Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sessizlik  (Okunma sayısı 1620 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 16, 2014, 10:07:00 ös
  • Ziyaretçi

Üstüne yazılıp çizilecek çok şey var bu konunun.

Bilgilerinden ve kendinden emin olduğun için suskun kalmayı seçmek ile ezilmişler, kendini savunamayacaklar adına konuşmak onları savunmayı aynı düzlemde ele alıp susmak.

Kendi adına konuşma gücüne sahip olmayanlar adına konuşma cesareti gösteremiyorsan, bilginin ve makamının bir önemi yoktur.

"Galileo engizisyon mahkemesinin karşısına çıkarıldığında önüne 2 seçenek sunmuşlar. Ya dünyanın güneşin etrafında döndüğünü reddedecek ya da ölecekmiş. Galileo yaşamayı seçmiş ve dünyanın güneşin etrafında döndüğü terosinden vazgeçmiş.

Evet dünya güneş etrafında dönmeye devam edecek ama sana inananlar, seni takip edenler için asla ama asla aynı şekilde dönmeyecek Galileo....

Önce Yahudiler için geldiler, Yahudi olmadığım için hiçbir şey yapmadım. Sonra sosyalistler için geldiler, sosyalist olmadığım için hiçbir şey yapmadım. Sonra
Katolikler için geldiler, Katolik olmadığım için hiçbir şey yapmadım. En sonunda benim için geldiklerinde bana yardım edebilecek ortada hiç kimse kalmamıştı. Pastor Father Niemoller (1946)

Susmaya devam edin. Konuşmayın. Bir gün sizin içinde geldiklerinde emin olunuz ki sizin adınıza konuşacak insan bulamayacaksınız....

Saygılarımla

Mayıs 17, 2014, 01:01:31 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

İnsanları sindirdikleri için kimse konuşamıyor, insanlarının haklarını arayabilecekleri bir yer kalmadı. Adalet onların elinde, polis onların elinde, asker onların elinde, para onlarda, zaten dini sürekli kullanıyorlar. Kimsesi olmayan bir insan, bakmakla yükümlü olduğu ailesi olan bir insan, çaresiz bir insan mecburen bazı şeylere boyun eğiyor.

Karşı çıkıp örgütlense, kurdukları örgütün içine sızıp fişliyorlar, derdini telefonda internette anlatsa dinliyorlar, takip ediyorlar, en mahremine kadar el uzatıyorlar, şantaj yapıyorlar, ispiyonlayana ödül veriyorlar, seçimlere hile karıştırıp bizim arkamızda şu kadar insan var diyorlar.

Evet, insanların kanlarıyla canlarıyla kurdukaları cumhuriyeti bizler bu hale getirdik. Şİmdi de susuyoruz, sıra bize gelinceye kadar....

Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.