını öneririm.

Sevgiler.     

Sayın ADAM'ın ismini yazdığı kitap, sanırım bu başlığı açmama neden olan sorularımın cevabını verecektir. Şahsen, yarın sipariş veriyorum.

Bu başlık altında yorum yazan tüm saygıdeğer üyelere çok teşekkür ediyorum...

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ocak 09, 2012, 02:17:00 ös
Yanıtla #65
  • Orta Dereceli Uye
  • **

(Sayın karahanın buraya taşıdığı bu röportaj, zaten Turan Dursun'un adına açılmış olan web sitesinde yayınlanmış. Aslında rahmetli, aile boyu neye hizmet ettikleri belli olmayan perinçek soy adını taşıyan biriyle röportaj yapmakla hata etmişti.)

(Ucube suratlı kadının kocasını da biliyoruz! bekka vadisinde Apo dostu, Türkiye de vatansever di...)

:)

Turan dursun 'nun Muhammedin  bir israil kadınıyla zina yaptığıyla ilgili  satırları vardı.İnanamadım ve o yazılarıyla bir ayete yönlendiriyordu. Aklımda kaldığı kadarıyla,Muhammed bir israil kadınına karşı ilgi duyuyor ve onunla birlikde oluyor.Bunu gören yandaşları Muhammede hesap soruyor." bize haram kıldığını sen nasıl yapıyorsun "diye. Muhammed pişman olduğunu ve ayşenin duymaması gerektiğini ,Allahın huzuruna çıkmak için odaya kapanıp bu konuda Allahtan vahiy bekleyeceğini söyleyerek odasına çekilip bir gece kapanıyor.Ertesi gün merakla bekleyen arap havarilerine şu açıklamayı yapıyor: buraya kadar Turan dursunun yazılarının özeti..Açıklamalarının gönderildiği surede şu:

Buyrun: Tahrim suresi.ayet 1.   Marya olayıyla ilgili

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ لِمَ تُحَرِّمُ مَا أَحَلَّ اللَّهُ لَكَ تَبْتَغِي مَرْضَاتَ أَزْوَاجِكَ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ

Yâ eyyuhen nebiyyu lime tuharrimu mâ ehallallâhu lek(leke), tebtegî merdâte ezvâcik(ezvâcike), vallâhu gafûrun rahîm(rahîmun).

Ey nebî! Zevcelerinin rızasını arayarak, Allah'ın sana helâl kıldığı şeyi sen niçin kendine haram ediyorsun? Ve Allah; Gafur'dur, Rahîm'dir.

Sevgi ile kalın

Ocak 09, 2012, 02:25:43 ös
Yanıtla #66
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mason kardeşlerin kendileri içine bireyleri alırken davrandıkları bu kadar titizliğe , Din kitaplarına el basıp ant içmeleri bana çelişkili geliyor.Bu benim acizane fikrim.
Ama sanıyorum haklı gösterecek bazi sebebleri vardır her nekadar açıklamak istememelerine rağmen.
Sevgi ile kalın

Ocak 09, 2012, 02:37:43 ös
Yanıtla #67
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Hypatia'nın son iletisi üzerine bir şey demek isteyebileceğimi düşündüm ama bu iletide ne demek istediğini pek iyi anlyamadım.

Titizlik mi çelişkili görülüyor, ant içmek mi, kitap mı, bunların bir araya gelmesi mi, Hangisi?

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 09, 2012, 05:36:28 ös
Yanıtla #68
  • Ziyaretçi

Ülkemizde zamanın şartları ve baskıları gereği bir toplum mühendisliği yapıldı zamanında adına da devrim denildi. Bu dönemde kafası çalışan insanlar cephelerde şehit olduğu için geri kalan çocuk çocuk yaşlı insanlar olduğu için her türlü etkiye tepki almayacaklarını iyi bildikleri için kafalarına göre takıldılar. Model olarak yönetimde seküler sistemle yetinmeyip insanların inanç ve düşünce sistemlerinin de sekülerleşmesi halinde kurulan düzenin rayında ilerleyeceği kanaatini taşıdıklarını düşünüyorum. Bilimsellikten ve vicdani hislerden uzak kişlerce yürütülen bu politikalar sonucunda islamla tanıştıktan sonra yüzde 90'ı islama geçtiği için  Türk denilince akla gelen islam kavramı ülkemizden silindi. Bu başarılı seküler bilinç yerleştirme operasyonu neticesinde ülkemizde müslüman insanlar cenazelerini kaldıramaz ölçüde cahildiler. Bunun için imam hatip liseleri açıldı. Fakat sihirli bir değnek dokunmuşcasına sıradışı bir islami canlanma gözlemlendi ve seküler ve ateist inanç sahipleri iktidarı kaybettiler.

