Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Leo Taxil  (Okunma sayısı 14921 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 14, 2008, 05:37:59 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Merak etmiyorum neden antimason oldugunu ,Bunu merak etmememın nedenı masonları sevmek yada sevmemek degıl bana gore hayalgucu fazlaca gelısmıs bır kısı olması....Bunada bır sey uydurmustur nasılsa...
Sevgili kardeşim sana katılıyorum
Benimde merak ettiğim birilerini kötülemek için neden her zaman Satan`ı ve  figürlerini ön plana çıkarıyorlar.
Kainatın en bilge varlığını bu şekilde iftira ve karalamalar için kullanıyorlar olmazki ama her şeyin bir sınırı vardır
Sonuçta o da bir melek değil mi? :)
Evet bir melek  ::)  üstelik kendisi meleklerin en bilgesidir 8)
Muhakkak, o kadar çok şeytanlığı nasıl yapacak bilge olmasa ;D

Ocak 14, 2008, 05:38:59 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Konumuz yine şaştı, belli bir kısmının ilgili bir yere taşınmasını talep ediyorum...

Saygılarımla,

Ocak 14, 2008, 05:41:05 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Konumuz yine şaştı, belli bir kısmının ilgili bir yere taşınmasını talep ediyorum...

Saygılarımla,
Benim işlerim işte
arkadaşlar özür dilerim :(

Ocak 14, 2008, 05:42:45 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Biz sanki farklı mıyız Sevgili Shemuel... Bende özür dilerim Sn. Omnia Tempus Alit'den özellikle...

Eylül 06, 2017, 11:59:43 öö
Yanıtla #14
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

Léo Taxil ile ilgili ilginç olan şu ki "Masonların Esrarı" adlı kitabında masonlukla ilgili bu kadar detaylı bir bilgiye nasıl ulaşıp da daha sonrasında nokta vuruşlarıyla tahrif edebildiği halen bir muammadır. Aynı zamanda "yalan söyledim demesi" önemli değil çünkü geçiş kelimelerine varıncaya kadar, ritüelleri detaylarıyla belirtmek internetin ve ulaşılabilir yazılı kaynakların sınırlı olduğu 19.yy sonlarında bu konuya bütünüyle vakıf olmayan bir insan için çok mümkün görünmemektedir. O halde Léo Taxil düzenli ya da klandestin bir mason cemiyetine üye olmuş ve en az 30. dereceye kadar öğretilere vakıf olarak daha sonrasında bunları ustalıkla tahrif edebilmiş bir şahsiyettir. Anti-Masonluk için temel taşı olmuştur. Bir mason olarak beni bile hayrete düşüren birisidir. Çünkü masonluğa bu denli vakıf olup sonrasında da neden şeytana tapan bir örgüt olarak gösterme niyeti kendisinde hasıl olmuştur? Bunu halen anlamak mümkün değildir.
Nec Plus Ultra

Eylül 06, 2017, 01:23:51 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

1881 yılında Masonluğa ilgi duyan ve kısa bir süre için Mason olan Taxil tutum ve davranışlarındaki uyumsuzluklar sebebiyle Masonluktan çıkarılmıştır. 

Leo Taxil in şeytanla ortak bir özelliği göze çarpıyor burada aslında.

Eûzübillâhimineşşeytanirracîm = Kovulmuş şeytandan Allah’a sığınırım.

Şeytanı Tanrı kovmuş, Leo Taxil i de Masonlar kovmuş.  Vahim bir durum...  :)

Her hangi bir yerden kovulmak meleği de insanı da fena yapabiliyor demek ki.

Hatta  Adem ve Havva da Cennet ten kovulmuşlar... 

Peki Kovulanlar nereye gidiyor? Neresi orası?  :)

Sanırım yanıp, kül olup küllerini de bırakarak arınacakları bir yer...
Bir noktadan sonsuz doğru geçer. İki noktadan ise bir doğru geçer. Senin koordinatlarını diğer noktalarla çizdiğin doğrular belirler.