Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Modern çağ müslümanları ve türban yasağı  (Okunma sayısı 20981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 05, 2008, 10:58:49 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

benim fiyatım yok ısleo  satışa sunulmuyorum  sizin fiyatınız nedir.fiyat kullanılmaya müsait olanlar içindir kendini bilen  hiç bir akıllı insanın fiyatı yoktur fiyatı olan insan boş , işe yaramayanıdır  mundar olmuşudur.
Sn.klmtrs  Sn.isleo nun goruslerine katilmaya bilirsiniz ama bu ulkede dini kullanip veya alim gucu dusuk olan vatandaslarimiza komur,yıyecek,para yardımı yapılıp cok py toplanılmıstır.Hatta su an da bazı beledıyeler kapatılıp baska ılcelere baglanılıyor acaba bunun altında neler yatıyor...

Mart 05, 2008, 11:01:01 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

olan olacaktırda bunlar çok basit düşünceler ve gereksiz  yani çoğunluk olan gruplara bakarmısınız kimlere oy veriyorlar  bunlar fetullahçılarda olur masonlarda  olur  tarikatçılarda olur  istihbaratta olur vsvs belediyeler falanlar filanlar hikaye sevgili davinci

Mart 05, 2008, 11:34:44 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

sıze gore hıkaye olbılır ama bana gore degıl Sn.klmtrs bunlar oy kapabılmek ıcın yapılan basıt oyunlardır.Acıkcası fetuhlahcılar ıle tarıkatcıların kımlere oy verdıklerını tahmın edebılırım ama masonların ve ıstıhbaratın kımlere oy verdıklerını tahmın edemem...

Mart 05, 2008, 11:39:52 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

masonlardan buna cevap gelirmi acaba!  kime oy veriyorlar.

Mart 05, 2008, 11:46:30 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

sanırım bu gereksız bır soru oldu Sn.klmtrs buradakı masonların su partıye oy verdık dıceklerını zannetmıyorum ve masonlar herseyı kendı ıcınde yasadıkları gıbı sıyasetı de ıclerınde yasarlar Sn.klmtrs eger yanlıs bır degerlendırme yaptıysam sıtedekı mason arkadaslar duzeltırlerse sevınırım...

Mart 06, 2008, 10:40:48 öö
Yanıtla #35
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sıze gore hıkaye olbılır ama bana gore degıl Sn.klmtrs bunlar oy kapabılmek ıcın yapılan basıt oyunlardır.Acıkcası fetuhlahcılar ıle tarıkatcıların kımlere oy verdıklerını tahmın edebılırım ama masonların ve ıstıhbaratın kımlere oy verdıklerını tahmın edemem...

Fetullah hocaefendi hakkında hep kötü şeyler yazılıp çiziliyor ancak kendisi açtığı okullarla binlerce insana eğitim ve gelecek sağlayan bir kişi.Bunu yapan başkası olsa hayırsever ilan edilir ancak müslüman bir kişi olunca her türlü çirkin iftira atılıyor.Zavallı adam bu yüzden ülkesinde bile yaşıyamıyor.Yazık...
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 06, 2008, 10:55:40 öö
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Fetullah hocaefendi hakkında hep kötü şeyler yazılıp çiziliyor ancak kendisi açtığı okullarla binlerce insana eğitim ve gelecek sağlayan bir kişi.Bunu yapan başkası olsa hayırsever ilan edilir ancak müslüman bir kişi olunca her türlü çirkin iftira atılıyor.Zavallı adam bu yüzden ülkesinde bile yaşıyamıyor.Yazık...

1986′da, Özal’ın Başbakan olduğu dönemde, “Kendi okulunu kendin yap” kampanyası başlamıştı ve kampanyayı dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren açmıştı.

Özal, vakıfların, derneklerin de özel teşebbüs olarak okul açabilmesi için yasal düzenlemeye gidince Fetullah'a okul açma önerisi gelir.

Ama ilk başlarda eski nurcular ve Gülen pek sıcak bakmıyorlardı.

Okul açma önerisine şu şekilde karşı çıkmıştı Gülen:

“Atatürk büstü koymadan okul açılmaz. Okul açıp Atatürk büstleri koyarsak millet bize ne der? Allah bize gazap verir.”

Gülen, söz konusu tepkileri gerekçe göstererk okullara tereddüt gösterdi, fakat dışarıya karışı şu açıklamayı yaptı:

“Biz yapamayız… Öğretmenimiz yok, okul idaresinden anlamayız. Yetişmiş elemanımız idari ve eğitim kadromuz yok..”

Buna rağmen, İzmir’in Bozkaya semtideki talebe yurdunu “Yamanlar Koleji” adıyla koleje çevirdiler ve böylece ilk fesat tohumu ülkeye atıldı..

Buna rağmen Gülen rahat değildi, nasıl “putu” yani “Atatürk büstünü ve resmini oraya koyarız diye…”

Nitekim okulun bir tarafından arkadan lambayla aydınlatıldığında görülebilen camdan bir siluet halinde yapıldı Atatürk portresi… Bir yetkili okula geldiğinde, lamba yakılıyor ve Atatürk portrresi görülüyordu. Yetkili gittiğinde ise duvarda siyah bir cam görülüyordu sadece!!!

1980′lerin ikinci yyarısındayken Atatürk’ün resmine bile tahammül düzeyi bu kadardı…

Bir gün, yukarıda anlattığımız Atatürk portresinin bulunduğu yerde, kablo ateş aldıve yangın çıktı. Gülen o derece Atatürk düşmanıdır ki olayı şöyle açıkladı:

“İşte “bu adamın” yüzünden! Allah’ın hoşuna gitmedi ve o da yandı. İşte görüyorsunuz, Allah razı değil!”

