Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür  (Okunma sayısı 52928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 23, 2010, 01:18:22 öö
Yanıtla #50

Mesele Türklüğe gelince internet alemindeki en basit sitelerden tutun bu gibi sitelere kadar hep aynı şeyler yazılıyor ne mutlu türk'üm demek  bütünleştiriciymiş. bence tam tersi biri bu sözü kulandığı zaman ben Türkeri Kürtlerden üstün tutuğu anlamını çıkarırım. resmi olarak birilerinin bu ülkede yaşayan herkes Türktür diye yazmış olmaları hiç bir anlam ifade etmez

Ocak 23, 2010, 12:16:17 ös
Yanıtla #51
  • Ziyaretçi

başlık net olarak herşeyi apaçık anlatıyor bir formül şeklinde. bu sözün önemlisi gerisine ve ilerisine düşmemektir. düşülürse kaos çıkar.

Ocak 23, 2010, 01:38:27 ös
Yanıtla #52
  • Ziyaretçi

Sn. bycagabey
bence o söz kadar bütünleştirici iyi düşünülmüş bir söz yoktur. "Ne mutlu Türküm diyene" diyor ne mutlu Türk olana demiyor, kökeniniz farklı olabilir Türk vatandaşlığı ana başlığında birleşiliyor bunun neresinde bir ayrımcılık var sizce hangi sözün olması gerekiyordu ülkenin adı Türkiye dili Türkce ne bekliyordunuz.

Bende o sizin okuduğunuz "internet alemindeki" yazıları okuyorum. çok milliyetci biri değilimdir (kendimi sosyal demokrat olarak tanımlıyorum) ama bu ükede artık Türk olmak suç haline gelmiştir, Türküm diyemezsiniz yazamazsınız hemen kürt milliyetçileri sizi ırkçılıkla suçlarlar.  Ben şöyle kürdüm ben böyle kürdüm bıktım bu kürt milliyetçiliğinden, kimseninde ben şu kadar Türk'üm böyle Türküm dediğini duymadım derse işi zor zaten.

Eskiden böyle düşünmezdim ama son 2 yıldır yükselen kürt milliyetciliği (aslında milliyetçilikden farklı bir kelime kullanmak gerekiyor) nedeniyle ne kadar kürt milliyetcileri bu ülkeden ayrılmak istiyorsa beraber yaşama istekleri yoksa benimde onlar kadar kürt milliyetcisiyle kafayı sırf kürtlükle bozmuş hayatlarında ırkı dışında bir şey olmayan insanlarla yaşama isteğim yok.

Nisan 17, 2010, 09:26:38 ös
Yanıtla #53
  • Ziyaretçi

siz ermeni ya da kürt olarak sıfatlandırılmaktan memnun olursanız arkadaş da türk olarak sıfatlandırılmayı belki kabul edebilir. lütfen ciddi olalım. herkes kabullenmek zorunda değildir. böyle bir olay yok. ne yani insanı tehdit eder gibi türk olarak sıfatlandırılmak hoşunuza gitmedi mi demek? karşınızdaki de evet hoşuma gitmedi diyebilir karşılık olarak linç mi edeceksiniz yoksa terket mi diyeceksiniz. kimi nereden kovacaksınız. neyse sizlere laf anlatamayacağımı düşünüyorum.

Eylül 07, 2011, 05:09:56 ös
Yanıtla #54

Sn. bycagabey
bence o söz kadar bütünleştirici iyi düşünülmüş bir söz yoktur. "Ne mutlu Türküm diyene" diyor ne mutlu Türk olana demiyor, kökeniniz farklı olabilir Türk vatandaşlığı ana başlığında birleşiliyor bunun neresinde bir ayrımcılık var sizce hangi sözün olması gerekiyordu ülkenin adı Türkiye dili Türkce ne bekliyordunuz.