Turan Dursun vb. kişiler islamın Türk insanının belleğinden silinmesi için, sigarayı bıraktırmakta kullanılan tiksindirici haplar gibi bir görevi olduğunu yani bilim insanı değil istihparat ajanı olduğunu düşünüyorum.

Benim merak ettiğim konu ülkemizdeki Masonların yakın geçmişteki bu seküler bilinç operasyonundaki tutumları  nasıldı. Türk insanının islam kimliğinin yok edilme çabasında görev aldılar mı?

Bundan sonraki dönemde neler olacak ben de merakla bekliyorum.

Saygılarımla.

Ocak 09, 2012, 06:40:45 ös
Yanıtla #69
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sanırım benim yaşım Sayın Mason1976'nın yaşından daha ileridir.

Daha genç yaşlarda iken yurt dışında yaşadığım süreler oldu ama bunlardan en uzunu 1,5 yıl sürmüştür.

Bu yaşıma karşın ben Sayın Mason1976'nın bu başlık altında anlattığı şu sekülerlik ile bağlantılı olayları ve toplamsal değişimi bilmiyorum. Yaşamadım, duymadım.

Ne zaman, nerede, nasıl ve kim tarafından yapılmış bu seküler bilinç yerleştirme operasyonu?

Bunu anlamak için galiba seküler bilincin ne olduğunu da anlamak gerek. Ben böyle bir şey bilmiyorum. Açık bir dille tanımlanırsa belki anlarım.

İnsan bilmediği bir şeyi bilmediğini bilmeli.

Demek ülkemizde imam hatip liseleri açılmasaydı, Müslüman halkımız cenazesini bile kaldıramayacaktı. Hangi dönemde böyle zavallı hallere düşmüş bu millet? Ben nasıl bunun hiç farkına varamamışım. Benim köyde rençberlik ettiğim yıllarda mı olmuş da farkına varamamışım acaba? Hangi yıllarda?

Sekülerleri anladık diyelim, elbette demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeki devletinin gereği, ondan bir kadme daha aşağıda kalan sekülerlik pek doığaldır ülkemizde, kimileri bilir bilmez teokrasi yandşlığı etse de...  Ancak bu arada yurdumuzda ateistlerin iktidarı diye bir şey de mi vardı? Benim bildiğim, bizim insanımız yeterince eğitimli olmadığı için öteden beri dini devlete oranla öncelikli tutmuştur. Öyle ki otomobil kullanan birine trafik kurallarına ne kadar uyduğunu sorsanız size Müslüman olduğunu söyler.  Bu halkımız ne zaman ateistleri seçerek getirmişti ki iktidara? Hangi yıllarda oldu bu iş?

Üstüne üstlük bu forumda bizim temel ve asal konumuz Masonluk. Bu başlık da masonların din otoriteleriyle ilişkisini sorguluyor. O Turan Dursun vb kişilerin bu başlık ile ilgileri ne?

Baktımn ben burada kimseyi alaya falan almıyorum. Ne dinildiğini. ne denilmek istendiğini anlayamıyorum. Farklı bir dil konuşuyoruz galiba. 

Bir de şu seküler bilinç operasyonu denilen işin tarihini bilsek, belki o zaman o sıralarda masonların bu bağlamda neler yaptığını ya da yapmadığını söylemek olanağı bulunur.

Elbette Türk insanının İslam kimliği diye bir şeyin olup olamayacağı ayrı bir tartışma konusu. Örneğin ben kendimi Türk insanı olarak görürüm ama öyle bir kimlik belgem yok. Belki bu ben doğmadan önceki bir konuydu. Dedim ya, tarihi bilmek gerek.

« Son Düzenleme: Ocak 09, 2012, 06:50:16 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.