Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Forum Ziyaretcilere Kapanmistir  (Okunma sayısı 14485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 12, 2011, 04:25:22 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben her defa cookies dosyalarını temizliyorum buna rağmen sitenin ismini yazıp girdim dün akşam karşıma üye ismim ve parolam hazır şekilde yazılmış duruyordu. Şifremi değiştirmeyi düşünüyorum.

Şubat 12, 2011, 05:18:55 ös
Yanıtla #11
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayın MASON,

Haklısınız. Sözünü ettiğim sayfanın ( http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?action=forum ) şu anda ziyaretçiler tarafından görülebilmesi mümkün değil gibi. Ancak bende bu yüzden çelişki yaşamaktayım. Foruma üye olmayanlar giriş yapamadığına göre, nasıl oluyorda en alt kısımda yer alan "online üyeler" kısmında ziyaretçilerin sayısı yer alıyor. Üstelikte bu rakam sürekli güncelleniyor.

Üye sayısına baktığımda bu rakam doğru ancak mantıken ziyaretçi sayısının sıfır olması gerekmiyor mu ? Çünkü şuan hiçbir ziyaretçi forumu görememekte.

Saygılarımla.

Sayin Lethe,

Sanirim simdi sizi anliyorum. Ziyaretci sayilarinin buyuk cogunlugu arama motorlarina ait, diger kisim ise forumu izlemeye calisan gercek kisiler ve saldirida bulunanlar. Ziyaretci sayisi ve online uye sayisi son 30 dakikaya gore ayarlanmis olmasida ayrica rakamin artmasini saglamaktadir.

Saygilarimla

Ben her defa cookies dosyalarını temizliyorum buna rağmen sitenin ismini yazıp girdim dün akşam karşıma üye ismim ve parolam hazır şekilde yazılmış duruyordu. Şifremi değiştirmeyi düşünüyorum.

Sayin Maledictum

Kullanici adinizin ve sifrenizin ilgili formda otomatik olarak yazilmasi kullandiginiz internet saglayicinizin ozelliklerinden kaynaklanmaktadir. Masonlar.org`un bu konuda herhangi bir etkisi mevcut degildir. Cookie leri silerek bu ozelligi kapatamazsiniz. Kullandiginiz internet saglayicinizin ayarlarina girerek hafizadaki sifreleri silmeniz gerekmektedir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 12, 2011, 05:26:29 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kullandığım interney sağlayıcı Google Chrome ve Tüm herşeyi sıfırlamama rağmen bu sorun yine oluştu. Kullandığım antivirüs programı keylogger uyarısı veriyor. Sanırım forum üzerinden girilen şifreleri keylogger aracılığıyla elde etmek istiyorlar.

Şubat 12, 2011, 05:34:36 ös
Yanıtla #13
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Maledictum,

Keylogger dosyalari bilgisayarinizda yazdigini  bastiginiz her klavye tusunun kaydini tutar yada bir merkeze gonderir. Eger bilgisayarinizdaki antivirus programi keylogger uyarisi veriyorsa bu uyarinin acilen dikkate alinarak bilgisayarinizdan ilgili dosyanin cikarilmasi ve tekrar kontrol edilmesi gerekmektedir.

Google Chrome da sifreleri silmek ve bir daha kayit etmesini oncelemek icin araclardan seceneklere girerek, ortada bulunan sekmeye gecebilirsiniz. Gerekli bilgiler ve secenekler orada mevcuttur. Sorunun devami durumunda google chrome hakkinda yada bilgisayarinizda bulunan zararli dosyalar hakkinda yardim almaniz gerekmektedir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 12, 2011, 05:36:49 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bilgi İçin teşekkür ederim Sn Mason...

Şubat 12, 2011, 05:38:14 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın forum üyeleri;

Eğer keylogger ile ilgili sıkıntı yaşıyorsanız;

Forum ve diğer üyelik şifrelerinizi Sanal Klavye kullanarak aşabilirsiniz.Program bunu yakalayamaz.

Saygılarımla

Şubat 12, 2011, 06:04:44 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın forum üyeleri;

Eğer keylogger ile ilgili sıkıntı yaşıyorsanız;

Forum ve diğer üyelik şifrelerinizi Sanal Klavye kullanarak aşabilirsiniz.Program bunu yakalayamaz.

Saygılarımla

Sn Nomen Est Omen Bilgilendirme için teşekkür ederim. Şahsen ben sorun yaşamıyorum lisanslı antivirüs sorunu çözüyor. Ama antivirüs kullanmıyorsanız sanal klavye kullanın Sn Nomen Est Omen"in dediği gibi. Ama sürekli sanal klavye kullanmak rahat gelmiyorsa o zaman bilgisayarınıza format atın.

Saygılarımla.

Şubat 12, 2011, 06:28:46 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Sayın MASON,

Haklısınız. Sözünü ettiğim sayfanın ( http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?action=forum ) şu anda ziyaretçiler tarafından görülebilmesi mümkün değil gibi. Ancak bende bu yüzden çelişki yaşamaktayım. Foruma üye olmayanlar giriş yapamadığına göre, nasıl oluyorda en alt kısımda yer alan "online üyeler" kısmında ziyaretçilerin sayısı yer alıyor. Üstelikte bu rakam sürekli güncelleniyor.

Üye sayısına baktığımda bu rakam doğru ancak mantıken ziyaretçi sayısının sıfır olması gerekmiyor mu ? Çünkü şuan hiçbir ziyaretçi forumu görememekte.

Saygılarımla.

Sayin Lethe,

Sanirim simdi sizi anliyorum. Ziyaretci sayilarinin buyuk cogunlugu arama motorlarina ait, diger kisim ise forumu izlemeye calisan gercek kisiler ve saldirida bulunanlar. Ziyaretci sayisi ve online uye sayisi son 30 dakikaya gore ayarlanmis olmasida ayrica rakamin artmasini saglamaktadir.

Saygilarimla

Sayin Maledictum

Kullanici adinizin ve sifrenizin ilgili formda otomatik olarak yazilmasi kullandiginiz internet saglayicinizin ozelliklerinden kaynaklanmaktadir. Masonlar.org`un bu konuda herhangi bir etkisi mevcut degildir. Cookie leri silerek bu ozelligi kapatamazsiniz. Kullandiginiz internet saglayicinizin ayarlarina girerek hafizadaki sifreleri silmeniz gerekmektedir.

Saygilarimla

Sayın MASON,

Olabilecek bir güvenlik açığı düşüncesi endişelendirmişti. Olmaması sevindirici. Alakanız için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Şubat 12, 2011, 11:04:30 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Güzel bir uygulama olmuş Teşekkürler

Şubat 13, 2011, 12:10:48 öö
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eğer güçlü ve özel bir trojan(Remote administration tool vb.) bilgisayarınıza yerleşirse sanal klavye değil hiç birşey çözüm olmaz. Antivirüslerin tanımadığı ne trojanlar var.
Fakat bunun için saldırganın programcıya iyi miktarda ücret vermesi gerekir ki bu tür saldırganlarında bu platforma üye olan insanlara bulaşma amacı taşımayacağını düşünüyorum.

Sıradan ücretsiz veya cracklenmiş trojanlara karşı şifre konusunda en iyi metot, şifrenizi girerken şifrenizin sayı ve harflerini direk yazmak yerine öncelikli olarak ortadan sondan başlayarak girerseniz daha güvenli olur. Böylece saldırgan direk olarak şifrenizi elde edemeyecektir. Bir diğer husus ise tarayıcılarınızda şifre hatırlatma açık ise mevcut trojanların en belirgin özelliklerinden olan hatırlamaya alınan şifrelerin direk olarak elde edilmesidir.
« Son Düzenleme: Şubat 13, 2011, 12:17:23 öö Gönderen: Barbaros »