Bende o sizin okuduğunuz "internet alemindeki" yazıları okuyorum. çok milliyetci biri değilimdir (kendimi sosyal demokrat olarak tanımlıyorum) ama bu ükede artık Türk olmak suç haline gelmiştir, Türküm diyemezsiniz yazamazsınız hemen kürt milliyetçileri sizi ırkçılıkla suçlarlar.  Ben şöyle kürdüm ben böyle kürdüm bıktım bu kürt milliyetçiliğinden, kimseninde ben şu kadar Türk'üm böyle Türküm dediğini duymadım derse işi zor zaten.

Eskiden böyle düşünmezdim ama son 2 yıldır yükselen kürt milliyetciliği (aslında milliyetçilikden farklı bir kelime kullanmak gerekiyor) nedeniyle ne kadar kürt milliyetcileri bu ülkeden ayrılmak istiyorsa beraber yaşama istekleri yoksa benimde onlar kadar kürt milliyetcisiyle kafayı sırf kürtlükle bozmuş hayatlarında ırkı dışında bir şey olmayan insanlarla yaşama isteğim yok.

Kanımca farklı açılardan bakıyoruz belkide görmek istediğimiz şekilde olmasını istediğimiz içindir. ben bir Kürt olarak başka ırktan birinin ben iyiki Kürdüm demesini yanlış buluyorum hani adam kalkıpta keşke Türk olsaydım dese başka ama ne mutlu Türküm diyene çok anlamsız inanırmısınız eskiden bu tür şeylere çok sinirlenirdim her tarafta aynı şeyler dağ taş ne mutlu türküm diyene, her Türk asker doğar, Türk öğün çalış güven, Türkiye Türklerindir, belki  batı tarafında bu tür şeylerle karşılaşmazsınız ama bizim yaşadığımız bölgede her taraf dağlık olduğu için hangi yöne dönerseniz bu yazılarla karşılaşırsınız. doğal olarak bu sizde ırkçılık biçiminde algılanır  düşünün askerdesiniz sabah akşam size her türk asker doğarı söyletiriyorlar ama alaya bakıyorsunuz yarısı Kürt Türkçe konuşamayanlar var, yada her sabah çocuklara yalan söyletirip Türk'üm dedirtiyorsunuz varlığımızı Türk varlığına armağan ediyorsunuz. iyiki Türk değilim ya gerçekten cennet ve cehennem varsa bu kadar zülmün cezası az olmasa gerek.

Eylül 08, 2011, 10:34:40 öö
Yanıtla #55
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Burası bizim ülkemiz… Türklerin ülkesi.

Edirne'den Hakkârii'ye, Ardahan'dan Muğla'ya uzanır bu ülke. Bir bütündür.

Herkes kendi şeceresine, bulabiliyorsa soy ağacına baksın. 150 yıldan öteye gidemiyorsa, elinde kanıt yoksa, öyle benim kökenim şudur budur diye boş boş konuşmasın.

Benim aile kökenim İtalya’dan gelir. 17. yüzyıla kadar uzanır. Atalarım Batı Trakya'da, bügünkü Makedonya ve Arnavutluk'ta yaşamıştır zamanında. Ben Türküm. Anam ve babaüm da Türktü, onların anaları ve babaları da... Ben bu ülkenin yurttaşıyım. Türküm ben; İtalyan ya da Makedon ya da bBulgar ya da Hırvat değilim. Hepsi birdenim aüile kökenim bakımından ama Türküm.

Kökleri Moğolistan’da ya da Kazakistan’da olanlar sırf kökleri Asya’da diye Türk değildir. Bu ülkede yaşıyorlarsa, bu ülkenin sevinç ve mutluluklarıyla dert ve acılarını bu ülke halkıyla paylaşıyorlarsa, bu ülkeyi sahiplenmişlerse Türktürler; başka bir nedenle değil.

Türklerden kimilerinin eskiden yaşamış olduğu ülkelerde yaşayanlar da o ülkelerin yurttaşıdır; Hırvatlar gibi, Boşnaklar gibi, Araplar gibi, Türkmenler gibi…

Türkiyemizde yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olan herkes, etnik kökeni Anadolu ya da Trakya olmasa bile Türktür. Ana ya da baba tarafından ya da her ikisinden birden Çerkesmiş, Kürtmüş, Lâzmış, Makedonmuş fark etmez. Hepsi Türktür.

