Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İstenmeyen Türkler  (Okunma sayısı 18464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 02, 2012, 08:11:29 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

Neyse.. Konu saptı. Rahatsızlık verdiysem kusura bakmayın bulunmamam gereken bir konuda yorumda bulundum. Bulunduğum yorumlar gördüğüm yaşadığım bildiğim olaylar olduğu için yazdım. Gözlerimle gördüğüm taşıdığım pasaport nedeniyle vize almadan bütün avrupada dolaşır konumda iken Türklere neden vize zor çıkıyor diye sorulan bir başlıkta yorumda bulunmam saçmaydı.

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ağustos 02, 2012, 08:20:39 ös
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

Sayın BULGARIA,

Sonuç olarak Türkleri istemiyorlar diyoruz özetle. Bahane gerekçelerde olsa istemiyorlar. Sanırım ''istemeleri lazım, olurmu, nedemek istenmemek'' tarzı bir yorum bu başlıkta göremicem. Peki ,özetle ''Avrupa, Türkleri sevmiyor'' diyebiliriz o halde.

Sayın BULGARIA, Korede dahi bir kaç kişinin çıkışına izin var. kendiniz çıkıyorsunuz diye neden herkezin rahat yurt dışına çıktığını düşünüyorsunuz. Çok örneği var, daha geçenlerde arkadaşımı Belçikadan geri yolladılar almadılar. Yapmayın bu örnekler çok.
« Son Düzenleme: Ağustos 02, 2012, 08:24:15 ös Gönderen: Hacamat »
Saygılarımla

Ağustos 02, 2012, 08:29:13 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Sayın BULGARIA,

Sonuç olarak Türkleri istemiyorlar diyoruz özetle. Bahane gerekçelerde olsa istemiyorlar. Sanırım ''istemeleri lazım, olurmu, nedemek istenmemek'' tarzı bir yorum bu başlıkta göremicem. Peki ,özetle ''Avrupa, Türkleri sevmiyor'' diyebiliriz o halde.

Sayın BULGARIA, Korede dahi bir kaç kişinin çıkışına izin var. kendiniz çıkıyorsunuz diye neden herkezin rahat yurt dışına çıktığını düşünüyorsunuz. Çok örneği var, daha geçenlerde arkadaşımı Belçikadan geri yolladılar almadılar. Yapmayın bu örnekler çok.

Normal bir vatandaş tüm evrakları tam pasaportu tamam neden geri cevirsinler ki ?? Ben ayda 2 -3 defa mutlaka çıkıyorum en ufak bir sıkıntı yaşamıyorum. Birçok arkadaşımda öyle. Yasal yollardan alınan evrak ve eksiksiz evrak varsa neden sınırdışı edilsin ?? Belçikada 2 yıl yaşadım ben son derecede saygılı ve güzel bir ülke..
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ağustos 02, 2012, 08:39:07 ös
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Evrakla ne alakası var, her evrak tam olsada, Türksen sorgu odasına çekiliyorsunuz. Neden geldin, ne yapıcan vs. Ordaki görevli giriş izni vermediği zaman, geçemiyorsunuz. İlk kez yurt dışına çıkanların durumu içler acısı. Çıkma, evinde otur daha iyi. Türkiyeye geldiğinizde Alman vizesinde bekleyenlerin bir çektiklerini görün isterseniz. Ben sallamıyorum, yaşanan belgeseli anlatıyorum.
Saygılarımla

Ağustos 02, 2012, 10:12:39 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sn. Hacamat

Türkiye klasmanındaki farklı ülke vatandaşlarınada yapılıyor o durum sadece türk vatandaşlarına özgü olduğunu düşünmüyorum... vize konusunda ülkenin ekonomik durumu ve güvenlik durumu göz önünde bulundurulur,
ülkeler vatandaşlarının refah ve güvenliğini sağlamakla yükümlüdür...

Saygılarımla,
418

Ağustos 02, 2012, 10:38:38 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.hacamat

Aslında çok hoş bir konu açmış,lakin bir arkadaşın konuyu terörizme getiripte türklerle de bağlayınca konu hem saptı hem yerine oturmadı hemde sn.hacamadın aradığı cevaplardan çok uzakta kaldı.

Sorunun bana göre cevabı kesinlikle iki nedeni var

1-Tarihsel süreç,türklerin devamlı avrupaya yakın durmaları  zamanla bu bir korku ile karışık tehdit algısı oluşturdu.
2-din meselesi,Bu da 1.ncisi kadar önemli ortadoğu islamından kopuk islamın farklı bir yüzü avrupaya islamın en yakın devleti,islamın avrupaya açılan kapısı
   Tarihte yapılan din savaşlarınıda buna ekleyelim.

