Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 12.12.2008 & DÜNYANIN DURDUĞU GÜN  (Okunma sayısı 6999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 23, 2008, 09:13:15 öö

Bu Filmi seyrettiğimde bazı önemli ipuçları elde ettiğimi ve Paylaşıma sunmakla da tabiki birçoğumuzun haberdar olduğunu bilerek haberdar etme maksadıyla yazmadığımı belirtmeliyim.

Demekki Dünyamızın geçirdiği önemli süreçlerden biri olan şuanki Dönem itibariyle karşımızda Bizleri yani Insanlığı bekleyen ve özellikle de Kutsal Kitaplarımızda bahsedilen Büyük Tufan Olayı geçerliliğini bir kez daha arzetti. Uzaylılarla olan Ilişkimizin daha da sıklaşacağı ve önümüzde bulunan iki önemli tercihin Dünyanın Kaderinde önemli derecede rol aldığı fikrine sahip oldum.

Izlenimlerim doğrultusunda Sizlerle paylaşmak istediğim önemli noktaları ( göreceli olduğundan dolayı yorumlara açık olarak bırakıyorum ) açığa çıkarma peşinde olmam nedeniyle bazı önemli ya da benim fikrimce önemli olan Filmler konusundaki görüşlerimi belirtmem rahatsız edici bir unsur olarak da ele alınırsa Özürlerimle birlikte Affınıza sığınarak paylaşma zorunluluğumun olduğunu belirtmeliyim. Burada iki önemli nokta belirdi :

Birincisi ; Dünyanın Kaderi

İkincisi: Insanlığın Kaderi...

Uzaylı Dostlarımızın Bizlere olan yaklaşımlarını ele alacak olursam şuanki Dünya Medeniyetinin çok ilerisinde olmaları nedeniyle geri bir Uygarlık olduğumuzun bilincinde olmamızı ve haliyle de Dünyanının Sonunun geldiğini baz alırszak ne yazıkki bu Kaderi hiçbirimizin değiştiremeyeceği önemle belirtilmek istenilmektedir, diye düşünüyorum. Nihayetinde bu Dünyaya gelmiş olan Bizlerin Kendi Kaderimizi asla değiştiremeyeceğimizin farkında olduğumuz gibi..

Dünyanın Sonuna bağlı olarak aynı zamanda bir Değişimden de geçirileceğimiz ve bu çok önemli hususta Insanların çoğunluğuna paralel olarak Kısmi olarak Bazılarımızın Hayatta kalabileceği ve Filmde de verilen Ana Mesajda da sunulduğu gibi İkinci bir Nuh Tufanına Kendimizi hazırlamamız gerektiğini sanırım ben daha yeni, ama birçoğumuzun önceden bildiği hususunda Anlayışınıza sığınarak belirttiğimi ifade etmeliyim :)

Gezegenimiz, daha önceki yazımda da belirtmiş olduğum gibi bir Insan gibi doğmuş- büyümüş ve yaşlanmış olması baabında şuanda da ölmesi kaçınılmaz noktasını ısrarla vurgulamak istiyorum.

Belki çok uzun bir yazı oldu ama buradan çıkarmam gerekli bir noktayı detaylı bir şekilde ele almak gerektiğini kendimden çok Insanlığın bir Sorunu olarak ortak ve beraberce hareket etmenin büyük bir önem kazandığı şu Dönemde Insanlığı bekleyen Gerçek bir Tehlikenin eşiğinde olduğumuzu hissediyorum. Belki abartıyor gibi Akıllarınıza gelebileceğini düşünmemek elimde değil ama keşke de abartıyor olsaydım demekten de kendimi alıkoymuş değilim, ne yazıkki..

Daha sonra aklıma başka bir Detay gelirse paylaşmaktan Onur duyacağımı Saygılarımla Arz ediyorum.

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 15, 2009, 08:10:29 ös
Yanıtla #1

Buna benzer bir film daha.. 2012 :) çok güzel olmuş. ben seyrettim bile..

Diyelim ki gerçekten böyle bişey olacak dünya yüzeyi hakikaten de değişmeyecek miydi ya da daha doğru bir tanımla geçmişte olduğu gibi yerkabuğu kendisini yenileyecek..

Fakat son ana kadar normal hayat seyrini devam ettirecek. Kargaşa, anarşist vs. gibi toplumsal çalkantıların önüne geçebilmek için..

Yalnız filmde gördüğüm bir çelişki gözüme çarptı. Sözüm ona seçilmişler için bir gemi yaptırılıp bu büyük tufandan sağ kalmayı başaranlar. Neye göre seçilmişlikleri malum ön plana alınmış. Aslında orada para gibi bir şey lanse edilmiş ama işin gerçeği aslında o değil.. Burada biraz değil bir saptırma olmuş.. Tanrı'nın Adaleti asla bunu öngörmez.

Kutsal Kitaplara uyan her Insanın bu büyük tufandan sağ kurtulacağına inanıyorum. Bilincini yükseltmiş, yüksek bilinçlerin daha üst boyuta alınabilecekleri söz konusu.

