Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mim Kemal Öke  (Okunma sayısı 2579 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 22, 2018, 12:21:34 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

TRT'yi izliyorum.

Atatürk'ün doktorunun torunu Mim Kemal Öke diyor ki,  bir masonun torunu olduğum gerçeğini silmeye çalışmakla geçti son 40 yılım.

Ne düşünür sünüz?
Nosce te Ipsum

Şubat 22, 2018, 01:52:32 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bence sorun etmemeli. Bu ülkede genel bir yoklama yapın, %90 Masonluk karşıtları ile karşılaşırsınız. Bunlar içinde bir inceleme yapın, Masonluğun ne olup olmadığını sorun yine %90 dinsizliktir diyeceklerdir. Geriye kalan %5'  i Mason olamadıkları/kabul edilemedikleri için %5'i de gerçekten beğenmediklerini söyleyeceklerdir. Deneyin isterseniz!. Ben kendi çevremde çaktırmadan bir araştırma yaptım, verdiğim rakamlarda inanın abartı yok.
     Dediğim gibi ben olsam sorun yapmazdım. Şıhların, tarikatların, tekkelerin, 4-5 yaşındaki bebelerin bilmem ne kurslarında yetiştirildikleri bir yerde kim Masonluğu okuyup öğrenecek ki?.
     Bu muhterem, İngiltere'de, Fransa'da, İsveç'te, Norveç'te, Almanya'da, Hollanda'da veya Amerika'da olsa ; acaba kimin umurunda olurdu? hiç kimsenin ilgisini bile çekmezdi.
     Saygılar-sevgiler.   
"Vur ama dinle beni"

Şubat 22, 2018, 04:07:11 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alşah adlı kardeşi öncelikle tespitleri noktasında taktir ederim güzel bir yere değinmiş keşke ders kitaplarına bile konulsa ve insanların cahiliyeti giderilse bu konuda en büyük sorun eğitimsiz bireyler  şüphesiz öğrenmek isteyenlerin bilgiye erişmesi her ne kadar kolay olsa da ülkemizde'ki antimasonizm algısını kıramıyoruz maalesef ...
Saygılarımla
Whom united with virtue, death shall not seperate.

Şubat 22, 2018, 08:41:34 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Biz gönül verip bu yolda ilerlerken;  Mason torunu biride bundan rahatsızlık duyuyor ilginç ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 09, 2018, 11:30:14 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Bana Ali Sunal - Kemal Sunal ilişkisini hatırlatır ama Alparslan Türkeş - Tuğrul Türkeş ilişkisini asla.

Mart 13, 2018, 09:01:32 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hem şaka hemde mübalağa yapmış diyebiliriz.

TRT'yi izliyorum.

Atatürk'ün doktorunun torunu Mim Kemal Öke diyor ki,  bir masonun torunu olduğum gerçeğini silmeye çalışmakla geçti son 40 yılım.

Ne düşünür sünüz?
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Mart 14, 2018, 02:48:19 öö
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Antimasonizm?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 14, 2018, 02:52:27 öö
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hem şaka hemde mübalağa yapmış diyebiliriz.

TRT'yi izliyorum.

Ne düşünür sünüz?
Masonlar kızacak bana ama Mim Kemal Öke hakiki mason değilmiş.
Öke hatta masonluğu hiç bilmemiş.
Öke hatta masonluğa hiç değer vermemiş.

Yukarıda saydirdiklarimi Remzi Sanver için demem.
O hakiki bir masondur benim için.

Ait olduğu yeri içselleştirmiş ve benimsemiş diğeri gizliyor.

Mason olupta mason olduğunu soyleyememek/söylememek istek değil pısirikliktir
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo