Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlara yapilan suclamalar nasil biter?  (Okunma sayısı 22933 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 30, 2007, 04:04:33 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Sevgili sublime..

Bu kadar gizli bir örgüt hakkında yazılanların ötesinde ne kadar bilgi sahibi olabilirim ki?Tabi ki bazı kaynaklardan yola çıkarak bişeyler söylemeye çalışacağım..

Hatırlarsanız Kanal 7 de yayınlanan bazı görüntüler vardı ve tenkid amacıyla İsrail büyük locası'ndan bir mektup yollandı..O mektupta diyor ki "Masonluğa kabul edilen kardeşlerimizin bile bilmediği çok gizli sırları bütün ülke gördü"..

Yani düşünün ki bizzat loca tarafından kabul görmüş masonlar dahi üst derecelere yükselmeden bi çok şeyden habersiz yaşıyor ve hizmet ediyor bağlı olduğu birliğe..Ve siz çıkmış bana bu kadar gizli sırları nerden biliyosun gördün mü diye soruyorsunuz!

Görmedim efendim okudum doğal olarak..Ne olmasını bekliyordunuz ki?Bir sürü locaya girdim çıktım üstad masonlardan aldım bu bilgiyi dersem inanır mısınız ?
Lütfen mantıklı olalım..

Temmuz 03, 2007, 05:59:58 ös
Yanıtla #21
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Einsof,

Size bir fikra anlatmak isterim.

Bir aksam uzeri Localardan birinde ayni gecede 2 kisi tekris edilecekmis. Adaylardan biri kasap digeri ise araba galerisinde saticiymis. Araba saticisi o aksam erkenden Locaya gelmis. Aklindaki son sorularini sormus fakat kasap islerinden dolayi gec kalmasi nedeni ile tekrisin baslamasina cok az kala yetisebilmis. Kiyafetini degistiremedigi icin ozur dilemis ve adaylar ozenle hazilandiktan sonra heyecan icinde sira ile tekris edilmeyi beklemisler. Bu sirada kasap acelesinin oldugunu ve ise geri gitmesi gerektigini soylemis. Bu yuzden kendisinin once alinmasini rica etmis.

Acelesi oldugundan dolayi iceri once kasap alinmis. Araba saticisi Loca kapisindaki koruma ile birlikte kapinin hemen disinda bekliyorlarmis. Kasap iceri alindiktan sonra torenin en onemli kisminda cebinde bir "ciger" unuttugu anlasilmis. Torene bu sekilde devam edilemeyecegi icin Ustadi Muhterem cigerin Locadan cikarilmasini ve kapidaki gorevliye verilmesini soylemis. Locanin kapisi aralanmis ve icerden bir kol, elinde ciger ile kapi gorevlisine fisildamis, "Kasap`in cigeri." Kapi kapanmis.

Araba saticisi, hicbirsey sormadan kosarak Locadan uzaklasmis ve bir daha gorunmemis.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Aralık 09, 2007, 06:54:13 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 03, 2007, 09:02:52 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sevgili Mason..

Göndermelerinizi anlamış bulunuyorum

Sevgilerimle..

Aralık 03, 2010, 06:23:12 ös
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet ben derim ki bi paylaşım sitesine girin Masonlar yazın videoları izleyin neler var neler, Masonluğu bilmeyen bunu yapıyor sonra Masonmusun evet Masonum o zaman senden uzak duralım, sen dinini sattın, devletini sattın, namusunu sattın vs. deniliyor, ama bilen yok Namus, Sevgi, Saygı, Vatan Sevgisi, Dini İnanç olmadan zaten Mason olunmuyor, sayın ziyaretçi Masonlardan yazı beklemyin onlar her polemiğe girmemekte eğer bana cevap veremiyorlar derseniz öyle diyin verecek cevapları yok derseniz onada birşey diyen yok istediğinizi diyin ama unutmayın seviyesiz polemiklere girmemeleri Masonların SEVİYELERİNİ GÖSTERİR.
להאיר את הפריבילגיה