Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Hayatını Kaybetti  (Okunma sayısı 5582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 17, 2015, 10:27:52 öö

Ankara Güven Hastanesi yazılı bir açıklama yaparak Demirel'in solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtti.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Sayın 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel, 13 Mayıs 2015 tarihinde böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği ve akut solunum yolları enfeksiyonu sebebiyle hastanemize yatırılmıştır."
"Takip eden günlerde sağlık durumu giderek ağırlaşmış ve tedavileri devam etmekte iken, 16/06/2015 tarihinde solunum ve kalp fonksiyonlarında ileri derece kötüleşme olmuştur. Yapılan tüm girişimlere rağmen cevap alınamamış, 17/06/2015 saat 02.05 'de hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine baş sağlığı dileriz."

Kaynak:http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/06/150616_demirel_hayatini_kaybetti

Haziran 17, 2015, 10:33:04 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sabah bu konuyu açmak için ''Yeni Konu'' butonuna bastım, biraz düşündüm ve vazgeçtim. Çünkü sütten ağzım bir kere yanmıştı. Tedirgin oldum. Merhum Zeki Alasya'nın haberinde olduğu gibi yarın, bir gazetede şunu görmekten çekindim;

Masonlar mason Demirel'e rahmet, ailesine baş sağlığı diledi!

Zira Merhum Demirel, masonluktaki ayrılmada rol oynamıştır ve ortalığı karıştırmak isteyenlere epey süre malzeme olmuştur. Her neyse madem konu açıldı o halde güzel düşünelim. Sayın Demirel'e inancı üzere rahmet, ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 17, 2015, 11:49:26 öö
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Açılış törenlerinde 'Bubanın parası ile mi yaptın barajları' diyen vatandaşa ; 'Bubanı da al git' demeyecek kadar sevecen bir lidermiş.

Nur içinde yatsın.

Haziran 17, 2015, 01:10:25 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir insanın taraf olmasının, objektif olmasına bir engel olmadığını, olamayacağını gösteren bir insandı.

Bir siyasi figür olarak elbet seveni olduğu kadar sevmeyeni de vardı. Ama Sn Demirel e saygı duymayanı ben görmedim.

Allah rahmet eylesin.
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Haziran 17, 2015, 01:31:12 ös
Yanıtla #4
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Demirel,

Bu cennet vatanın her taşının toprağını altın büyük emeklerin, demokrasinin hukukun üstünlüğünün sağlanmasında büyük emeğin, muhteşem zekan ve iraden sayesinde gelişen, değişen kardeş Türkiye uygulaman, Barajlar imparatoru, Türkiye enerji politikaları belirleyicisi, davamızın büyük adamı göz yaşları içinde uğurluyoruz. Demokrasinin en mağdur ve eziyet ettiği insan olmana rağmen hiç bir şikayetin olmadan devam ettin bu yolda, senin bıraktığın Adnan Menderes ten devraldın bayrağı bizde en gururlu en güzel şekilde en iyi şekilde taşıyacağız ışığın bizi aydınlatıyor  yaktığın ışık hiç bir zaman sönmeyecek ......

En derin, en içten saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 17, 2015, 02:56:11 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Ne demeli nasıl demeli bilmiyorum.
Aslında Kenan Evren denilen şahıs öldüğünde yazdığım yazıyı burada Demirel içinde paylaşmak isterdim ama gerek görmedim
Ama sunuda yazmadan geçemeyeceğim , kendi yeğeni için yolsuzluktan dava açılınca " 25 yaşındaki bir çocukla uğraşıyorlar " diyen Demirel 25 yaşındaki Deniz'in , 23 yaşındaki Yusuf'un idamına evet diyebilmiştir

O'unu "babamız" olduğu ,Çiller'in "anamız" olduğu dönemde binlerce insanımız gözaltında kayboldu.

O'nun da yeri Evren denilen şahsin yanıdır bence.

Haziran 17, 2015, 03:33:47 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Kendiside bir Mason olduğu halde bir Mason'a yapılan faşist darbeyi politik rakibini korkutmak için
"Allende/büllende" diyerek kullanan da aynı şahıstır.

Haziran 17, 2015, 03:47:29 ös
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Süleyman Demirel mason değildi.

Masonluğa girip çıkmıştı; hepsi bu.

Her Masonluğa girip çıkan, bir kez Masonluğa girip çıktığından ötürü mason olmaz.

Üstelik Süleyman Demirel "Ben mason değilim." demişti.

Mason olmadığını söyleyen bir kişi mason değildir; olamaz.

Eski cumhurbaşkanıydı. Hiç olmazsa cumhurbaşkanıydı. Bu ülkenin politikasında önemli bir yer tuttu. Bunlar yadsınamaz.

Ancak ölümünü politika malzemesi olarak da kullanacaklar. Onu ölümünden sonra çok daha fazla yıpratacaklar.

Politikacılıkta utanmak yoktur.

Zaten biz utanmayı öğrenebilmiş olsaydık, şimdi Güney Kore ile boy ölçüşebilirdik. 

Allah rahmet eylesin. Hepsi o kadar...
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Haziran 17, 2015, 03:49:36 ös
Yanıtla #8
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Tij,

Siz ölü arkasından karalama kampa yanızda anladığım kadarıyla hırsınızı alamadınız, açın bir başlıkta biraz da çalışın ne varsa toplayın kötüye dair içiniz iyice rahatlasın yazık üzüldüm sizin için 

Sayın ADAM güzel yazmış her zaman ki gibi

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 17, 2015, 03:56:08 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org