“Bu adam” dediği, Yüce Atatürk’tü…

Gülen, Kestane pazarında da kayıt yapacağı öğrencilere soru olarak “Atatürk’ü sevip sevmediklerini” sorardı. Sevdiği cevabı veren öğrencilerin kaydını da tabi ki yapmıyordu.

Gülen şimdi televizyonlarda Atatürk’ün ne kadar büyük bir asker olduğunu anlatıyor.. Oysa seneler boyunca yaptığı Atatük düşmanlığı biliniyor.

Mart 06, 2008, 10:58:17 öö
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Benim bildiğim kadarıyla Fethullah Gülen’in Türkiye’ye dönmesine engel bir durum yok.

Bunu iki yıl önce, o zamanki Adalet Bakanı Cemil Çiçek de söylemişti.

"Ben araştırttım, hakkında açılmış bir dava veya soruşturma yok. Onun için istediği zaman Türkiye’ye dönebilir" demişti.

Gülen’in yakınındakilere de sormuştum neden dönmediğini.

Sağlık durumu nedeniyle orada kalması gerektiğini, çünkü tedavilerinin sürdüğünü söylediler.

Gazetecilik dürtüsüyle Amerika’ya gittiğimde sordum, soruşturdum.

Doktorlar önemli bir sorunu olmadığını söylediler.

"Bir damarında tıkanıklık vardı, o da balonla açıldı ve stend yerleştirildi" dediler.

Bir de eskiden beri devam eden şekeri var.

Yani anlayacağınız sağlık nedeni ile Amerika’da kalmak zorunda olduğu gerekçesi doğru değil.

* * *

Amerika’da kalış süresi uzayınca Gülen’in yakınları lafı değiştirdiler.

"Bugünkü siyasi ortam dönmesi için uygun değil" demeye başladılar.

Ancak bir süre sonra AKP iktidar oldu.

Böylece siyasi ortam uygun hale geldi.

Buna rağmen Fethullah Gülen Türkiye’ye dönmedi.

Demek ki "Hocaefendi"nin bir bildiği var.

Ya da bizim bilmediğimiz, bilemeyeceğimiz bir korkusu var.

Bir sürü söylenti dolaşıyor ortalıkta:

"Birilerinin elinde Gülen’le ilgili bazı kasetler var. Eğer Gülen dönerse başını belaya sokacağı kesin olan bu kasetler derhal piyasaya sürülecek. Kıyamet kopacak."

Bunlar doğru mu?

Gülen’in başını belaya sokacak kadar vahim içerikli kasetler gerçekten var mı?

* * *

Son günlerde Fethullah Gülen’in dönmesine ortam hazırlayacak bazı hareketler olduğunu görüyorum.

Bazı internet siteleri "Halkı O’nu özledi" diye dramatik haberler yapıyorlar, görüntüler yayınlıyorlar.

Görüntülerde Gülen vaaz veriyor, sık sık da ağlıyor.

Haber bazı TV kanallarında da yer alıyor.

Sonra... İlk kez AKP milletvekilleri Meclis’te Fethullah Gülen’i göklere çıkaran konuşmalar yapıyorlar.

Bazı bakanlıkların kadrolarının "Fethullahçılarla dolduğunu" o bakanlıklarda çalışanlar açık açık söylüyorlar.

Bu konuda bir polis müdürünün bile şikáyet ettiğine tanık oldum.

Son olarak sürpriz bir şekilde Cumhurbaşkanı tarafından YÖK Başkanlığı’na atanan ODTÜ’lü Profesör Yusuf Ziya Özcan’ın da Fethullah Gülen’e yakın olduğu iddia ediliyor.

Özcan’ın kendi açıklamalarından üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasından yana olduğunu öğreniyoruz.

* * *

Gelişmeler çok ilginç... Daha da ilginçleri yolda.

İktidarının ilk döneminde temkinli gitmeye çalışan AKP iktidarı, radikal adımlar atmaya başladı.

Çok uzaklarda olmasına rağmen Fethullah Gülen’in iktidar partisi üzerindeki ağırlığı giderek artıyor.

AKP’nin Türkiye’nin üzerine geçirmeye çalıştığı "İslam şalı" tüm ülkeyi kapladı kaplayacak

Tufan TÜRENÇ

Hürriyet,12.12.2007

Mart 06, 2008, 10:43:39 ös
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

''Dünyada herkesin bir fiyatı vardır yada çıkar doğrultusunda menfaatleri. Bu siyasette yaptırır, darbe de yaptırır, kedi de yaptırır adamı.''
-Belli inançları olan, haysiyeti ve şerefi olan kimseyi satın almazsınız. Özelliklede davası olanlaı. Ayrıca öğretileri yalnış olan örgütlenmeler devlet için çok tehlikelidir.

''Bunlar da benim doğrularım sizinkiler de sizin doğrunuz.''
-Haddime değil ama doğrularınızı belleğinize işlerken,  çevrenize bakmanızı veya satın alınamıyan insanları görmeniz için çevrenizi daha iyi incelemenizi tavsiye ederim. Doğrular hayat tecrümebesiyle ve kazanılır. Doğruya  kısa zamanda ulaşan ise o kadar yol alır.

-Doğruyu bulmanız dileğiyle.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 06, 2008, 11:33:53 ös
Yanıtla #39
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Alaaddin ve yine leo'ya ayrıkırı yazıları :)

Mustafa hakkında herşey filminde bir söz duymuştum o gün bugündür severim ve kullanırım "sen bilirsin diyince kavga çıkmazmış" diyor bir sahnesinde :)

işte öyle...

Saygılarımla