Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Belediye Seçimlerinde kime oy vereceksiniz

CHP
12 (63.2%)
MHP
1 (5.3%)
DSP
0 (0%)
SP
0 (0%)
AKP
5 (26.3%)
LDP
0 (0%)
TKP
0 (0%)
DP
0 (0%)
SHP
0 (0%)
BBP
0 (0%)
DTP
0 (0%)
HAK-PAR
0 (0%)
ANAP
0 (0%)
EMEP
0 (0%)
MP
0 (0%)
ÖDP
1 (5.3%)
GP
0 (0%)
HYP
0 (0%)
BDP
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 13

Oylama kapandı: Mart 29, 2009, 05:53:40 öö

Gönderen Konu: Belediye Seçimlerinde kime oy vereceksiniz  (Okunma sayısı 16858 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 06, 2009, 04:53:41 öö
  • Uzman Uye

MHP'nin hali ortada İslamcı olmaya çalışan bir parti, hem türbana özgürlük siyaseti hem  MHP'nin kadın kolları genel başkanı da türbanlı olması hem de Alparslan Türkeş'in fethullah gülen hakkındaki açıklamaları MHP'nin düşüncelerini ortaya koymaktadır.
CHP'de son iki aydır türbanlı, karaçarşaflıları gövde gösterisiyle üye yapmaları beni CHP'den de soğutmuştur. İsmet İnönü'nün yanlış politikalarının sonucu Demokrat Parti doğmuştur ve Atatürk'ü kıskanmasından dolayı paralara kendi resmini bastrımıştır.
Bu iki partinin bana göre AKP'den farkı yoktur.
Bu olumsuzluklardan dolayı, öncelikle belediye seçimlerinde oyumu adaya vermeye karar verdim. Ama AKP'nin gelmesini engellemem gerekiyor. İstanbul Beşiktaş'da ikamet ediyorum, belediyemiz şuan CHP'li İsmail Ünal. CHP bu seçimlere de kendisiyle devam edecek. İstanbul Büyükşehir için ise Kemal Kılıçdaroğlu aday.Bundan dolayı hiçbir ileri görüşlülüğü olmayan Kemal Kılıçdaroğlu'na vermeye karar verdim. Tamam hiç yolsuzluk yapmamış ancak dünya görüşü yok. Anca belediyede muhasebeci olur. Zaten Deniz Baykal onu belediye başkan adayı göstermesinin sebebi koltuğunu kaptırmamak. İsmail Ünal ise hiçbir işe yaramaz.
Zorunlu olarak CHP'ye vereceğim.

Saygılarımla

Şubat 06, 2009, 08:27:59 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

İstanbul Büyükşehir'de Kemal Kılıçdaroğlu'na, İl Genel Meclisi'nde zorunsuz olarak ÖDP'ye veririm sanırım. İlçe adaylarını araştırmadım şu anda, onu bilmiyorum.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Şubat 06, 2009, 01:23:24 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Ben akp li değilim ama Türkiye'de belediyecilik yapan bir parti var benim mahallem yıllardır sola oy vermiştir.K.Çekmeciliyim Dsp nin kalesiydi ama şimdi akp aldı adam çok çalıştı hakkını veriyorum Dsp üyesi olmama rağmen çalışmalarından dolayı akp diyorum belediye başkanımızın açtığı onca eser var ki bizleri mecbur bırakıyor.Keşke solda böyle çalışsa yani oyum Akp 'ye

Akp nin Türkiyeyi doğusuyla batısıyla da kucakladığına inanıyorum inatlar kırılacak ve belediyeleri akp alıcak ne mhp ne dtp ne chp ne de başka parti

Davos çıkışıda bal kaymak oldu.

Ama yıllar sonra herşey değişirse dunyada oyum Tkp ye olur.

Saygılarımla..

Şubat 06, 2009, 01:30:45 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

hiçbir ileri görüşlülüğü olmayan Kemal Kılıçdaroğlu'na vermeye karar verdim. Dünya görüşü yok. Anca belediyede muhasebeci olur. Zaten Deniz Baykal onu belediye başkan adayı göstermesinin sebebi koltuğunu kaptırmamak.

Sayın AKYOL,

Sizi bukadar emin konuşmaya iten şey nedir? Kılıçtaroğlu ile yıllardır süren samimi bir arkadaşlığınız mı var? Uzun uzun sohbet mi ettiniz? Birlikte bir iş, oluşum peşinde çaba mı harcadınız? Bunların sonucu olarak mı hiçbir dünya görüşü ve ileri görüşlülüğü olmadığına kanaat ettiniz? Yazdıklarınıza bakılırsa Deniz Baykal ile koltuk konusunu da konuşmuşsunuz, koltuğu kaptırmayayım diye Kılıçtaroğlu'nu aday yapmış.

Bunları neden yazıyorum?

Tepkim çok açık ortadadır. Bir insana, partiye, topluma ne olursa olsun insana çamur atmak, atabilmek bukadar kolay ve pişkince olmamalı.

Sayın Akyol burada bir iki gazete haberi, video görüntülerini sergileyerek bir cevap vermenize hacet yok. Tepkim belirttiğim gibi şahsınıza, yorumunuza değil, uslubunuza.

Oyunma gelince bir İstanbul'lu olarak oyum CHP ye.

Şubat 06, 2009, 02:29:09 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sizin kime oy vereceğiniz değil , yaratılan 6 milyon sahte oyun bilgisayar oyunlarıyla kime kazandıracağı önemlidir.Amerikada Bush'u şaibeli olarak başkan seçtiren bilgisayar firması son seçimlerde AKP ye yüzde 47 çıkartmıştır.Öncelikle seçim sistemi ve oy verme olayının nasıl yapıldığı incelenirse, sandık başındaki elli tane adamın durması sonuçlar için bir anlam ifade etmez.Sonuçları genel merkezdeki bilgisayar sistemi işler.Konu hakkında YSK dava açmak veya her hangi bir partinin basın açıklaması yapması dahi YKK kanunlarına göre yasaktır.Peki YSK da kimler kadrolaştı bir inceleyin bakalım.

Tc de 46 dan beri amerikancı dinciler nasıl iktidarda, Hep söylediğim şudur ; Demokrasi bir maskedir, gerek Kızılı gerekse beyazı.

Şubat 06, 2009, 03:52:21 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Bay Saygın bir siyasetçiyi yaptığı çalışmalarla mı görmek istersiniz yoksa başkalarının hesaplarıyla uğraşmasını mı? Kemal Kılıçdaroğlu'nu her programa çıktığında izledim adamın işi gücü başkalarının hesapları, paraları falan filan. Yani şöyle de düşünebilirsiniz eğer Dengir Mehmet Fırat ve İ. Melih olmasaydı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi bile geçmezdi. Belli bir sempati yakaladı bakalım görecez. Umarım kazanır akp'nin gelmesini istemiyorum.

Sizi bukadar emin konuşmaya iten şey nedir? Kılıçtaroğlu ile yıllardır süren samimi bir arkadaşlığınız mı var? Uzun uzun sohbet mi ettiniz? Birlikte bir iş, oluşum peşinde çaba mı harcadınız? Bunların sonucu olarak mı hiçbir dünya görüşü ve ileri görüşlülüğü olmadığına kanaat ettiniz? Yazdıklarınıza bakılırsa Deniz Baykal ile koltuk konusunu da konuşmuşsunuz, koltuğu kaptırmayayım diye Kılıçtaroğlu'nu aday yapmış.

Çamur attığımı düşünmüyorum, gerçekleri konuşuyorum.
Tepkim çok açık ortadadır. Bir insana, partiye, topluma ne olursa olsun insana çamur atmak, atabilmek bukadar kolay ve pişkince olmamalı

Bay saygın size teşekkür etmek bana düşmez ama chp'ye oy vereceğiniz için teşekkür ederim. Ama unutulmamalı ki ben siyesetçi değilim işim de olmaz zaten.Bundan dolayı chp'yi de eleştirmem gayet doğal. Ben çünkü bu hayatta hiç birşeye körü körüne bağlı kalmam.Eleştirisel olmazsanız inaklar başlar. Gerektiğinde inandığınız dini ya da inandığınız ateistliği sorgulamalısınız.

saygılar

Şubat 06, 2009, 07:19:34 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Bay saygın size teşekkür etmek bana düşmez ama chp'ye oy vereceğiniz için teşekkür ederim. Ama unutulmamalı ki ben siyesetçi değilim işim de olmaz zaten.Bundan dolayı chp'yi de eleştirmem gayet doğal. Ben çünkü bu hayatta hiç birşeye körü körüne bağlı kalmam.Eleştirisel olmazsanız inaklar başlar. Gerektiğinde inandığınız dini ya da inandığınız ateistliği sorgulamalısınız.

Sayın AKYOL,

CHP'yi en çok eleştiren insanlardan biriyimdir, hatta son zamanlarda kınadığım açılımlarıda olmuştur. Ancak şuan mevcut oluşumlardan, siyasi menfaatlerimi, görüşümü çoğunlukla karşılayan tek parti CHP dir. Bu yüzden oyum CHP'ye.

Sevgi ve Saygılarımla,

Şubat 06, 2009, 07:29:46 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

CHP verirdim ama veremicem cunku il dısında okuyorum.

Şubat 06, 2009, 10:13:19 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Boyle bır sıtede boyle bır anket gormek tarafımca uzucu,boyle bır sıtede boyle bır anket gormek tarafımca sevındırıcıdır..
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Şubat 09, 2009, 05:43:43 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Kılıçdaroğlu seçim marşı

Selam sana İstanbul, İstanbul halkı
İşte sana özlediğin başkan adayı
Halkının, haklının büyük umudu
Ayrı gayrı bilmeyen Kılıçdaroğlu
Yolsuzluğun düşmanı Kılıçdaroğlu
Yoksulluğun çaresi Kılıçdaroğlu

Adaletin kılıcı halkla el ele
CHP'yle İstanbul en ileriye
CHP'yle Türkiye en ileriye

Alnı açık, başı dik, rant dağıtmayan
Halka ait olanı, halkla paylaşan
Varoşların... büyük umudu
Ayrımcılığın düşmanı Kılıçdaroğlu
Haksızlığın çaresi Kılıçdaroğlu

Adaletin kılıcı halkla el ele

Vizyonu, kadrosuyla, görev aşkıyla
İstanbul'u tanıtacak bütün dünyaya
Adalar'ı, Avrupa'sı, Anadolu'su
Yeditepe'nin hakimi Kılıçdaroğlu
istanbul'un umudu Kılıçdaroğlu

Adaletin kılcı halkla el ele

Dinlemek için;
http://haber.mynet.com/video/politika/İşte%20Kılıçdaroğlu'nun%20seçim%20marşı/09Subat2009/X1234189425656/%26video%3Dmms%253A%252F%252Fhaberav%252Emynet%252Ecom%252Fhv%252Fkilicdaroglu%252Dklip65%252Ewmv