Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İTTİHAD-I İSLAM (İSLAM BİRLİĞİ)  (Okunma sayısı 50399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 19, 2007, 08:33:36 öö
Yanıtla #40

Bu arada Sevgili nisetzsche, birkaç kişinin sözüne bakarak sırf yorumlama hatasına düşülmüş olarak hareket etmiş olsaydım fikirlerimi asla burada beyan etmezdim, ben bilindiği üzere ki yazılarımda da önemle vurguladığım gibi müslümanların çoğunlukta olduğu bir toplumda yetiştim ve bu din hakkındaki görüşlerimi bizzat yaşarak görerek ve öğrenerek saptadım,
Görünen odur ki bizler İNSANLIK adına kendi adımıza birşeyler yaparak kendimizden büyük ölçüde ödün vermemiz gerekmektedir, en makul durum budur ama İNSANLARI yoldan saptırarak başka yönlere çekerek onları yanlış yönlendirerek değil amacımız doğruları açıklamak için kendi canımızdan bile vazgeçmemiz gerektiğidir;
Sokrat gibi Engizisyon Mahkemelerinde diri diri yakılan ve ölüme mahkum edilen birçok FİLOZOF gibi, zındanlarda çürüyen birçok AYDINLAR gibi orta meydanlarda asılan ve herkesin gözüönünde aşağılanan, alay edilen PİRSULTANABDALLAR gibi, Masonları kurtarmak adına kendi canını feda etmekten hiç çekinmeyen DEMOLAY gibi,
 _ En önemlisi de ÇARMIHA bu sebepten ötürü GERİLMİŞ olan İSA MESİH gibi_
                                                               TANRI'nın EMR'İYLE
                                                                           A M İ N
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 19, 2007, 09:04:48 öö
Yanıtla #41

Düşünün ki yeryüzüne gelmiş birçok Peygamber savundukları GERÇEKLER yüzünden birçok zulme, aşağılanmaya hatta öldürülmeye maruz kalmışken islam önderi olarak anılan Muhammet neden bu dünya tarafından herhangi bir olumsuz tepkiyle karşı karşıya kalmadı?
Akla hemen şu soru gelmektedir; Tanrı'nın Oğlu bile Yüce İsa Mesih, bu dünyada bir AMAÇ için korkunç bir şekilde öldürülürken Muhammet neden para, zevk sefahat içinde yaşasın?
Düşünün ki Aydınlara, Gerçek Peygamberlere, Filozoflara mezar olan bu dünya neden Muhammet' i kucaklamıştır?

« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2007, 01:36:37 ös Gönderen: V.I.T.R.I.O.L. »

Temmuz 19, 2007, 09:15:08 öö
Yanıtla #42

Hıristiyanlık ve islamiyet dinlerine gelince bu iki büyük sözde dinler, yıllardır birbirleriyle çatışma halinde olmuşlardır günümüze dek!
_Yeryüzünde herşeyin tezatlardan oluştuğunu biliyoruz, dengenin sağlanması için İSA'dan sonra bilindiği üzere hıristiyanlık çok büyük bir alana yayılıp genişlemiştir, buna karşın onun zıddı olan islamiyetin ise tam karşıtı olarak aynı paralelde dünyanın birçok bölgesine yayılması sağlanmıştır_
Ki aralarındaki bitip tükenmeyen ÇATIŞMA da bunun en büyük göstergesi değil midir?

Temmuz 19, 2007, 09:28:35 öö
Yanıtla #43

Dünyamız, büyük bir EVRİM'den geçmek üzere ve bizler İnsanoğlu olarak bir EVRİM'le karşı karşıyayız_
                                                             Eski türün sona erip Yeni Türün başlangıcı_
Adem ve Havva ırkının sonu gelmiştir_
                                                             Adem ve Havva Irkının soyu tükenme aşamasına gelinmiştir_
Eski yaşam sona ermiş Yeni Yaşam başgöstermiştir_
                                                              Ki bundan sonraki Yaşam, İnsanoğlunun önceki yaşadığı yaşamın çok çok ilerisinde olacağı bir Yaşam'dır_

Yeryüzündeki Kaosun sona ermesiyle beraber yapılacak olan Yeni bir Düzenlemeyle birlikte ''Yeniden           
Yapılandırılma Süreci''ne girmiş bulunmaktayız_

Dünyamız büyük bir Şekil değiştirecek

_Herşey ''BABA''nın İRADESİ'yle gerçekleştirilecektir_

A M İ N

Temmuz 19, 2007, 09:36:04 öö
Yanıtla #44

Dünyanın gelişim göstergesi gereği İnsanoğlunun Zihinsel Aydınlanması ve Uyanışı gerçekleştirilmiştir_
Eski dünyanın kendi haline bırakılarak kendi iradeleriyle başbaşa bırakılan İnsan Nesli yeniden düzenlenme sonucu BABA'nın İRADES'iyle TANRI'nın EGEMENLİĞİ'ne girmeye hak kazanmıştır_
Planlanan Amaç uygulanmaya yakın bir dönemde hayata geçirilecektir_
                                                                        S O N S U Z       Y A Ş A M   

Temmuz 19, 2007, 09:46:13 öö
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Ağazınıza dilinize sağlık Sevil Hanım.Yazdıklarınız karşısında sözleriniz üzerine söz yok diyorum.

Saygılar

Temmuz 19, 2007, 09:55:02 öö
Yanıtla #46

Sevgili Arkadaşlar
Gelinecek tepkilere ve bütün olumsuzluklara karşı hazırlıklı olarak geldim ve açıklamalarımla belki de sizler çok önemli olan ideolojilerinizin hiçbir işe yaramadığını göstermek adına olması gerekeni yaptım ve yaptığıma da inanıyorum_
Bireysel olarak bir düşünelim; tuttuğumuz ideoloji ya da akım bizleri nereye götürüyor ve hangi kalıba sokuyor?
Aynı şekilde İnsanoğlu olarak eğer ki SEVGİ beslememize yardımcı oluyorsa ve İNSANLIK adına büyük katkılar sağlamamıza vesile oluyorsa doğru yolda olduğumuzun en büyük göstergesidir_
Eğer ki bizleri hırçınlaştırarak başkalarına karşı kışkırtılıyorsak lütfen İNSANİ DEĞERLERİMİZİ YOK ETMEMEK ADINA onların oyununa gelmeyelim_
Biliyorsunuz ki; İnsanı İNSAN yapan sahip olduğu değerlerdir_
Ancak bu değerlerimizi kaybettiğimiz taktirde DOĞA'nın KANUNU gereği hayvandan bir farkımız kalmayacaktır_  
Başkalarının hakimiyeti altına girerek yönlendirilmeyi seçiyorsanız ve en önemlisi de Sevgili nietzsche, İnsani değerlerimizi yok ettirmeye çalışılıyorsa o zaman buyrun kendii yolunuzu zaten belirlemişsiniz ve bu şekilde davranmaya devam edin_Eğer ki tuttuğun ideoloji sana başkaları hakkında çok affedersiniz ''soytarı'' dedittiriyorsa çok büyük bir şekilde hakkınızdaki düşüncemim üzgünlükle sonuçlandığını ifade etmek isterim_
Benim için İNSAN önemlidir ve YAŞAM'I; benim için MANEVİ DEĞERLER önemlidir ve İNSANLIK; benim için DOĞRULAR önemlidir ve GERÇEKLER;

Temmuz 19, 2007, 09:56:44 öö
Yanıtla #47

Çok teşekkür ederim Piyon Kardeş, sağol_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA_

Temmuz 19, 2007, 10:57:47 öö
Yanıtla #48

Dünyanın bilinen yüzünü gördük şimdiye kadar ya bilinmeyen yüzü?Acaba yeterince hazır mıyız ya da şöyle söyleyeyim şimdiye kadar doğru sandığımız fikirleri bir an olsun kendi kendimize bir özeleştiri yapabilir miyiz?
Sahip olduğumuz görüşlerin hep arkasında olduk ve sırf bu yüzden karşımızdaki İnsanı kırdık, neden? Bir İnsanın kalbini kırmak bu kadar kolay mı?
Bir İnsana hakaret etmek çok mu kolaydır?
Bir İnsanı önyargıyla eleştirerek onu hiçe saymak, aşağılamak, alay etmek hatta öldürmek çok mu kolay???
Hayır bana göre hiç kolay değil, eğer ki sahip olduğum düşünce bana bunları yaptırıyorsa o düşünceleri derhal bırakmak da benim İNSANİ VAZİFEM'dir_
İlk önce kendi kişiselliğimizi irdelemek lazım, ne kadar çok güveniliriz, başkalarına ne derece faydalı olabiliyoruz? Kendi tutkularımızın kölesi olmaya halen devam mı edeceğiz yoksa bize İNSAN olma şansını veren Yolumuzu Açan Düşünce'ye mi sahip olarak özgür kılınabiliriz?

Gelecek olan Yeni Dönemde zaten tutkularının kölesi olmuş olan insanlara asla yer verilmeyecektir_

Tanrı'nın Dini yoktur, Tanrı'ya ulaşmak için herhangi bir dine mensup olmayı gerektirmez, Tanrı'nın Gözü'ne girmek için herhangi bir dinin öğretilerini tutmak ya da yaymak gereği söz konusu olmuş olsaydı o zaman benim burada bu fikirleri söylememe hiç gerek kalmazdı_ diye düşünüyorum.

Ve bu dinlerin de yeryüzünde olması gerekmekteydi, DENGE'nin Sağlanması için_
Ancak mantık, idrak ve algılama kapasitesi İnsanoğluna verilen en büyük silahtır, bunu kullananlara ne mutlu_
Kullanamayanlara ise yanlış yönlendirilmelere açık oldukları için onlar için büyük bir kayıptan başka birşey söyleyemem_

SEVGİLERİMLE

Temmuz 19, 2007, 11:22:10 öö
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

birsey sorayim

kendinizi kutsal bir kisi olarak goruyorsunuz. o zaman sozlerinizde kutsal sozlerdir. peki bu sozleri kitap halinde yazdiginiz zaman o da Kutsal bir Kitap mi olacak? yani siz yeni bir mi yaratiyorsunuz? yoksa var olan dinlerden birinimi yorumluyorsunuz? yani mezhep gibi birsey mi bu sizin inandiginiz?

Bircok mesajinizdan sonra amin demeniz ve benzeri kelimelerle bitirmeniz, sanki onlari birer dua yada ibadet oalrak saydiginizi gosteriyor. yaniliyormuyum?

Ayrica simdiye kadar yazdiginiz hemen hemen her mesajinizi (en azindan benim simdiye kadar gorduklerimin hepsini) BUYUK HARFLER ILE BITIRIYORSUNUZ :)

bu kadar bagira bagira soylemenizin nedeni nedir? benim bildigim, dini yaymaya calisanlar, yada kendini dine adamis kisiler, yada yeni din ileri suren kisilerin hepsi sabirlari, sakinlikleri ve erdem karakterleriyle dikkat cekerler.

Alıntı
Sahip olduðumuz görüþlerin hep arkasýnda olduk ve sýrf bu yüzden karþýmýzdaki Ýnsaný kýrdýk, neden? Bir Ýnsanýn kalbini kýrmak bu kadar kolay mý?
Bir Ýnsana hakaret etmek çok mu kolaydýr?
Bir Ýnsaný önyargýyla eleþtirerek onu hiçe saymak, aþaðýlamak, alay etmek hatta öldürmek çok mu kolay???
Hayýr bana göre hiç kolay deðil, eðer ki sahip olduðum düþünce bana bunlarý yaptýrýyorsa o düþünceleri derhal býrakmak da benim ÝNSANÝ VAZÝFEM'dir_

cok guzel soylemissiniz. teoride cok iyisiniz ama pratikte o kadar iyi oldugunuzu soyleyemiyecem. forumdaki en cok tartisan ve tartisilan kisilerden biri oldugunuzu gordum. fakat teoride olayi guzel anlatmissiniz. size katiliyorum.

Alıntı
Tanrý'nýn Dini yoktur

Dogru. cunku Tanri dindir.

Alıntı
Tanrı'ya ulaşmak için herhangi bir dine mensup olmayı gerektirmez, Tanrı'nın Gözü'ne girmek için herhangi bir dinin öğretilerini tutmak ya da yaymak gereği söz konusu olmuş olsaydı o zaman benim burada bu fikirleri söylememe hiç gerek kalmazdı_ diye düşünüyorum.

Tanriya inanmayan kisi zaten dinsizdir. Dinin olmadan tanriya inanamazsin, onun gozune giremezsin, ibadet edemezsin. O yuzden bu yazdiginiz son kismi biraz gereksiz buldum.

Son bir soru Sayin Secilmis Bayan,

NEDEN SIZ???

sevgiyle saygiyla