Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TANRI'dan MEKTUP  (Okunma sayısı 24065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 05, 2012, 01:26:03 ös
Yanıtla #40
  • Uzman Uye

Hayatımda bukadar rasyonel birşey okumadım.Çok,ama çok güzel...Sayın ADAM'ın yüreğine sağlık,birçok kişinin düşüncelerine tercüman olmuş.

Saygılar
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ağustos 05, 2012, 02:47:07 ös
Yanıtla #41
  • Uzman Uye

İnanan için ALLAH inancı vardır
İnanmayan için ALLAH inancı yoktur ...

Anlamadığım İnanan ve İnanmayan'ın derdi nedir ki , kendi doğrularının ispatı için yaptığı ;  çalışma gayreti sadece ve sadece kendi egolarını tatmin etmekten öte değildir ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 05, 2012, 03:53:31 ös
Yanıtla #42
  • Seyirci
  • Uzman Uye

BENİ DİNLERSENİZ GİDİN ADAM GİBİ YAŞAMAYA BAKIN

tanrı böyle bir şey neden istesin başı bozuk bir sürü düşünün herkes bir mecrada otluyor dileyenin dilediğini yaptığı kaotik bir ortam bir amaç ve gaye yok

BENİM ADIMA ELÇİ VE VEKİL YARATIP BİRBİRİNİZİ  KANDIRIYORSUNUZ

Neden bir kandırma olsunki sistem yanlış olsa her ülkede bu kadar büyükelçilik olurmuydu.Bu elçiler o ülke adına vekillik yapıyor bir nevi.Ne yani şimdi inandığımız sistemi kalkıp allahmı bize tane tane tek tek anlatsın.Ha ortada bir bilinmeme kendini göstermeme ve bir gizem durumu var ama sistem doğru bence.

PEKİ BENİM ADIMI NİYE ORTAYA ATIP KULLANIYORSUNUZ??

Giordano Bruno, "Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." demiştir..

bu sözü çok sever çok kullanırım allahın yakındığı bu sözde en uygun kalanıda bu biz insanlar bu işi hep yaparız.

EĞER BEN ALLAH İSEM

NİYE MUSA'yı GÖNDEREREK CUMARTESİYİ,

İSA'yı GÖNDEREREK PAZAR GÜNÜNÜ,

VE MUHAMMED İLE CUMA GÜNÜNÜ

TATİL YAPAYIM??!!!

Haklı bir sitem ama ortada böyle bir durum yok bu tatil safsatası insan beyninin sulandırması.Allah asla ne isaya ne musaya nede muhammede özel gün tahsis etmemiştir.Bu bir islam değil insanlık hurafesidir.İnanç sisteminde özel gün kutlu gün kutsal gün kavramı yoktur,her gün birbirinden özel ve güzeldir sadece bu kadar.

NİYE İSA'nın MÜRİTLERİ KİLİSEDE ŞARABI RAHAT İÇEBİLİRKEN 

kilisede şarap için allahın bir emrimidir acaba önce ona bakmak lazım,allahın bir sözümüdür yoksa insanların kendine has bir ritüelik uygulamasımıdır.

DİĞERLERİ İÇTİĞİNDE KIRBAÇ YEMEK ZORUNDA KALIYOR??!!

bu soru diğerinden daha önemli bence evet diğeri içtiği için kırbaç vurulmalımı? ne haddine sen cellatmısın hemen infaz yapıyorsun ben bir günah işledi isem bu allah ile benim aramda ve ben ona sorumluyum allahın hiç bir kuluna karşı işlediğim bu günahla ilgili sorumluluğum yoktur.Allahında kimseye böyle bir yetki verdiğini sanmıyorum kaldıki tersini düşünmek toplumun kendi geliştirdiği psikopat bir tanrı inancını benimsediğini gösteririki benim allahım böyle bir allah değil.

NİYE BİRİSİNİ KARA ÇARŞAFA SARMAM GEREKİRKEN

DİĞERİNİ ÜSTSÜZ GEZMESİNE MÜSAADE EDEYİM?

Evet niye etsinki haklı bir soru neden allahı bu kadar eşit davranmayan bir allah konumuna sokuyoruzki,mesela çarşaf giyene ne demiştir acaba hımm sen çok çirkinsin vücudun kötü bir hayli insanların göz zevkini bozma kulum sen çarşafa diğerinede seni özel yarattım sunumunda harika sen rahat giyinmi demiştir.Yok yok kesinlikle bunu diyemez.

EĞER Kİ BEN VAR İSEM VE DİNLERİN ANLATTIĞI GİBİ BU DENLİ SEVGİ DOLU İSEM; 

TARİHTEKİ EN KANLI SAVAŞLAR, 

DİNİ VECİBELERİN YERİNE GELMEMESİ SONUCU MEYDANA GELEN KATLİAMLAR

NEDEN HEP DİN ADINA GERÇEKLEŞTİ?!!!

HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ

Evet ben hep düşündüm ve brunonun o yukarıdaki yazdığım sözü bana ilham oldu çıkış kapım oldı belkide kaçışımdı.Ne ararsan kendinde ara başkasına gerek yok iyide kötüde sensin senin içinde yukarıda yazılanları yapmak için tanrıya gerek yok biz zaten bunu hep yapıyoruz.Din burada sadece her konuda acımasızca kullanılan sonra işi bitince peçete gibi buruşturulup atılan bu yüzyıl için artık zavallı bir kuruma dönüştü.Neden peki herşeyde ortak değerimiz hep din?neden yapılan her kötü işi onun adına yaptım,yapıldı deme gafletinde bulunuruzki sakın kendimden başka herkes suçludur psikolojisi olmasın.

ÖLENLER CENNET'te MİDİR YOKSA CEHENNEM'de Mİ?

ölenler araftadır

MUSA, İSA VE MUAHAMMED ÖNCESİNDE DOĞAN VE ÖLENLERİN HESABINA NASIL BAKILACAK??

DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ

tabiki çok kolasy bir soru  bu peygamberler semavi peygamber onlardan önce mesela ibrahim vardı bunların ataları nuh vardı birsürü aynı sözleri söyleyen peygamber vardı yeryüzünün hangi köşesinde bir kavim var ise orada muhakka bu tebliği o topluluğa bildirmiş peygamber var idi.Şimdi ne yani tüm insanlık tarihini bu üç peygambere indiripte ondan öncekilerin hali nicedir demek çok akıl işi değil kaldıki akıllı bir tanrı bu soruyu sormaz değilmi.

BEN BÖYLE BİR ALLAH OLSAYDIM;

NİYE O ZAMAN BİR ÇOK YAMUK İNSANIN BENİM ADIMA ALLAHLIK YAPMASINA

VE YERYÜZÜNÜ CEHENNEME ÇEVİRMESİNE MÜSAADE EDİYORUM??

İBADETE MUHTAÇ OLAN BİR ALLAH.

Allah hiç bir kuluna yamuk demez kendi yarattığına yamuk diyen bir allah olabilirmi bana göre tasarım hatası yapan bir allah olur.Yeryüzünü cennetede cehennemede çevirmek biz insanların elinde hür irade yani özgürlük yani hürriyet yani demokrasi yani laiklik yani emperyalizm yani sionizm işte ne istersen onu yap.
Yine iyi anlaşılmamış ve okunmamış bir soru ibadete ihtiyacı olan bir tanrı hayır yok öyle bir şey allah ayetinde açıkça söylüyor zaten benim senin ibadetine ihtiyacım yok diyor zaten tersi bu yazıyı yazan adam gibi düşünmek olur ibadete ihtiyacı olan tanrı burada beni tek ilgilendiren kısmı ihtiyacı olmayan bir tanrıyı ibadet kavramı ile ihtiyaçlı hale getirmek ve pasif tanrı konumuna düşürmek.Hayır çok yanlış ibadet ne için yapılır ve anlamının bilindiğini düşünüyorum o yüzden uzatmayacağım.Allah bu işi kulun kendi ihtiyacını karşılaması için ve kendisi ile kulu arasında mistik ve manevi bir yol olsun diye istiyor ben ibadetimi bunun için yaparım.

EMİRLERİNDEN VAZGEÇENLERİ GADDARCA CEHENNEME GÖNDERECEĞİNE YEMİN EDEN BİR ALLAH.

YERYÜZÜNÜ BİR DENEY ORTAMI VE İNSANLARI DENEY FARESİ GİBİ GÖREN

VE YERYÜZÜNDE YASAKLADIĞI HER ŞEYİ (ŞARAP, ZİNA VB...)

CENNET İÇİN VAAT EDEN BİR ALLAH...

EMİN OLUN Kİ O BEN DEĞİLİM VE OLAMAM

doğru söylüyor her asnlatımdan farklı bakış açıları ile farklı anlatım tarzı çıkarmak zaten çok kolay.Yeryüzü bir deney ortamımıdır eeh biraz öyle görünüyor bak burası doğru ama sen bir deney faresi değil bir bütünün parçasısın buradada yani dünyada yaşanana adına fani dediğimiz halisülisyonun sadece bir parçasıyız onu anlayıp algılamaya çalışan idrak ile tefekkür etmeye uğraşan yarattıklarıyız.Cennette cehennemde sadece sebep sonuç ilişkisine ve senin kamil olabilmene tefekkür edip olmana bağlı kavramlar.