Ne mutlu Türküm diyene.

Türküm diyerek mutlu olmayan varsa çekip mutlu olacağı ülkeye gidebilir.

Fakat biz onu gitsin diye zorlamayız. Biz onun da bizim gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin Türklüğünü solumasını, bunu içselleştirmesini dileriz.

Türküm, doğruyum, çalışkanım. Yasam büyüklerimi saymak küçüklerimi sevmektir.

Bu yasayı benimsemeyen, büyüklerini saymayacağı, küçüklerini savmayacağı, doğru ve çalışkan olmayacağı bir ülkeye gidebilir.   

Biz Türküz. Doğruyuz. Çalışkanız. Büyüklerimizi sayar, küçüklerimizi severiz.

Ülkemizin bir karış toprağını bile bizi parçalamak isteyen bölücülere yedirmeyiz. Emanet bile etmeyiz çünkü yurttaşlaürımızın gözlerini oyma fırsatı kolluyorlar.

Bizim varlığımız Türk varlığına armağan olmuştur. Kendi varlıklarını bizim gibi bu ülkeye armağan edemeyenler çekip gidebilir. Yolları açık olsun.

Bana bu forumda bu sözleri söyletene de yazıklar olsun.

« Son Düzenleme: Eylül 08, 2011, 10:37:17 öö Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 08, 2011, 11:00:27 öö
Yanıtla #56
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu forumun vicdanı ve düşünsel kalbi olarak gördüğüm  sevgili ADAM'ı ilk kez bu kadar fevri görüyorum... Şüphesiz şu kızdığı düşünüş şekline daha önceleri de rastlamıştır... Belki de kızgınlığı bunca teknolojik ve düşünsel ilerlemenin yaşandığı bu çağda bile bu zihniyetin devam etmesinedir... Durum böyle ne yapalım? Bir şeyler değişmeden hatta daha da nasırlaşarak kalıyor malesef.

Aynı kaygıyı koca Nazım da duymuş olmalı ki ( duymuştur) Şunları yazmış... Nede güzel yazmış...

Bu Memleket Bizim

Dört nala gelip uzak Asyadan
Akdenize bir kisrak basi gibi uzanan
Bu memleket bizim

Bilekler kan içinde
Disler kenetli
Ayaklar çiplak
Ve ipek bir haliya benzeyen toprak
Bu cehennem, bu cennet bizim

Kapansin el kapilari
Bir daha açilmasin
Yok edin insanin insana kullugunu
Bu davet bizim

Yasamak bir agaç gibi tek ve hür
Ve bir orman gibi kardesçesine
Bu hasret bizim
enelsır

Eylül 08, 2011, 11:59:05 öö
Yanıtla #57
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin ADAM,

Sizi anliyorum. Tepki vermekte haklisiniz. Sitem dolu isyaniniz hosgorulmektedir.

Yazilmis olan mesajlar; sizinde uzun zamandir faydalandiginiz, forumumuzun baslica ilkelerinden ve her uyenin en temel haklarindan biri olan "Ifade Ozgurlugu" ilkemiz tarafindan korunmaktadir. Elestirinize yada elestirinizi yazmaniza neden olan mesajlara hicbir yaptirim uygulanmayacak, degisiklik yapilmayacaktir. Kisiler ihtar edilmeyecek, mesajlar silinmeyecektir.

Saygi ile yazilmis kurallara uygun her mesaj yayinlanabilir. Bu durum kisileri, kurumlari, ulkeleri, devletleri, irklari, milletleri, dinleri, cinsiyetleri ve her unsurun elestirebilme hakki sunar. Her unsur elestirilebilmeli, elestiren ve elestirilen elestiriyi de hosgoru ile karsilayabilmelidir. Masonlar.org`un sundugu "Ifade Ozgurlugu" de bu cercevede sekillenmektedir.

