Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nil`in Kizlari  (Okunma sayısı 10164 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 02, 2007, 12:41:40 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Nil`in Kizlari

Sayin Uyeler

Nil`in kizlari (resmi olarak) 1913 yilinda Seattle, Washington da kurulmus bir topluluktur. Yanlizca bayanlardan olusan bu topluluk Masonlugun en onemli kollarindan biridir.
Bazi bilgiler:

Eski bir Suprem Kralice

- Uluslararasi bir topluluktur.
- Amerikada 37.000 uyesi ve 137 Mabedi mevcuttur.
-Turkiyede resmi olarak mevcut degildir.
- Shriner Hastaneleri basta gelmek uzere bircok yardimsal faaliyette bulunurlar.
- Her yil 1.000.000$ dan fazla Shriner Hastanelerine bagista bulunurlar.
- 1924 yilindan itibaren Shriner Hastanelerine toplam 42,266,279.57$`lik hediye yardimi yapmislardir.
- 18 yasindan buyuk bir Nil`in Kizinin yada Mason`un esi veya kizi olan kisiler davet ile uye olabilirler.
- Bircok uyesi Shriner Hastanelerinde gonullu (ucretsiz) olarak calismaktadir.
- 2007 Suprem Kralice Eleanor Green

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 25, 2008, 10:54:10 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Şimdi şu ibareden anladığım doğru olabilir mi?:
18 yasindan buyuk, bir Nil`in Kizinin yada Mason`un esi veya kizi olan kisiler davet ile uye olabilirler.
Nil' in kızlarından biri olmak için eşinizin Mason olması gerekmiyor mu? Ozaman annemin Nil' in kızlarından biri olması lazım ve babam Mason olmak zorunda değil??
Bilmece gibi olmuş :D Yani ben bir Nil' in kızı olmak istesem olamıyorum galiba öyle mi?

Şubat 25, 2008, 10:58:16 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sn.mason nil 'in kızları ile uluslararası job'un kızları neden ayrı ayrı grub olusturmuslardır?

Şubat 25, 2008, 11:00:04 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sn.mason nil 'in kızları ile uluslararası job'un kızları neden ayrı ayrı grub olusturmuslardır?
Ayrı iki cemiyet değiller mi Nil' in kızları ile Job' un kızları?

Şubat 25, 2008, 11:06:50 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

evet ayrı cemıyetler. neden ayrı ayrı topluluk olusturduklarını merak ettım.sonucta her ıkı toplulukta masonlukla yakından alakalı gıbı geldıler...

Şubat 25, 2008, 11:11:28 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

evet ayrı cemıyetler. neden ayrı ayrı topluluk olusturduklarını merak ettım.sonucta her ıkı toplulukta masonlukla yakından alakalı gıbı geldıler...
Masonluk ile alakası sadece, babalarının, yakın akrabalarının yada eşlerinin Mason olması. Onun dışında yardım cemiyetleri gibiler...

Şubat 26, 2008, 10:36:32 öö
Yanıtla #6
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Alıntı
Ozaman annemin Nil' in kızlarından biri olması lazım ve babam Mason olmak zorunda değil??

Dogru.

Biri 20 yasindan genc Masonik bagi olan kizlari diger ise 18 yasindan buyuk Masonik bagi olan bayanlari uye olarak alir. Aralarinda benzerlikler vardir. Fakat en onemli fark, yas ve yapilan rituellerdir. Birbirlerinden ayri kurulus olmalarinin nedeni ise verdikleri egitimin farkli olmasi. Nilin Kizlari olgun bayanlara gore duzenlenmis egitimler vermektedir.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 26, 2008, 10:56:10 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sn.mason sunu ogrenebilirmiyim.18 yasindaki once job'un kızlarına uye olup,daha sonra 20 yasına geldıgı zaman nıl' kızlarına uye olabılıyorlar mı?bır de sanırım  her ıkı toplulukta nasıl bır egıtım verılmektedır?

Şubat 26, 2008, 11:01:09 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Mason esleri veya kizlari hemsire olarak muamele goruyorlardi sanirim. Bunun yanisira bayanlar hic bir zaman muntazam olamayacaklari icin sadece bayanlar tarafindan acilmis localar taninmiyordu Grand Lodge tarafindan. O halde nasil oluyor da bu topluluk "Masonlugun en onemli kollarindan " oluyor?

Muhabbetle
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2008, 11:08:48 öö Gönderen: Kirlangic »

Şubat 26, 2008, 11:09:12 öö
Yanıtla #9
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sn.mason sunu ogrenebilirmiyim.18 yasindaki once job'un kızlarına uye olup,daha sonra 20 yasına geldıgı zaman nıl' kızlarına uye olabılıyorlar mı?bır de sanırım  her ıkı toplulukta nasıl bır egıtım verılmektedır?

Eger "Job (Eyub) `un Kizlari" topluluguna katilabilmis iseniz zaten bir Mason ile kan baginiz var demektir. Bu kan bagida ileride size Nil`in Kizlari tarafindan teklif verilmesi icin onemli bir nedendir.

Verilen egitimler Masonik degildir. Masonlar tarfindan hazirlanmis, Masonik ogretiye benzer bayanlara uyarlanmis egitimlerdir. Detay veremem. Uzgunum.