Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İstenmeyen Türkler  (Okunma sayısı 18506 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 04, 2012, 06:25:07 ös
Yanıtla #40
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Elbette bir kültür farklılığı söz konusudur.

Ancak niçin benim bu ülkede edinmiş olduğum kültür Batı insanına pek yaban gelmiyor?

Dolayısıyla acaba sorun kültür farklılığından mı ileri geliyor, yoksa bir başka etken mi var?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 04, 2012, 06:34:58 ös
Yanıtla #41
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Tabiki tek ve en önemli etken değildir kültür farklılığı lakin yabancı bir toplumda yaşamaya başladığınızda o toplumun içinde entegre sorunu ortaya çıkar kendi alışkanlıklarınızı yaşamaya devam edersiniz bu farklılık o toplumda algılandığı zaman öteki olduğunuz anlaşılır ve yoruma göre bir savunma mekanizması oluşur belkide tam adı dışlanmadır.Çünkü içerisinde bulunduğun toplumun davranış biçimlerini değiştirmek ile tehdit ediyorsundur bir nevi ,hiç bir toplum kolay kolay davranş biçimlerini değiştirmez sen o topluma entegre olurmusun buda hemen zor ve kolay kabul görür bir olay değil,bir öteki gibi yaşamak zorunda kalırsın.

Ben bunu bu forumda şöyle açıklamıştım  istanbulda yaşıyorum 2 oğlum ve eşim 4 kişiyiz ailem ve eşimin ailesi toplasan 50 kişiyiz 16 milyonda 50 kişi güvenilir diğreleri benim için öteki demiştim lakin bu söz sorun oldu belki yine olur değiştireyim benim için güvenlik problemi oluşturuyor.

Bence bu sorunun en akılcı cevabı güvenlik problemi kimse kimseyi güvenli bulmadığı için bir yabancıyı ise asla bulamaz.
2.nedende yarattığı toplumsal değerleri başka bir kültür ile paylaşmak istememesi.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 04, 2012, 09:16:51 ös
Yanıtla #42
  • Uzman Uye

Sayın Karahan;

Bu kadar kutup bu kadar farklılaşmaların bu kadar kamplaşmaların olduğu bir dünyada herkes her toplum bir değerin daha neti bir değer yaratmanın peşinde iken ve bu değerin yaratılması ve korunması o kadar zor iken yaratılmış bir değeride kolayca paylaşmasınıda beklemek okadar yanlış olur.

Konunun bana göre en doğru tespiti budur.Bazıları buna milliyetçilik diyor ,bazıları Faşizim ,bana göre ne denirse densin sorun paylaşımdan ve paylaştığın tarafın bunu hak edip etmemesiyle alakalı bu kadar serzenişin sebebi bence ...

Saygılarımla
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 05, 2012, 12:49:10 öö
Yanıtla #43
  • Uzman Uye

Konu başlığı gerçekten çok ilginç. "İstenmeyen Türkler". Pekiyi kim istemiyor Türkleri ? Başta Fransa, İngiltere olmak üzere Avrupa'nın büyük bölümü. Bunu  nedenlerini hiç düşündük mü ? Tarihimizden kaynaklanan bazı olaylar nedeni ile mi?, yoksa; sadece Müslüman bir ülke olduğumuz için mi? Önce, neden ve niçinleri cevaplamalıyız. Bunu yaparken objektif olabiliyorsak, problemi çözebiliriz. Aksi takdirde sadece kendimizi aldatmış oluruz diye düşünüyorum.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 05, 2012, 01:05:28 öö
Yanıtla #44
  • Aktif Uye

Çuvaldızı kendimize batıralım, pekala

Bakın İstanbulun bi semtinde şortla rahat gezerken, farklı semtinde gezemiyorsunuz. Aynı şehirde yaşanmasına rağmen, farklı tutumlar mahalle mahalle bile değişiyor. Aynı şehirde dahi bu yaklaşımlar olurken, farklı ülkelerde de elbette uyumsuzluklar olucaktır. ''İstenmeyen Türkler'' dendiğinde akıllara ilk uyumsuzluğumuzun gelmemesi lazım. Farklı bir kültürden geliyoruz, elbetteki farklılıklarımız olacak. Ganj nehrinde yıkanan, Avrupada istenmeyen adam mı? değil. Özellikle Türkler istenmiyor.
   Eğitim deniyor. Fakat içi doldurulmuyor. Okullarda alınan eğitim cahilliği alır,kültür baki kalır. Kültür aileden ve yaşadığın mahalleden başlar. Dolayısıyla sayın ADAM a katılıyorum kültürlü bir ailede yetişirseniz, eğitiminizle bunu pekiştirip cemiyete faydalı birey olursunuz. Sırf eğitimle fazla yol katedemezsiniz.
10 yaşındaki Çinli çocuğun babası onu böcek yemeğe, restorana götürürse o çocuk büyüdüğünde matamatik profösörüde olsa, böcek yememesi beklenmez. Bu kültürel farklılığımız sebebiyle istenmiyorsak, bunu anlamıyorum. Bu basit bir denklem.
   Mevzuyu sığlaştırıp ele alalım.
   Deniliyorki 'kızlara sarkıyorlar''. Japonyadakiler kız değil mi? Japonya bize vize uygulamıyor. Sapkın bir millet olduğumuz da söylenir, fakat Avrupaya baktığımızda uç örnekleri görüyoruz. Cam arkasında satılan kadınlar, Şato gibi yerlerde çılgınca sex partileri, erkek erkeğe nikahlar, hayvanla ilişki kurulması için mekanlar vs. Bunlar Avrupada oluyor. Dejenere bi yaşam.
   Çuvaldız batırmak için yazdım sanırım başarılı olamadım.
   Biri lütfen neden istenmediğimizi yazsın ben bulamadım.
Saygılarımla

Ağustos 06, 2012, 12:05:31 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

peki sayın skullG üyelerlede olsa demekki yasak yaptığımız. TCK ya göre o halde siliyorum. zaten herşey biz kural tanıyan insanlara yasak diğer bahsettiklerim sitelerinden bizleri aşağılarken bu TCK yok nedense saygılarımla.

