Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ermeni saldırılarıyla 800 bin Kürt yok oldu  (Okunma sayısı 8788 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 13, 2009, 07:40:46 ös
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bir araştırma yazısıdır açılıma denk düştüğü için önemli gördüm
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 13, 2009, 07:45:24 ös
Yanıtla #1

Bir Kürt olarak bu başlığı kınıyor ve doğru olmadığını çok iyi biliyor, ayrıca başlığı da Ermeni-Kürt Kardeşliği olarak değiştiriyorum. Bu hususta da polemiğe asla girmicem. Çünkü yanlış olanı tartışmak kadar gereksiz bişey yok..

Ne yapmaya çalışıyorsunuz siz? Olmayan bişeyi burada yayınlayarak amacınız herneyse onu kullanmanıza özellikle de bizim üzerimizden prim yapmanıza asla izin vermicem. Sizi direkt olarak kınıyorum.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 13, 2009, 07:50:26 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ben sizi kınamıyorum direk yada endirek olarak.Bu şekilde davranarak beni herhangi bir tarafın düşmanı gibi gösterme gayretkeşliğinede girmeyin benim ne ermeni ile nede kürtle sorunum var benim sorunum gerçekleri bilip bilmemekle hani derler ya aslında ne oldu o anlamda.siz ise okumadan bodozlamadan hücum ediyorsunuz ne okudunuz ne anladınızda neyi yorumluyorsunuz pardon yorum yapmadınız.Bir konuyu bilmeden okumadan bilgi sahibi olmadan yorum yapmak ne kadar vicdanidir yorumu okuyan arkadaşlara bırakıyorum.bu memlekette her akşam kürt açılımı ve ermeni açılımı cesurca konuşulurken siz beni kınama haddini nereden buluyorsunuz anlamadım açokçası

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 13, 2009, 07:54:13 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Benim kimsenin kardeşliğine diyecek ne sözüm nede haddim vardır doğuda yaşanan kıyım kürtlerle ermeniler arasında geçmiştir büyük çoğunlukla bunu ben değil tarihçiler söylüyor sizin niyetiniz kafanızı kuma gömmekse lütfen onu yapın ama bana bodozlamadan saldırmayın bu size bir şey kazandırmaz kaldıki haklı olup olmadığınızı bile belirlemez

EDMUND BURKE

Ekim 13, 2009, 07:55:22 ös
Yanıtla #4

Bi dakka ya asıl siz kim oluyorsunuz da bu iki Irk üzerinden demogoji yapma cürretini kendinizde buluyorsunuz? Benim kimsenin uyduruklarını sizin gibi çıkarcıların bu Kardeşliği lekelemeye çalışanları dinlemeye hiç niyetim yok.

Kendi tarihimi kültürümü sizden çok iyi bilirim kalkıp da buraya serecek değilim. Ama sizin gibileri kınarım kınamaya da devam ederim. Amacınız ortalığı bulandırmak Kardeşliği lekelemek ve birbirine düşürmektir. Yanılıyorsunuz asıl sizin gibiler kafalarını kuma gömmeye mahkumdurlar. Barışın ve Kardeşliğin karşısında olanların başka alternatifleri yoktur. Bunu da unutmayın.

Haddinizi bilin mensubu olduğum Irklar hususunda yalanlarınıza karşı elbette tepki göstermek hakkımdır. Uydurmalarınıza da cevap verecek durumum yok.
« Son Düzenleme: Ekim 13, 2009, 07:59:25 ös Gönderen: Isabell »

Ekim 13, 2009, 07:58:52 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Size yazmak zorunda kalmak istemezdim ama sanırım bir uslup sorununuz var ve bunu çok açık bir şekilde belli ediyorsunuz bu site her tür fikrin tartişılabileceği bir yer kaldıki ben konu hakkında yorum bile yapmadımki bana atfetiğiniz sözlerde haklı olabilme ihtimaliniz olsun.Bu uslubu kullanarak artık bana cevap yazmayın lütfen

EDMUND BURKE

Ekim 13, 2009, 08:42:57 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Tartışmaya girmek istemiyorum böyle konularda pek fazla ama bu yazılanları okurken bu ülkede Kürtler kadar Türklerin milliyetçi olup olmadığını irdeleyen eski bir yazı geldi aklıma çağrışım işte.

Ekim 14, 2009, 12:29:21 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Mehmet Perinçek; Türkiye'nin Sovyetler Birliği, Rusya ve Ermenistanla olan ilişkileri üzerine yazdıklarını ve söylediklerini takip edilmesi gereken bir kişidir. Çünkü belgelere dayalı konuşur. Tanımayanların, öncelikle onun özgeçmişine bakmaları sonra yazdıklarını ve söylediklerini takip etmeleri daha yararlı olacağı kanısındayım.

