Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tekirdağ/Çorlu'da Mason Locası var mı?  (Okunma sayısı 14552 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 10, 2012, 10:39:42 ös
  • Ziyaretçi

Kardeşlerim merhaba,

Merak ettiğim için soruyorum.Tekirdağ'da veya Çorlu'da mason locası var mı acaba?Yerini sormuyorum.Çünkü varsa ve bilen çıkarsa yerini söyleyeceğini düşünmüyorum.

Ekim 16, 2012, 12:03:51 öö
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Yakında hem de çok yakında...

Ekim 16, 2012, 12:10:27 öö
Yanıtla #2
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Ooo güzel habermiş sevgili SkullG kardeşim :)
"Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır."
Ludwig Wittgenstein

Ekim 19, 2012, 07:55:43 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Bence de güzel bir haber bu.Peki ne kadar yakında acaba? :)

Ocak 05, 2013, 10:19:54 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Tekirdağ'da açılması planlanan yeni Mason Locası ile ilgili bilgi sahibi olabilme şansımız olur mu?Hiç tanıdığım bir Mason yok.Yerini bilebilirsem (tabii mümkünse) belki bir gün kapılarını çalıp bir çaylarını içmek ve kendimi tanıtmak isterim.

Ocak 05, 2013, 10:49:40 ös
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Tekirdağ'da açılması planlanan yeni Mason Locası ile ilgili bilgi sahibi olabilme şansımız olur mu?

Hayir. Masonlar.org dahilinde bu bilgiler sunulmamaktadir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 05, 2013, 11:40:26 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Bir yandan seviniyor, bir yandan da üzülüyorum. Pekiyi biz en sağlıklı bilgiyi kimden veya nasıl öğreneceğiz?
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 06, 2013, 07:55:07 öö
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ne kadar ilginç...

Armut piş, ağzıma düş.

Tekirdağ'da mason locası olursa gidip tanışırım. En yakın İstanbul'da varmış; 1,5 saat gidemem. Ne zaman burada kurulursa o zaman giderim.

Amaç nedir?... Masonlarla tanışmak.

İyi de, şayet Tekirdağ'da yakında, pek yakında bir mason locası kurulacaksa, orada yaşayan masonlar var demektir. Masonlarla tanışmak için onlarla tanışılacak olan yerde bir loca bulunması gerekmez. Yeter ki oradaki masonlar böyle düşünen bir kişiyle mason nitelikleriyle tanışmak istesin!
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 06, 2013, 09:12:21 ös
Yanıtla #8
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Bir yandan seviniyor, bir yandan da üzülüyorum. Pekiyi biz en sağlıklı bilgiyi kimden veya nasıl öğreneceğiz?
      Saygılar-sevgiler.

Sayin Alsah,

Suanda internette Turkce sunulan en saglikli bilgi Masonlar tarafindan bu sitede sunulmaktadir. Bilgi almak icin bir Locayi bulabilseniz, iceri girerek soru sorabilseniz dahi forumdaki bilgi miktari ondan daha fazla olacaktir. Eger amac "Bilgi Almak" ise, bu forumun muazzam icerigi zaten en saglikli bilgi olarak kabul edilebilir. Ancak amac Masonlari gormek, onlar ile tanismak, kisisel iletisim kurmak, kisisel yardim almak yada iletisim bilgilerine ulasmak ise o zaman yanlis yerdesiniz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 07, 2013, 01:41:55 öö
Yanıtla #9
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Eh yanıtı mutlulukla güncelleyeyim o halde: Evet bahse konu yerde çalışmak üzere kurulmuş bir Loca mevcuttur.

ama sn. sistemci74, ilk mesajınızda çok doğru bir tespit yapmışsınız.
Alıntı
Yerini sormuyorum.Çünkü varsa ve bilen çıkarsa yerini söyleyeceğini düşünmüyorum.
diyerek...

Sevgi ve Saygılarımla.