Burada bu filmle bağdaştırdığım birşeyi daha söylemek istiyorum ki, eğer Site Yönetimi yaptığım bu açıklamayı uygun bulmayıp da silerlerse yapabileceğim bişey yok ama şuna inanıyorum ki, tarafsız düşündüklerinde benim görüşlerimin, yazılarımın sadece birer yorumdan ibaret olduğunu bileceklerdir. Saygı duymak en başta gelen bir durumdur.

4. boyuta geçebilmek için bilinç yükseltimi şarttır. Bunun için de Bilgi Kitabının okunulması gereklidir. Bu Kitabı okuyanlar, okuyabilenler ve Çağrının gereğini yapabilenler gerçekleşmesi muhtemel 2012 civarında büyük tufandan kurtulmayı başarabileceklerdir.

Bilgi Kitabı, evrimi hızlandırmakla birlikte sadece bilinç aşamasını yaptırmıyor, kaderimizde yaşayacağımız bütün olumsuzlukları en aza indirgemekle birlikte acılarımızı da hafifletiyor. Panzehir diyebilirim.

Bu Kitap, enerji yüklemesi sayesinde bir üst boyutun evrimine bizleri hazır hale getirmektedir. Ancak yıl 2009 olduğundan bu yıl dünyaca okuma programı karmasız biçimde uygulandı. Neredeyse 2009 yılını bitirmek üzereyiz ve bunu yapamayanlar ne yazıkki bir üst boyuta asla geçemeyecektirler. Üst boyuta geçmenin, geçebilmenin tek anahtarı budur. Kuralı uygulayan herkes geçebilecektir.

Saygılar,

Kasım 15, 2009, 08:44:57 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

2012 Yılı ve Maya Takvimi YAZICI DOSTU

Çoğu insan bu tarihi işitmiştir. Mayalar ve diğer bakış açılarından 2012 yılı bir bitiş zamanı olarak alınmıştır. Lakin Maya takviminin sonu değildir. Dolayısıyla Maya takvimi 2012 ‘de son bulmaz. Maya takvimi, döngülerin içindeki döngülere dayanır. 2012 ‘de olacak olan şey büyük döngünün sona ermesidir. Bazı nedenlerle 2012 tarihi diğer tarih kehanetlerinden daha çok insanların zihinlerinde kalmıştır. 2012 bir işaretleyicidir, DNA ‘mızdaki uyanış çağrısı olarak alınabilir.

Mayalar için, 2012 yılı sözü edilen büyük döngünün bitişidir. Büyük Döngü Maya takviminde 13.0.0.0.0 tarihinde başlayan 5,125 yıllık bir döngüdür. Gregorian-Julian takviminde bu tarih MÖ.13 Ağustos 3113 tür. Çoğu Batılı tarih kitapları uygarlık tarihinin yaklaşık MÖ.3100 de başladığını söyler, bu Maya Long Count takviminden 13 yıl farklıdır.

Hintlilerin şu andaki Kali Yuga döngüsü sadece 11 yıl sonra, MÖ. 3102 de başladı, bu söylenene göre Lord Krishna’nın dezenkarne olduğu ve Kali Yuga’nın başladığı zamandır. Kali Yuga son ve en karanlık çağdır. Mayalara göre tarih MÖ. 3113’te başladı. Mısır’ın ilk hükümdarı yaklaşık MÖ. 3100 ’de kuruldu. Tarihteki ilk şehir yaklaşık MÖ 3100 de kuruldu. Bu, Uruk şehri idi, bundan Irak ismi türedi. Uruk Mezopotamya’da tarihin başlangıcında yedi bilge adam tarafından kuruldu. Tarih kitaplarına baktığımızda uygarlık tarihi olarak düşündüğümüz hemen her şeyin o noktada başladığını ve yavaşça oradan inşa olduğunu görürüz. Bu uygarlığın Babil-Mezopotamya orijinidir. Mayalar, uygarlığın bu 5125 yıllık döngüsünün 21 Aralık 2102 de sona ereceğini söylüyorlar

Üçüncü binyılın ilk yılından önce, herkesin açıkça farkında olduğu büyük bir olay gerçekleşti. Bu, şimdi hepimizin bilgisinde 2012 yolundaki kıyamet gibi bir olaydı. Tüm işaretler 2012 de birleşiyor. Hiç kimse 21 Aralık 2012 den geçmeden geleceğe ulaşamaz. 21 Aralık 2012 ‘de bu döngü tamamlanacak. Döngü sonunun ne anlama geldiğini ve bir takım şeyleri bu kadar doğru bilen kadim Mayalar aslında kimlerdi?

Mayaların 13 baktrun olarak adlandırdığı bir döngü. MÖ 3113 ve 2012 arasında 13 baktrun vardır. Bir baktrun tam olarak 144,000 günlük bir döngüdür. On üç tane 144,000 günlük döngü ve bir döngünün tamamlanmasına gelirsiniz. Bu, tarihi döngüsü veya uygarlık döngüsü olarak isimlendirilen döngüdür. Bu döngü Dünyanın ve güneş sisteminin ve hatta galaksinin tekâmülünün tarihinde çok ilginç bir döngüdür. 21 Aralık 2012 ayrıca daha büyük bir değişim döngüsünün sonunu işaret eder, 26,000 yıllık döngü. Bu uzun döngüdür. Ayrıca 21 Aralık 2012 de kapanan bundan daha büyük bir döngü de vardır: 104,000 yıllık bir döngü. Tüm bu döngüler 2012 de tamamlanarak bir yakın gözlem noktasına geliyor. Döngü sonunun ne anlama geldiğini ve bir takım şeyleri bu kadar doğru bilen kadim Mayalar aslında kimlerdi?

Bu döngünün tepe noktası 13 baktrunun son 7 ayı sırasında gerçekleşecek (Haziran-Aralık 2012). Kış gündönümü sırasında döngü kapanırken, Dünya kutup çevresinde olan bir köprü ile donatılacak, bu insanın kendini algılamasını ebediyen değiştirecek ve onu daimi kozmik bilinçliliğe yükseltecek. Sonra bunu Yedi Mistik Ay takip edecek. Noosferi olan bir başka gezegen olarak bildirilecek. Bu gezegenin kozmik uygarlığa girişini ve Galaktik Federasyona tam üyeliğini getirecektir.......

IŞIK ve SEVGİ İLE KALIN.......

Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Kasım 15, 2009, 10:16:39 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Buna benzer bir film daha.. 2012 :) çok güzel olmuş. ben seyrettim bile..

Burada bile daha Cuma gun girdi vizyona. Fragmanini seyretmis olmayasiniz sn Isabel :)

Kasım 15, 2009, 10:37:49 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

2012 doomsday olabilir ısaballin seyrettiği 2008 yapımıydı.. 2009 yapımı 2012 TR'de de 13 kasımda gösterime girdi...

edit: 2009 yapımı iki tane 2012 var. Biri  "2012: Supernova" diğeri "2012"... doomsday ve supernova bence vasat altı filmler. 2012 ise vasat... tüm 2012 filmlerinin konusu aynı aslında tüm kıyamet filmlerinin konusu aynı... belirtiler başlar sonunda kaçınılmaz son vuku bulur ya da bir kahraman çıkar herşeyi düzeltir hooop dünya kurtulur :) bu aralar 2012 furyası var... 2010 da M. Bay'ın 2012si gösterime girecek "2012 The War of Souls" kıyamet gani gırla anlayacağınız :)
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2009, 10:48:52 ös Gönderen: skullG »

Kasım 16, 2009, 12:12:08 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

"2012 The War of Souls" kýyamet gani gýrla anlayacaðýnýz :)

Gulmekten karnima agrilar girdi :D, gani girla :D :D :D :D

Kasım 16, 2009, 12:45:57 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Kesinlikle sinemada izlemenizi tavsiye ederim,

Abartı efektleri kimileri pek sevmese de, sınav yorgunluğundan sonra bana bayağı iyi geldi....

Kasım 16, 2009, 01:10:15 öö
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

« Son Düzenleme: Kasım 16, 2009, 01:13:46 öö Gönderen: dogudan »

Kasım 16, 2009, 05:50:36 ös
Yanıtla #8

2012 doomsday olabilir ısaballin seyrettiği 2008 yapımıydı.. 2009 yapımı 2012 TR'de de 13 kasımda gösterime girdi...

Hayır, yanılıyorsunuz 13 Kasım 2009 yılında Cuma günü seyrettim:) yeterli mi..

Kasım 22, 2009, 07:29:59 ös
Yanıtla #9

Filmi izlediğim ve görsel efektler dışında bir şey bulamadığım için forumda bu film üzerine ne tür yorumlar yapılmış diye merak edip konuyu okudum ve cidden çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım...

Sayın Isabell'in bahsettiği kitabı okumadım, okumadan eleştirecek birisi değilim ancak bir kitabın beni, bence varolmayan ve varolmayacak bir kıyametten koruyacağına, yalnızca bir kitabın beni 4. boyut ki bu sözle benim anladığım zaman boyutudur, boyutumu değiştireceğine de inanmıyorum.

Açıkçası benim kıyametle anladığım, kutsal olarak nitelendirilen, kitaplarda bahsedildiği gibi bir son değil, değişimdir. Tıpkı cehennemden anladığımın vicdan azabı ya da tövbe diye nitelendirilen şeyin yalnızca insanın kendisini affetmesi olduğu gibi.

Elbetteki bunlar benim düşüncelerim, ancak eğer kıyamet bahsedildiği gibiyse ve ulu olanın buyruğuyla gerçekleşicekse neden onun başlattığı birşeyle ölmekten korkayım?

Ya da pagan inançlarında olduğu gibi doğa bizden intikam alacaksa bence insanoğlu bu intikamı çoktan hakketti...
Ben, ben olanım