Konuyla ilgili kitabı
http://www.ilknokta.com/urun/46514/100-Belgede-Ermeni-Meselesi--Mehmet-Perincek.html

« Son Düzenleme: Ekim 14, 2009, 12:31:53 öö Gönderen: M.Akyol »

Ekim 14, 2009, 09:19:55 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Mehmet Perinçek; Türkiye'nin Sovyetler Birliği, Rusya ve Ermenistanla olan ilişkileri üzerine yazdıklarını ve söylediklerini takip edilmesi gereken bir kişidir. Çünkü belgelere dayalı konuşur. Tanımayanların, öncelikle onun özgeçmişine bakmaları sonra yazdıklarını ve söylediklerini takip etmeleri daha yararlı olacağı kanısındayım.

Konuyla ilgili kitabı
http://www.ilknokta.com/urun/46514/100-Belgede-Ermeni-Meselesi--Mehmet-Perincek.html
http://video.google.com/videoplay?docid=2200600999249231924#

Sevgili akyol

Yorumunuz ve paylaşımınız için teşekkür ederim ayrıca yukarıda tarafı olmak zorunda kaldığım tartışma içinde sitedeki arkadaşlardan özür diliyorum.Amacım asla birilerini karalayarak çıkar sağlamak yada üstünlük kurmak değil ben ne olduğumuda haddimide bilen bir insanım.Artık günümüzde herşey açık açık tartışılırken böyle bir konuya uzak durmak olmaz üstelik bir taraf devamlı mağduriyetim var derken sanırım benide dinleme gereği duymalı çünkü diğer taraftanda bu ağır ithamlar karşısında bende mağdur oluyorum.Dünya kamuoyunda katil türkiye  derlerken o konuda kendini mağdur hisseden benim şimdi hal böyle iken diğer tarafın hala yok kardeşim öyle bişey demesi kesin hükümlerle beni yargılaması hiç hoş olmuyor.Mısırlı bir araştırmacı yazar Hüda derviş in bir kitabı var dönmelik üzerine Lıgaz Zorludan sonra bu konuda bir kaç kaynak kitaptan biri kabul ediliyor o kitabın bir bölümünde SEBATAYCI DÖNMELERİN SARAYDA aBDÜLHAMİDE DEVAMLI OLARAK RAPORLAR SUNARAK ERMENİLER HAKKINDA KARALAMA YAPTIKLARINI VE PADİŞAHI ETKİLEMEYE ÇALIŞTIKLARINI DİLE GETİRİYOR karanlıkta kalan bir tarihin mağduru sadece ermeniler yada kürtler değildir bende mağdurum bu konuda ve bana giydirilmeye çalışılan bu ifadeler bana fazla büyük geliyor ve bu elbiseyi giymek zorunda değilim.Ortada bir mesele var ve taraflarıda kürtler ermeniler ve türklerdir bu üç unsurda mağdurdur bu konuda suçlayarak değil fikirleri ve gerçekleri ortaya koyarak tartışmalı ve 1000 yıllık dostluğuda düşünerek aklı selime varmalıyız.İnsanları dinlemek anlamaya çalışmak olgunluk ister bu sitedeki insanların belli bir birikim ve kültürleri olduğunu düşünüyorum kül yutmayacak kadarda zekiler ve tartışma kültürü olacak kadarda uygarlar.Bu konuyu açmamdaki gayede sadece kendi aramızda fikir telakisi yapmak ve kendi mantığımızda ve bilgimizle sürece kendi aramızda katkı yapmak.Ermeniyi yada kürdü yada türkü ezmek ve karalamak değil.Umarım anlatabilmişimdir yukarıdaki üzücü replikler için tekrar özür dilerim

EDMUND BURKE

Ekim 14, 2009, 01:21:44 ös
Yanıtla #9

Artık günümüzde herşey açık açık tartışılırken böyle bir konuya uzak durmak olmaz üstelik bir taraf devamlı mağduriyetim var derken sanırım benide dinleme gereği duymalı çünkü diğer taraftanda bu ağır ithamlar karşısında bende mağdur oluyorum.