Uye aliminda aranan en onemli nitelik biri kisinin kendisine ve deger yargilarina yoneltilecek elestiriyi anlayis ile karsilayarak saygi ile yanitlayabilme (vehayut en azindan yorumsuz kalabilme) olgunludur.

Saygi ve Sevgilerimle
- Soyleten (mesaja engel olmadigindan dolayi)

Not: Yukarida yazilmis mesaj (icerigi ve ifade ozgurlugu tanimi) forum kurallari dahilinde bulunan 17. maddeyi harici tutmaktadir.
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2011, 12:06:24 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 08, 2011, 12:37:34 ös
Yanıtla #58
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Madem burası Sayın MASON'un belirttiği çerçevede özgür bir platformdur, o zaman ben de bir kez daha bir başka biçimde yinelerim diyeceklerimi.

Bugünü kadar bu forumda iç politika ile bağlantılı çok tartışma oldu. Ben bunların hiçbirine katılmadım. Fakat konu ulusallık olduğunda beni susturamazsınız. Gönlünüzü kırabilirim ama yurdumu ve milletimi savunmaktan asla geri kalamam.

Burası bizim ülkemiz… Türklerin ülkesi.

Edirne'den Hakkâri'ye, Ardahan'dan Muğla'ya uzanır bu ülke. Bir bütündür.

Biz bu ülkenin yurttaşlarıyız. Türküz. İtalyan ya da Makedon ya da Bulgar ya da Hırvat ya da Çerkes ya da Lâz ya da Gürcü ya da Zaza ya da Kürt ya da Roman değiliz. Hem hepsi birdeniz hem Türküz.

Türkiyemizde yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olan herkes, etnik kökeni Anadolu ya da Trakya olmasa bile Türktür. Ana ya da baba tarafından ya da her ikisinden birden aslı şöyle ya da böyleymiş, bunun önemi yoktur. Hepsi Türktür; hepsi kardeştir.0

Ne mutlu Türküm diyene.

Türküm diyerek mutlu olmayan varsa çekip mutlu olacağı ülkeye gidebilir.

Bu ülkede yaşayan ve bu ülkenin yurttaşı olan ama Türküm diyemeyen mutsuzlar olduğunu biliriz.

Biz Türkler, kimseyi ülkemizden gitsin diye zorlamayız. Biz her birinin bizim gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin Türklüğünü solumasını, bunu içselleştirmesini dileriz. Ulu önderimiz Atatürk bize böyle bir tutum emanet etmiştir.

Ben Türküm, doğruyum, çalışkanım. Yasam küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu ve milletimi özümden çok sevmektir.

Bu yasayı benimsemeyen, küçüklerin korunmayacağı, büyüklerin saygı görmeyeceği, doğru ve çalışkan olmayan, yurdunu ve milletini özünden çok sevmeyenler istediği bir başka ülkeye gidebilir.

Biz Türküz. Doğruyuz. Çalışkanız. Büyüklerimizi sayar, küçüklerimizi korur, yurdumuzu ve milletimizi özümüzden çok severiz.

Biz bu yasayı benimsemeyen yurttaşlarımızı da Türk biler, onları da severiz.

Ancak ülkemizin, yurdumuzun bir karış toprağını bile bizi parçalamak isteyen bölücülere yedirmeyiz.

Bizim varlığımız Türk varlığına armağan olmuştur.

Kendi varlıklarını bizim gibi Türk varlığına armağan edemeyenler, bunu yapmak üzere kendilerine bir başka ulusal varlık bulmak üzere çekip gidebilir. Yolları açık olsun.

Ancak onu onlara onu bu ülkede, Kuvayı Milli sınırları içinde yaptırmayız. Bunu da iyi bilsinler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 08, 2011, 01:01:21 ös
Yanıtla #59
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın ADAM hislerime çok güzel bir şekilde tercüman olmuşsunuz. Yazdıklarınız bazı kimseleri oldukça rahatsız etsede  paylaşımınızın içeriğine bir çok kişinin katılacağına ve altına benim gibi imza atacağınada inancım tamdır. Sevgi ve saygılarımla.......

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......