Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: SABIR ve YAPILAN YANLIŞLIKLAR  (Okunma sayısı 10071 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 19, 2008, 07:46:29 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sn Itzhak
Ya belli bir süre içinde olsa o yerden uzaklaşmak mümkün olmuyorsa o zaman ne yapmam gerekir.
Yorumunuz için teşekkürler.
Saygılarımla

Mayıs 24, 2008, 12:21:14 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yunusu balığı bir tarafa bırakın ve şu tavsiyeme uyun..

1-bu kişi ile acil şekilde bir sorundan tartışma çıkarın..
2-olayı şiddete dökmeden yüksek sesle tartışın
3-onu evinize bile aldığınızı bunu kimseye yapmayacağınızı söyleyin
4-onu küçük düşürün
5- onu küçümsemeye başladığınızda ipler gerilecek ve o gitmek zorunda kalacaktır.
6-bu gidiş onun da faydasına olacaktır
7-onu küçümseyince dünyası başına yıkılacak ve kendini sorgulamaya başlayacak ki bu artık sizi ilgilendirmez..
8-zararlı parazitlerden kurtulmanın yolu silkinmek ve kaşınmaktan geçer...
9-silkinin ve kaşının , parazitleri dökün..

gösterdiğiniz sabır mı yoksa ses çıkaramamak mı ...buna iyi karar verin..
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Mayıs 24, 2008, 05:30:15 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Sanirim bu kisi sizin iyi niyetinizi bir bakima suistimal ediyor. Bence en kolay yolu bu kisiyi kendinizden yavas yavas uzaklastirmaniz. Ama tabi bunu Sn. tcorbaci nin dedigi gibi pat diye yaparsaniz bu kisi sizin pesinizi birakmaz. Belki biraz uysallastirir ancak sonra yeniden eskisine doner. Bir kisinin -ozellikle uyustucu vb. seyler kullanan bir kisinin- dunyasini aninda 1sn de pat diye basina yikamazsiniz.. Ayrica kendini de sorgulamaz.. (kullanan tanidigim insanlar var, biliyorum). Yavas yavas araniza mesafe koyun, sonra hoslanmadigi seyleri yapmaya baslayin. Ama nasil? Ufak ufak.. Yani once az umursadigi seylerden cok umursadigi seylere dogru gidin. Umarim demek istedigimi anlatabilmisimdir. Olcuyu iyi yapmaniz gerek yani... Eger sizi sinir etcek bir davranista  da bulunursa ve bunu kasitli yaptigini hissederseniz de sesinizi cikarmayin. En buyuk tepki tepkisizliktir. Ancak tabi bu uzun vadeli bir plan ve sabir gerektiren bir plan. Uygulamak yada uygulamamak, yararlanmak yada yararlanmamak tabi ki sizin elinizde :)

Mayıs 24, 2008, 07:56:08 ös
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Özel yurda çık arkadaşım,tek kişilik bir oda tut,,keyfine bak . . :) bi daha da ne ara ne de sor onu :)
Kin gütmeyi de bana sorarsan boşver,intikam zevkli bişeydir ancak  almaman seni yüceltir derim :)
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Mayıs 24, 2008, 09:17:25 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Ben de telefonu acarsam yuzune karsi cok agir konusacagimi bildigim kisiler varsa (ki bu kisiler genellikle aramizda cok uzuun yillara dayali hukukumuzun oldugu kisiler olur) oncelikle yaptigim seyler telefon numaralarimi degistirip, mail adreslerimi iptal edip, izimi kaybettirmek oluyor. Kimsenin kalbini kirmak istemiyorum cunku. Sonra zaten sizin niyetinizi anlamis oluyor ve uzak duruyor. Erkekler de bazen yerine gore anlasilir olmuyorlar ama  kadinlara gore daha down to earth diyebilirim. Kendi cinsim diye bu noktada savunacak degilim onlari ama hakikaten kadinlarin su ceneleri ve beyinleri dillere destanlik yani. Istisnalari tenzih ederim. Ne universite, ne okumusluk farketmiyor. Kadin kafasina koydu mu yapiyor yapacagini. Iftira, mi dedikodu mu, haset cekememizlik mi, ne ararsaniz var. Dusununki sirf kocasini benden kiskandi diye en yakin arkadasimla arami bana iftira atarak acan bir kadin dusunun. Yuzlerce kadin tanidim. Artik gozlerine bakip ilk etapta bana zarar verebilecek kadinlari anlayabiliyorum ve yaklasmiyorum.

Temmuz 13, 2008, 11:30:14 öö
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kalp kırmadan bu konuda başarılı olamazsınız...

O kişiin aklını başına getrmek için güzel bir soğuk duş lazım...Bunu yaptığınızda kendinizi kuş gibi hafiflemiş hissedeceksiniz...
  Moliere

Ocak 07, 2009, 09:15:54 ös
Yanıtla #16

Bu konu gerçekten çok ilginçmiş :D bir anda kendi özel sorunlarımı aklıma getirdi. Kendi özel sorunlarımı unutalı yıllar olmuş meğer..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 14, 2012, 10:39:37 ös
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bence sıkışık bir anını bekle ,sonra 3000-5000 TL arasında kendisine borç ver... bu parayı da isteme...o da zaten sana ödememek için sizi bir daha aramayacaktır...telefon açarsa da aile fertlerine küfür edin...  :)  daha ne diyim...  ne ölüme ne ölüne...
  Moliere