Ağustos 06, 2012, 01:08:19 ös
Yanıtla #46
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. gunisigi, iletinizi silip silmemek tamamen sizin takdirinizdedir. Ben sadece ilgili mevzuatı hatırlattım. Baskalarının başka yerlerde yazdıkları ettiklerini bilemem. Cezaların sahsiligi diye bir prensip var hukukta. Siz evet ben bunu yaptım ama bakın sunlar da şuralarda şunları yapmışlar diye bir savunma gelistiremezsiniz. Sizin gördüğünüz ve TCK'na aykırı olduğunu dusundugunuz yazılar da yazanları acısından sorumluluk doğurur. Bu dediklerimin de Masonlar.org site yönetimiyle bir ilgisi yoktur. Hani serzenişinizde biz uyeler demişsiniz, ancak biz site yönetimi olarak sizin mesajınızın TCK'nun ilgili hükümlerine aykırılık oluşturabileceğini belirttik. Sonuçta ilgili sucu Kanuna koyan biz değiliz. Ayrıca sizin yukarıdaki  'sildim' ifadesini iletinizin silinmesi talebi olarak kabul ederek ilgili mesajı kaldırana kadar da forumda yayınlandı. Dolayısıyla eleştiri hedefiniz biz olamayız ya da serzenişinizin müsebbibi de değilizdir.

Bu vesile ile saygılarımla.

Ağustos 06, 2012, 02:23:12 ös
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

yurtdışında evet istenmiyoruz,
biraz tarihimize bakalım,
son yüzyıl büyük toprak kayıpları,
milyonlarca göç alma,
milyonlarca vatandaşımızı yurt dışına sürme (1917,24,61..),
katliamlar..
sürekli iç karışıklıklar,
ittihatçı gelenekten gelen "komitecilik" anlayışı,
sürekli işlenen kaba milliyetçilik duyguları,
çoçukluğumuzdan beri başkalarını "ötekeleştirme" hamleleri,
kolay yönetilmemiz için bizi "sürü kültüründe" yetiştirilmemiz,
gibi "kapalı toplum"un tüm özelliklerini taşıyoruz,
bizden olmayanı kazıklamak mübahdır,
bizim dışımızda kimse de namus-ahlak kavramı yok,
kabahat da gizli ibadette gizli
gibi kavramlar, zararlı,tuhaf davranış biçimleri istemeden
DNA larımıza kadar işleyip bilinç altımıza yerleşti..
bunun sonuçlarını da basından
"karısını 39 yerinden bıçakladı,
13 yaşında anne oldu,
kızını 12 yaşında ..paraya sattı,
kaynannasını doğradı,
turiste tecavüze kalktı"
bu gibi  haberlerde görüyoruz..
haliyle yabancılara hak veriyorum..

Eylül 10, 2012, 08:50:32 öö
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

Denize girmek için alanyaya gittim ülkemizi ziyaret eden turistlerde plajdaydı ,
denizde bayan turistleri taciz ediyorlar cinsel olarak (elliyorlar vs...)
avrupada suç departmanında çalışan kızı bile taciz ediyorlar türkiyede , bu kız ülkesine gidince eminim türkiyeyi avrupa birliğine alınmasına kaşı çıkacaktır, atletle denize girip kıllı insanların kendisine taciz yapması normal değil...
Doğudaki insanımız eğitimsiz gerçektende...

Saygılarımla,
418

Eylül 10, 2012, 10:45:08 öö
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Sayın 418 avrupalı kadınları ve gayleri ülkemize çeken ana etken jigolo turizmidir. Doğu kökenli gençler parasız kaldıkları için bu sektörce kullanılageliyor. Bu kadar rahat olmalarının altında ahlaksızlıktan ziyade bir arz talep meselesi yatıyor. Kadınların aralarında hakikaten tatil amacıyla gelenler ve  bunu taciz olarak algılayanlar da olacaktır.

Benzer şekilde rusya gibi dar gelirli ülkelerin kadınları da ülkemize zengin Türk erkeği ile tanışırım umudunu taşıyarak geliyor. Bu yüzden bu kızlar rahat davranıyorlar, bizim ülkemizde rus kızı denilince eskort veya kolay kadın diye yanlış bir algı bu yüzden var. Ruslar da aslında namusuna çok düşkündür. Benzer şekilde kürtler gibi namusuna düşkün erkekleri bu tarz jigolo sektörüne düşmüş Kürt gençlerle eşdeğer olarak görmeniz bir hatadır.

Burada absürt duran görüntülerin kaynağında gelir adaletsizliği neticesinde bazı insanların bedenlerini satma teşebbüsü vardır. Bunu yapan insanları ayıplayabilirsiniz, fakat bu kişileri Kürt veya Rus diye tüm Kürt veya Rus halkını damgalayamassınız.

Saygılarımla.