PEKİ HER GÜN BENİM İÇİN 5 DEFA SIGN-IN YAPMANIZA NE GEREK VAR.

evet namaz bahsi  bu onun taktiri nasılki yemek yemek su içmek ve çiftleşmek doğal ihtiyaç ve bu ihtiyaç ile yaratılmış isek bu ihtiyaçlarımızı adil bir şekilde karşılayıp kimsenin malına canına rızkına ve ırzına geçmemek için doğru adam iyi adam olabilmek içinde allah bana diyorki gel karahan kulum gel bana günde 5 defa gel istersen 100 kere gel ama en az 5 kere gelki aramızdaki bağ kopmasın ben ihtiyaçlarını gidereyim senin.Bunları yapabilmeni sağlayayım ama bana gelirken dürüstçe ve safiyane gel ve iste bence bu kadar.

DUALARINIZA GELİNCE EMİN OLUN ONLARIN %99.99 SPAM OLARAK KALIYOR

buna bende katılıyorum,hertürlü haltı ye hertür rezilliği yap sonra geç karşısına bak allahım hani sen benden önce şeytanı yarattın ya hani ilmin en büyüklerini ona verdinde beni bu konuda az bıraktın senin o benden önce yarattığın şeytan beni yendi haberin olsun bence beceremedin sen bu işi.Ondan sonra işine ve ağzına geldiği gibi lafarası dua et samimiyet ve ihlas yok sonra geç karşısına tüh be yine allah duamı kabul etmeyecek  diye yakın.Valla 3 kuruşa 5 köfte olupta bu iş bu kadar ucuz ve kolay olaydı hepimizin işi iş idi yaşamış idik.İçinde  samimiyetin olmadığı duayı ne yapsın allah.

SİZ BENİM HER DİNİ YARATIRKEN BİRİSİ VEYA BİRİLERİNİN HUYUNA VE ZEVKİNE GÖRE VE ARALARINDA BU DENLİ FARKLILIKLAR BULUNABİLECEK KADAR KARARSIZ VE DENGESİZ OLDUĞUMU NASIL DÜŞÜNÜRSÜNÜZ?

haşa rabbim valla ben asla böyle bir şey düşünmedim hiç bir zaman beceriksiz bir ilaha inanmadım.Adem ile muhammede kadar tüm kitaplar ve o sözleri söyleyen elçilerin sözlerinin aynı olduğuna ve aynı şeyleri insanlardan talep ettiklerine inandım ben lakin insan fıtratı gereği inançla kendini hep sorgulamıştır.

AKIL, AKIL, AKIL.

evet bende başka bir şey istemiyorum.Her tür hurafeyi yayınlamak ve doğru diye inanmakta bir nevi zeki geçinen insanların da aslında ne kadar sığ baktıklarını göstermezmi.Hem akıldan bahsedeceksin hemde aklı veren allahın akıl hatalarını sayıp dökmeye uğraşacaksın bu biraz yumurta çıkmış kabuğunu beğenmemişe dönmüyormu.Akıl sahibine akıl vermek ilginç bir ironi.İnsan faktörünü öne almadan sadece şekilsel bakarak ve olayları bu gözle yorumlayarak olayın bütününe vakıf olamayız ve sığ kalırız hatta dibe vururuz sözlerde sadece yu karıdaki yazı bütünündeki gibi süslü  ve isyankar kalır birilerini etkileyebilir ama benim için tuhaf hatalarla dolu bir yazı olarak kalır.Ben bu yazıya tane tane aklımca cevap vermeye çaslıştım hem en sondaki cümleye hemde allahın benden devamlı kullanmamı istediği aklımla lakin sn.adamı çok sever ve sayarım son cümlede istediği işi ise asla yapmam bunu başka paylaşımcıyada kolay kolay yapmam.

Sn.adamdan sadece talebim şu yazıyı bir daha hatta bir daha okusun tekralasın hala arkasındamıdır hatta bana bir iyilik yapsın içinde bu anlatımın nerelerinde hurafe vardır bir okusun anun çevreside kütüphaneside bilgisede geniş sonuca benden önce varır biliyorum.Yazı bence çok fantastik ve isyan dolu ama benim için çok özel bir anlam ve içerik ifade edemedi bir kaç katıldığım nokta hariç.

şimdilik bu kadar.

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 05, 2012, 04:11:42 ös
Yanıtla #43
  • Uzman Uye

Sayın Karahan ; tebrik ederim bu kadar saplantılı konuya üşenmeden cevap yazdığınız için .
Allah hiç bir kuluna yamuk demez kendi yarattığına yamuk diyen bir allah olabilirmi bana göre tasarım hatası yapan bir allah olur.
Tasrım hatası yapan ALLAH olur demişiniz ... Ne demek TASARIM HATASI ? Sebeb sonuç ilişkisini burda nereye koyacağız Anne ve Babada ki sağlıksız Kromozomların hiçmi etkisi yok çocuğun sakat olarak dünyaya gelmesinde hatası yok.  Örneğin ; Alkolik anne ve Babanın hiçmi tasarımda suçu yok ? >:( >:( >:(
Saygılar
« Son Düzenleme: Ağustos 05, 2012, 04:14:56 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 05, 2012, 04:14:23 ös
Yanıtla #44
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Benim tasarımdaki kastım o değil siz farklı algılamışsınız.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 05, 2012, 04:16:42 ös
Yanıtla #45
  • Uzman Uye

Biraz açarsan sevinirim.

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 05, 2012, 04:26:13 ös
Yanıtla #46
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu yazının ilkini Forum'a ben göndermişim.

Ne zaman?

Yaklaşık bir yıl önce.

Unutmuşum çoktan.

Zaten kendi yazım değil ki...  Başında belirtmişim posta kutuma düştü diye.

Değerlendiren kendince değerlendirir.

Özgür düşünceden yana olanlar tutar, dogmalara saplanmış olup o saplandıkları dogmaları savunanlar karşı çıkar.

Ben bu yazının bazı bölümlerini uygun bulurum, bazılarını bulmam. Üzerinde görüş belirtecek olsam daha önce belirtirdim.

Bence bunu özgür düşüncesine egemen olanlar değil, kendilerini başkalarının düşüncesine ve başkalarının yaratımlarına tutsak edenler okumalı ve sonra biraz düşünmeli hala düşünme yetilerini koruyabilmişseler...

Bireyin kurtarıcısı kendisidir bir başkası değil.

« Son Düzenleme: Ağustos 05, 2012, 04:29:21 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 05, 2012, 04:30:29 ös
Yanıtla #47
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Kendi yarattığı yaptığı bir tasarım ile dalga geçen bir allah olmaz.Ayrıca yamuk ile düzgün güzel ile çirkin neye ve kime göre bir kavram bu değerlendirmeleri hep biz insanlar yaparız peki allahın gözünden bakmayı hiç denedinmi yada düşündünmü allah için tüm bunların ne anlamı ,,manası yada kıymeti nereye kadar var mesela allah için güzel yada çirkin kavramı bizim düşündüğümüz gibimidir yoksa onun için önemi farklımıdır.

Bu noktadan bakınca güzelide çirkinide yamuğuda düzgünüde yaratan o olduğu için bu suali ve yorumu biz yapamayız.Airinin öneminin olmadığını biliyorum ama biz insanlar için bir dert çirkinin komplexi çirkin olduğu için çok güzelin komplexide çok güzel olduğu için ayrı ayrı varlar yani güzeldede çirkindede aynı komplex bu paradoxtur bu insan için bir değer yaratma birimidr allah bu noktada insan gibi değil kendi gibi bakar.

Güzel olanda son derece çirkin ve çirkef ve haris bir ruh olabileceği gibi çirkinde ise hertür vakar asalet olgunluk anlayış olabiliyor herkeste herşey 4*4 olmuyor.Kavram göreceli olduğu için allah katında bence çok önemli değil onu vurgulamak istedim.Başka gözle bakarsan eğer güzele çok güzel çirkine yada yamuğa ıııyyyy çok yamuk bu be dersen eğer yaradanın yarattığı ile dalga geçmiş olursun vurguladığım bu idi.
ayrıca yunus ne der

YARADILANI SEVERİM YARADANDAN ÖTÜRÜ

EDMUND BURKE

Ağustos 05, 2012, 04:32:42 ös
Yanıtla #48
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bireyin kurtarıcısı kendisidir bir başkası değil.

Bu söze şapka çıkarılır sn.adam

Doğru olan söze ne denirki.

EDMUND BURKE

Ağustos 06, 2012, 01:00:24 ös
Yanıtla #49
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
Özgür düşünceden yana olanlar tutar, dogmalara saplanmış olup o saplandıkları dogmaları savunanlar karşı çıkar.

Sayın ADAM a büyük saygı duyarım.

Ancak bu alıntıladığım fikri bana pek bir garip geldi.

Bu alıntıladığım bölümde özgür düşünceli olmakla dogmalara saplanmış olmanın iki zıt kutupluğu sergilenmiş

Dogmalara saplanmış olmak ne demektir ? Acaba dogmalara inanılmasından mı bahsediliyor ?

Dogmalara inanan bir kişi özgür düşünceli olamaz mı ?

Paylaşılmış bulunan yazı hakkındaki düşüncelerim şundan ibarettir : Sadece bu yazıyı yazan bireyin yanlış

düşünceleri sonucunda içine düştüğü ikilemi yaşatmıştır.

Saygılarımla