Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kitap Üzerine-2  (Okunma sayısı 1511 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 17, 2017, 05:50:30 ös
  • Aktif Uye

"Kalbi var kitapların.

Onları bir kerhane sermayesi gibi haşin parmaklarınla mıncıkladın mı senin oldular sanıyorsun.

Gaflet.

Senin olan, sadece on dakikalık tenleri.

Cemil Meriç

Nisan 17, 2017, 06:17:25 ös
Yanıtla #1

Saygıdeğer İnsan,sizi takip ediyorum ve kitap sevginizden dolayı sizi tebrik ediyorum.Sayın Anarchosa ve sizin paylastiginiz kitap sevgisi paylaşıminizi bir köşeye not alıyorum.Bir katkıda ben yapmak istiyorum.Hayatima şekil veren beni farklı dünyalara götüren,insan sevgisi,hür ve özgür bakışı veren iki kitap sözünü yaşayışıma örnek aldığım iki dizide ben paylaşmak istiyorum...Saygılarla...."Kitaplar da kapılar gibidir.Bir kez açtın mi, bambaşka bir dünyaya geciverirsin".Jeanette Winterson..."Bir ülke de okumaya karşı istek artmadikca,gaflet ve bu gafletten doğacak felaketler azalmaz".Benjamin Franklin.
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2017, 06:26:15 ös Gönderen: Fatma »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Nisan 17, 2017, 07:04:02 ös
Yanıtla #2

Kitaplar çoğunluk ile bir taraftar kitlesine taraf yazılar ile dolu ise satar.Bazende yazılar masallarla dolu ise...
Bazı yazarlar çağının cok ilerisinde saf gerceklikleri yazar; lakin çoğunlukla  o çağın nesli masallarda kalmıştır ve yazar cok sonra değer kazanabilir.En sonunda hep genç beyinler kirlenir; eğer okuyan sentez yapamıyor ise..
Sen Özelsin

Nisan 17, 2017, 08:36:48 ös
Yanıtla #3
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ne yazık ki tüm bunlar nostaljik oldu artık.
Bundan böyle, bilgi de, felsefe de sanat da (plastik dışı) elektronik ortamda... Çok daha kullanışlı, çok daha etkin ve çok daha verimli. Sadece koklayamıyorsun (şimdilik).
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 17, 2017, 08:53:39 ös
Yanıtla #4

Adam, geçen günlerde bir arkadaşım bana bir kitap hediye etti.Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili.Nekadar  guzel övgüyle anlatmış.Kitabin ismini sizlerle paylaşmak istiyorum.Cevirisini yaptığım için ağırdan okuyorum.Kitap ismi:"Atatürk" Lessons in Leadership from the greatest general of the Ottoman empire. Yazarı: Austin Bay.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Nisan 18, 2017, 02:22:18 öö
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

E-Kitap konusunda benim fikrimi soracak olursanız:

Ne yazık ki tüm bunlar nostaljik oldu artık.
Bundan böyle, bilgi de, felsefe de sanat da (plastik dışı) elektronik ortamda...

Katılıyorum.

Çok daha kullanışlı, çok daha etkin ve çok daha verimli. Sadece koklayamıyorsun (şimdilik).

Katılmıyorum.