Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Çocukken Hayal Edilen Meslek & Bugünki Meslek  (Okunma sayısı 3037 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 24, 2016, 04:32:28 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir çocuğa büyüyünce ne olacağı hakkında soru sorulduğun da "doktor,hakim,polis.." olacağım der çoğu çocuk.
-Peki ya sizin çocukluğunuz nasıldı?

-Çocukken hayal ettiğiniz meslek nedir?

-Bugün ki mesleğiniz nedir?

-Mesleğinizi severek mi yapıyorsunuz?
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Mart 24, 2016, 05:54:05 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 24, 2016, 05:58:18 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Otomobil tasarımcısı diyordum mimar oldum. Şuan National Geographic fotoğrafçısı olmayı hayal ediyorum.

Mart 24, 2016, 06:25:05 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bense çocukken cidden ufolog olmayı isterdim, ama bu ülkede icra edilmez diye gittim başka icra edilmez bir meslek seçtim. Keşke ufolog olsaydım da varsın adım layıkıyla deliye çıksaydı.

Mart 24, 2016, 06:31:50 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bense çocukken cidden ufolog olmayı isterdim, ama bu ülkede icra edilmez diye gittim başka icra edilmez bir meslek seçtim. Keşke ufolog olsaydım da varsın adım layıkıyla deliye çıksaydı.

Sayın @Nestor

Şuanki mesleğiniz nedir? Gerçekten merak ettim. :)

Mart 24, 2016, 06:35:28 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mart 24, 2016, 08:45:46 ös
Yanıtla #6

"Uzak doğu dövüş sporları"; En azından,günümüz batini terbiyelerinden daha anlamlı. Felsefe, Ahlak ve spor birleştirilmiş.Bizim geleneklerimizdeki "Batini" öğretiler,söylenicek söz kalmadığın da, hemen öteki alemler hakkın da, sonu gelmez hikayeler ile durumu kurtarmaya çalışıyor.
Sen Özelsin

Mart 25, 2016, 06:14:36 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Zaharoff, hayal üzerine önceden de benzer bir başlık açmıştınız, açtığınız başlığı insan hayalinin önemi açısından faydalı bulmuş ve yanıtımda bunu dile getirmiştim. Üzerinden çok geçmeden yine aynı tema üzerinden bu sefer daha özel bir konu açtınız. İkidir dikkatimi çekiyor, sorduğunuz kişisel soruları kendiniz hiç yanıtlamadınız. Karşımızdakine kişisel bir soru soruyorsak aynı sorunun yanıtını baştan kendimiz vermemiz gerekir ki iletişime hak sağlanabilsin, değil mi? Kaldı ki herkese her soru sorulmaz, kendimiz yanıtlamakta bir sakınca görmüyor olsak dahi sorulmaz. Ama bu yalnız size özgü değil, ülkece huy edinmişiz, karşımızdakine hemen her soruyu sorma hakkını kendimizde görüyoruz. Yaşınız genç, bir ağabey nasihati olarak alırsanız sevinirim.
« Son Düzenleme: Mart 25, 2016, 06:17:23 öö Gönderen: Nestor »

Mart 25, 2016, 01:09:47 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın @Nestor

Öncelikle bu güzel yorumunuz ve tavsiyeleriniz için  teşekkür ederim. Kendi sorduğum soruları yanıtlama ihtiyacı duymadım. Herhangi bir mesleği icra etmiyorum hala öğrenciyim.

Sorduğum soruları da şahsa yönelik değil genel anlamda herkese sordum. Sitedeki insanların geçmişte neler yaşadığını merak ediyorum. Buradaki amacımı da "kıssadan hisse çıkarmak" olarak söylesem daha doğru olur sanırım.

Bende sizinle aynı görüşteyim bazı şeyler heryerde konuşulmaz. Fakat burada yanlış birşey yaptığımı düşünmüyorum.

Mart 25, 2016, 01:35:03 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Psikolog olmayı isterdim hayallerimde. Şimdi ise Tarih üzerine bir akademisyen olma yolunda...
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi