Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: izmir deki locanin yapim asamasi  (Okunma sayısı 11006 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 30, 2018, 09:32:56 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İzmir'de bir vakittir kullanılan bina yakın zamanda yıkıldı, yeniden yapılıyor. Tam da aklımdan bu soru geçiyordu ki başlığı gördüm  :D
no one

Ocak 30, 2018, 04:05:39 ös
Yanıtla #11
  • Yeni Katilimci
  • *
    • masonlar.org

İzmir'de bir vakittir kullanılan bina yakın zamanda yıkıldı, yeniden yapılıyor. Tam da aklımdan bu soru geçiyordu ki başlığı gördüm  :D

Geçici olarak Şair Eşref Bulvarında ki Tuzcuoğlu İş Merkezinde hizmet veriyor
Davranışlarınızı yönetin, yoksa onlar sizi yönetir.

Ocak 30, 2018, 08:07:48 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bilgi için teşekkürler
no one

Temmuz 08, 2019, 04:02:47 ös
Yanıtla #13
  • Yeni Katilimci
  • *

İzmir Alsancak'taki yıkılan binanın yerine yenisi yapılmaya başlandı mı, yoksa kalıcı olarak başka bir yere mi taşınacak? Birkaç aydır o caddeden geçmediğim için eğer inşaat başladıysa da bilmiyorum. Herhalde Sn. AGAP'ın da dediği gibi geçici olarak Tuzcuoğlu İş Merkezi'nde hala?

Temmuz 09, 2019, 09:49:29 öö
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Matta 7: 7-8

Tanrı'dan Dileyin
(Luk.11:9-13)
7 “Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. 8 Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır.
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 09, 2019, 03:41:21 ös
Yanıtla #15

Kıymetli üyeler,

Masonlar buluşma yerlerine kardeşlerce bilinen . nokta derler. Kendi aralarında bile konuşurken bilmem ne sokaktaki locamızda, binamızda buluşalım demezler. Masonluk gizli değildir ama Türkiye gibi havanın nemini bile masonlara bağlayanların olduğu ülkelerde güvenlik gerekçesiyle çalışma yapılan yerlerin adresleri verilmez. Bulunmak isteyen zaten kurumsal web sayfasına iletişim kısmına telefon ,adres,  hatta google maps linki koyardı değil mi? Akıl edememişler mi? Şu forumda her bir kaç ayda bir bir üye çıkıp o şehirdeki loca nerede, bu şehirdeki locanın adresi ne sorar. Hiç bir mason üyenin çıkıp adres verdiğini gördünüz mü? Bunun bir sebebi olsa gerek. Hâl böyle olunca da kendileri adres veya telefon açıklamamış kurumların adreslerini burada açıklamak ne oluyor? Birazcık ilgilendiğiniz belki bir gün üyesi olacağınız kuruma saygı göstermek zor mu?

Her şeyden öte, 'kapıyı çal sana açılacak' sözünü, her şeyi simgelere dönüştürmüş bir kurumun ilgilenen isteklileri gerçek bir 'Kapı' mı zannediyor? Belki de bir kapıdan ziyade Matta 7-8 i aramalılar!

Uzun süredir foruma girmiyordum. Yine buralardasınız sayın ANARCHOSA  :). Ben eski adonai bu(mandıra filozofu)yeni ismim.

Özlemişim sizi bi selam vermek istedim.

Sevgiler   :-*
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Temmuz 14, 2019, 12:26:51 öö
Yanıtla #16
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın ANARCHOSA,

Bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum. Ama benim Mason locasına veya Masonluğa saygısızlık niyetim yoktur, olamaz da. Bu kadar ilgi gösterdiğim ve bir gün girebilirsem onur duyacağım bir kuruma saygısızlık göstermem mantıksız olur zaten.

İzmir Alsancak'taki binanın üstünde yıkılmadan önce zaten büyük bir sembolü vardı. Yani yeri apaçık belli olduğu için ben bu soruyu sordum. Mesela yeri bana daha yakın olmasına rağmen Karşıyaka'daki binayı sormadım. Endişelerinizde tabiki haklısınız. Sonuçta Türkiye'de yaşıyoruz. Saklı tutulması gereken bir yeri burda deşifre etmek uygun olmaz muhakkak.

Sevgiler ve saygılar.

Kıymetli üyeler,

Masonlar buluşma yerlerine kardeşlerce bilinen . nokta derler. Kendi aralarında bile konuşurken bilmem ne sokaktaki locamızda, binamızda buluşalım demezler. Masonluk gizli değildir ama Türkiye gibi havanın nemini bile masonlara bağlayanların olduğu ülkelerde güvenlik gerekçesiyle çalışma yapılan yerlerin adresleri verilmez. Bulunmak isteyen zaten kurumsal web sayfasına iletişim kısmına telefon ,adres,  hatta google maps linki koyardı değil mi? Akıl edememişler mi? Şu forumda her bir kaç ayda bir bir üye çıkıp o şehirdeki loca nerede, bu şehirdeki locanın adresi ne sorar. Hiç bir mason üyenin çıkıp adres verdiğini gördünüz mü? Bunun bir sebebi olsa gerek. Hâl böyle olunca da kendileri adres veya telefon açıklamamış kurumların adreslerini burada açıklamak ne oluyor? Birazcık ilgilendiğiniz belki bir gün üyesi olacağınız kuruma saygı göstermek zor mu?

Her şeyden öte, 'kapıyı çal sana açılacak' sözünü, her şeyi simgelere dönüştürmüş bir kurumun ilgilenen isteklileri gerçek bir 'Kapı' mı zannediyor? Belki de bir kapıdan ziyade Matta 7-8 i aramalılar!