Sevgili Karahan; sanırım sizden özür dileyecek kişi benim aslında tepkimi kontrol altına alamayıp, daha makul biçimde size karşı olan düşüncelerimi aktarabilirdim. Bu da gösteriyor ki, henüz yeterli bir olgunluğa erişememişim. Yalnız olayın benimle olan ilgisini size de aktardığım gibi kendi düşüncelerimi de belirtme yönünde bir durumum olduğundan sanıldığı gibi olmadığını kendim biliyor ancak farklı görüşleri olanların da farklı olarak olayı analiz edebileceklerini, yine site ortamında her türlü fikrin sizin de söylediğiniz gibi tartışılabilindiği ancak hepimizin belirli bir hakkı ve mensubu olduğunuz gerek mezhep gerekse Irk veya düşünce babında olsun aslında alenen yapılan ya da yapılacak açıklamalarda her yönden gelebilecek tepkilerin şiddeti karşısında maruz kalabileceğiniz koşullar altında herhangi bir yükümlülük altına girilmemesi için biraz daha temkinli, biraz daha dikkatli olunması gerekliliğinden her zaman için yanayım diye düşünüyorum. Çünkü hepimizin bulunduğumuz yerde aynı düşünceye sahip olacağımız yanılgısının geçerli olmadığı öngörüsü dahilinde farklı düşüncelerin yeraldığı bir ortamda farklı kesime hitap ederken hoşgörü insiyatifini elden bırakmamak adına koca bir kitleyi karşınıza alacak kadar cesur olduğunuzu düşünüyorum ancak ilerleyen yaşamlarınızda sizin de yaşayacağınız olaylar itibariyle en iyi mukayeseyi, muhakemeyi sizin yapabileceğiniz düşüncesinde yeraldığımdan hayatın her yönünde karşınıza çıkabilecek unsurlardan birinin de hoşgörü alanında vermemiz almamız gereken çok fazla ders olduğunun, olacağının bununla birlikte ise hoşgörü yeteneğini kazanmaya çalışırken bizi yerden yere vuracak- vurabilecek pozisyonlara getirilmemesi açısından olayların ılımlı gelişmesi için bi şekilde bizlerin de almış olduğu tedbirlerin olması gerektiği düşüncesindeyim.

Son olarak tepkim ağır oldu, farkındayım. Sizden bir kez daha özür dilerim. Ama şunu da belirtmekte fayda vardır, özür dilemeniz üzerine ben de vermiş olduğum tepkinin ağır olduğunu anlayarak aynı şekilde size atfen özürlerimi sunduğumu belirtmek istiyorum. Misal olarak farklı düşüncede yeralan bir başka kişi deyim yerindeyse kafasının dikine gitmiş olsaydı onu zaten her halukarda verilecek tepkilere bile layık olabilecek pozisyonda olmadığını bildiğim için susar ve açıkçası herhangi bir fikir beyanında bile bulunmazdım. Çünkü bizler ne olduğumuzu biliyoruz. Kimseye yada kimselere kendimizi var etmeye çalışmıyoruz. Ortada bir gerçek varsa buna ister saygı gösterilir isterse de tepki bu bunları düşünleri bağlar, beni ve benim gibi düşünenleri bağlamaz. Kimlik çatışması, etnik çatışması ya da fikir ayrılıkları benim için pek de önemli değildir. Önemli olan haksız olunan durumlarda bile, haklılık payı yüksek olan olumsuz olayların dosdoğru, yanıtlmadan, açıkça ve net birşekilde Insanlığa aktarılmasıdır. Yalanlar, dolanlar, aldatmacalar.. Mertçe olayı başka yönlü aktarmayıp da kişiliği zayıf olan güçsüzlerin yaptıkları oyunların basitliğinden ve en yaygın olan basın organlarından medyanın bu şekilde kullanılması beni ve benim gibi olaya bu açıdan bakanları yeterince iğrendirmiş ve tiksindirmiştir. Korkaklığın bariz göstergesi olduğunu bildiğim için bu tipte yeralanların en kolay başvurdukları yöntemlerdendir. Ortamı germek, Insanı Insana düşman etmek, kan dökülmesini sağlamak ve şiddeti- savaşı vb. olaylara sebebiyet verip üzerinden menfaat sağlayan kesimlerdir. Bunun için yıllardır bu gibi misyonluklarla hareket edenlerin sayesinde Toplumların bazı yönleri itibariyle çatlakların oluştuğu ve gelinen durum itibariyle de ekilen düşmanlık tohumlaırnın bizleri şuanki ve ilerki aşamalarda meydana getireceği şiddetli toplumsal olayların zeminini bu şekilde sağladıkları için bu zihniyette yeralanları kınadığımı size karşı olan kınama olayını bu şekilde değiştirerek hatamı sayenizde telafi etmeye çalıştığımı da belirtiyorum. ( Toplumsal Barışın sağlanması adına çalışanların menfaatsiz, çıkarsız olmaları sebebiyle savaştan rant elde etmeye çalışanların önleri kesildiği için bu sayede her zaman için provakatör, bölücü ya da korkunç ithamlar atfedilerek Barışçıların engellenmeye çalışılması ne kadar açıkça farkediliyorsa da son çırpınışları olduğuı için maalesef eski düzenin yeni düzene geçişi söz konusu olması durumuyla birlikte sadece bir süreye kadar geçerli olmak kaydıyla artık kimseyi kullanamayacakları bir zamanın gelmesini ümid ediyorum ).      

Saygılarımla,      
« Son Düzenleme: Ekim 14, 2009, 01:34:06 ös Gönderen: Isabell »