Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sayfa Numaraları hk. Öneri  (Okunma sayısı 1305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 26, 2017, 04:52:20 ös
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın forum/site yöneticisi,
Forum konularının altında sayfa bölümü mevcut. Önerim sayfa numaraları ile ilgili; malum sayfa no.ları haricinde "Aşağı/Yukarı Git" dışında başka bir buton yok.
1. Sayfa numaralarının yazı boyutlarını biraz daha büyütmeniz
2. "İlk Sayfa", "Önceki Sayfa", ......., "Sonraki Sayfa", "Son Sayfa" şeklinde aşina olunan ve daha rahat gezinme sağlayan butonları entegre etmenizi tavsiye ederim.
Olmamak, olmak..

Temmuz 26, 2017, 06:54:57 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Fason,

1- Sayfadaki mevcut herhangi bir yaziyi buyutmek icin CTRL tusuna basili tutarak mousunuzun ortadaki tusunu ileri ve geri seklinde kaydirmaniz yeterli olacaktir.
2- Ilk, sayfa, son sayfa ozellikle mevcut olmasada dilediginiz rakama basarak o sayfaya dogrudan gidebilirsiniz. Eger bircok sayfa varsa ve ortalarinda ..... varsa, bu noktalara tiklamaniz, gizli olan diger rakamlarida aciga cikaracaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 26, 2017, 09:08:28 ös
Yanıtla #2
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Mason,
CTRL ile yapılan büyütme tüm yazıları ve sayfayı büyütüyor. Ben sadece rakamların (sayfadaki diğer yazılara nazaran) daha büyük olmasını önerdim. Yoksa sayfanın diğer yazı boyutlarıyla ilgili bir sıkıntı söz konusu değil.
2. şıkka gelince, bu tabii ki bu kullanış şekli sizin tercihiniz. Fakat ben genel anlamda en çok kullanılan ve en yaygın sayfa numaralama şeklini önerdim. Hatta bir adım daha ileri gidersek, klavyedeki tek tık ile sağ ok tuşunun sonraki sayfayı, sol ok tuşunun önceki sayfayı da aktifleştirilebilmesi de ayrıca sağlanabilir. Şu anda birçok internet sitesinde bu özellik de mevcut.
Olmamak, olmak..