Türkler batı hun imparatorluğundan itibaren avrupanın hemen hemen her kavmine boyun eğdirmiş özgürlüklerinin önünde herzaman tehdit olmuş,hunlar avrupadan silindikten sonrada osmanlı ile devam eden süreç.Bu zaman dilimi sn.hacamatın sorduğu soru için  yani bizden korkarak nefret etmeleri için oldukça uzun bir süre.Bırakın avrupa birliğini tarihin hiç bir döneminde bizi bu kıtada istemediler.Bizim avrupa ırkına tarihten gelen üstünlüğümüzzün yarattığüı aşağılık komplexini şimdi yaşadıkları reform veirdiklerinden türkleri her türlü aşağılamanın keyfini sürüyorlar.

Avrupa rönesansını ve reformlarını yaşadı ama biz asla hala bile bu süreci yaşayamadık işte onlarla aramızdaki fark.

Tekrar ediyorum  sn.418 in iddia ettiği teröristlerin barındığı,geçiş yaptığı kollandığı için sevilmediği tanımına asla katılmıyorum.Bırakın katılmayı rahatsız edici bir durum üstelik.

Şu tesbit doğrudur ama güvenlik problemi, bu problem herkes birbirini düşman gördüğü müddetçe devam edecek.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 02, 2012, 11:04:59 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sn. karahan

Sanırım anlam karmaşası oldu biraz açarak görüşlerimi belirteyim,
1- geçiş bölgesi dedim türkler teröristtir demedim, demek istediğim farklı ülkelerden ülkemize gelen ve geçiş bölgesi olarak üzerinden geçen bazende akrabalık kuran türk vatandaşlarıyla orjinleri farklı ülke kökenli insanlar var ve bunların yaptıkları eylemler var,
2- sizinde katılmış olduğunuz güvenlik problemi
3- zaten avrupa ülkesinde türk olduğu için ırkçılıkla herhangi bir ayrımcılık söz konusu ise avrupadaki yasalar sayesinde yüklü tazminat alabilir ırk yüzünden ayrımcılık yapılmış ise şayet...

işin tarihi kısmı ayrı konu , eğer tarih konusundan ayrımcılık yapılsa sanırım hiç bir ülke hiç bir ülke vatandaşını kolay kolay vize vermez...
bir almanı ingiltereye sokmamalarılazım hatta sokakta taşlamalarılazım.... dedeleri öldü sonuçta tabiki bu tarz durumlar medeni devletlerde yaşanmamaktadır...

Saygılarımla,
418

Ağustos 02, 2012, 11:15:36 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Kavram karmaşası yok sn.418  bende farklı anlatmış olabilirim.Ülkemde evet pkk lısıda var çeçenide var talibanıda var.Lakin bu sadece bu ülkede yokkialmanyadada ingilteredede amerikadada var bu gözle bakmak ve o sorunun cevabını burada aramak yanlış vergulamak istediğim o.Yıllarca tüm komşularımız pkkyı gözümüzün içine baka baka besled türkiyeninde fırsattan yararlanamsı doğal.Zaten avrupa bu konularda üst düzey sabıka siciline sahip.Medeni ülke tanımı sadece ütopyadır gelişmişlik medeniyetin tam anlamı ile ölçüsü olamaz.

AŞIRI GELİŞMİŞ VE ZENGİNLEŞMİŞ BİR ÜLKEYİ MEDENİ KABUL ETMEK DOĞRU DEĞİL.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 02, 2012, 11:26:15 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sn. karahan

o yazdığınız ülkeler geçişleri boş bıraksa türkiyedeki gibi belki karakollarına saldırılar olur bunları bildikleri için güvenlik seviyelerini maksimum seviyede tutuyorlar bu durumda bile bazen saldırılara engel olamıyorlar...

Saygılarımla,
418

Ağustos 03, 2012, 01:06:31 öö
Yanıtla #19
  • Aktif Uye

Bakın, şu anda bir Fıransız vatandaşı hiç sorguyla karşılaşmadan Türkiyeye giriş yapar. Hatta birde eline çiçek verilir. Bu çiçekli arkadaş gelip bu ülkede birini vurup sabah kahvaltısını Fıransada tekrar yapar. Türk isen  hadi Fıransaya vize başvurusu yap bakalım ne oluyor. eyer ilkkez yurt dışına çıkıyorsanız bakalım vize alabiliyormusunuz. Şanslısınız vizeyi aldınız diyelim, Heyfel kulesine hangi yoldan gideceksiniz. Yürüyüş yolunu Türklere kapatmış. Hintlisi, Pakistanlısı yürüyüş yolundan kuleye giderken sırf Türk olduğu için o yol kullandırılmıyor ve yolu uzatmak zorunda kalıyorsunuz . O halde bunlarıda konuşalım. NEDEN ?
Saygılarımla