Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İFTİRALAR VE KARALAMALAR  (Okunma sayısı 12326 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 10, 2007, 10:00:21 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

"Dinsiz Ahlak" İddiası

Bu iddianın neden son derece aldatıcı olduğunu birazdan inceleyeceğiz. Ancak bundan önce, masonların bu konudaki görüşüne bakmakta yarar vardır. Masonların internet sitesinde, söz konusu "dinsiz ahlak" kavramı şöyle izah edilir:

"İnsan nedir? Nereden gelip nereye gidiyor?.. İnsan nasıl yaşıyor? Nasıl yaşaması lâzımdır? Bu suallere, dinler, koymuş oldukları ahlâk prensipleri ile cevap vermeye çalışırlar... İnsanların ise, anlamadan inanmalarını gerektiren metafizik problemlere gitmeden, hayat prensiplerini bulabilmeleri lâzımdır. Masonluk bu prensipleri, hürriyet, eşitlik, kardeşlik, çalışma ve barış sevgisi, demokrasi v.b. olarak, asırlardan beri beyan etmektedir. Bunlar, insanı, dinî akidelerinde tamamen serbest bırakmakta fakat, yine de bir hayat felsefesi verebilmektedir. Temellerini ise, metafizik kavramlarda değil, bu dünya üzerinde yaşayan olgun insanın kendisinde aramaktadır."

Bu çarpık mantık içindeki masonlar, bir insanın Allah'a inandığı için, O'nun rızasını kazanmak amacıyla bir hayır işi yapmasına kesinlikle karşıdırlar. Onlara göre her şey, sadece "insanlık" için yapılmalıdır. Mason Derneği Yayınları'nca çıkarılan, masonlara özel Üçüncü Derece Ritüelinin İncelenmesi adlı kitapta bu sapkın zihniyeti açıkça görmek mümkündür:

"Masonik ahlak, her şeyden önce insanlık sevgisine dayanır. Bir kişiden, dinsel ya da siyasal bir kuruluştan, doğa dışı bilinmez güçlerden korkarak gelecek, yarar, ödüllenme... umarak iyi olmayı kesinlikle yadsır... Ama bütün iyiliği aile, yurt, insan ve insanlık sevgisiyle yapanları, yalnız bu duygularla iyi olanları benimser ve yüceltir. Masonluk evriminin en önemli amaçlarından biri budur. İnsanları sevmek ve bir şey beklemeden iyi olmak, bu aşamaya erişmek çok büyük bir evrimdir."

Yukarıdaki iddialar son derece aldatıcıdır. Din ahlakı olmayan bir yerde millet, yurt, aile sevgisi gibi kavramlar yaşanmaz. Yaşanıyor görünse de, aslında sahte bir sevgi ve bağlılık vardır. Din ahlakını yaşamayan insanlar Allah korkusu da olmayan insanlardır ve Allah korkusunun olmadığı bir ortamda yalnızca insanların kendi çıkar endişeleri kalır. İnsanlar kendi çıkarlarına bir zarar geleceğini düşünürlerse sevgi, sadakat, bağlılık göstermezler. Ancak bir fayda sağlayabilecekleri insanlara sevgi ve saygı duyarlar. Çünkü kendi sapkın inançlarına göre dünyaya bir kez gelmişlerdir ve burada ne kadar fayda sağlayabilirlerse o kadar karlı olacaklardır. Üstelik bu batıl inanışlarına göre, dünyada yaptıkları hiçbir ahlaksızlık ve kötülük cezasını bulmayacaktır.

"Dinsiz Ahlak" Denemelerinin İnsanlığa Getirdiği Felaketler

Masonik literatür bu gerçeği gizlemeye çalışan sözde ahlak vaazları ile doludur. Ama gerçekte bu "dinsiz ahlak" tamamen göstermelik ve sahtedir. Tarih, dinin insan ruhuna kazandırdığı gerçek terbiye ve Allah'ın yol gösterici hükümleri olmadıktan sonra, hiçbir surette gerçek bir ahlak kurulamayacağını kanıtlayan örneklerle doludur.

Bunun çok çarpıcı bir göstergesi, 1789'daki Büyük Fransız Devrimi'dir. Devrimi hazırlayan masonlar, "özgürlük, kardeşlik, eşitlik" gibi görünürde ahlaki kavramlar çağrıştıran sloganlarla ortaya çıkmışlar, ama on binlerce insanı suçsuz yere giyotine yollamışlar, ülkeyi kan gölüne çevirmişlerdir. Sonunda devrimin liderleri dahi bu vahşetten kurtulamamış, birbiri ardına giyotine gönderilmişlerdir.

19. yüzyılda yine "dinsiz ahlak" düşüncesiyle yola çıkan sosyalizm, daha da korkunç sonuçlar meydana getirmiştir. Sözde adaleti, eşitliği, sömürüsüz bir toplumu savunan ve bu amaçla da din ahlakının yok edilmesi gerektiğini ileri süren sosyalizm, 20. yüzyılda Sovyetler Birliği, Doğu Bloku, Çin, Hindiçini, Afrika, Orta Amerika gibi pek çok coğrafyada insanlara korkunç acılar yaşatmıştır. Komünist rejimlerin katlettiği insan sayısı 120 milyon gibi bir rakamı bulmaktadır. Dahası, komünist rejimlerde hiçbir zaman iddia edildiği gibi adalet ve eşitlik kurulmamış, devlete hakim olan komünist kadrolar ayrıcalıklı sınıf haline gelmişlerdir. (Yugoslav düşünür Milovan Djilas, Yeni Sınıf adlı klasikleşmiş kitabında, "nomenklatura" olarak bilinen komünist kadroların, sosyalizmin iddialarının tam aksi yönünde bir "imtiyazlı sınıf" oluşturduğunu çok iyi anlatır.)

Araştırma Dergisi 19. sayı (Mayıs 2003) 16. sayfa

Kasım 13, 2007, 09:12:00 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Adam yarım saat konuşuyor. Konuştuklarının 25 dakikasını yüzde 99'u Müslüman olan Türk Milletine küfredercesine 'İRTİCAAAAA' ya ayırıyor, esas tehlikelerden hiç söz etmiyorsa, bunun neresi 'TARİHİ UYARI' olur Allah aşkına?.. Utanıyorum... Allah canımı alsın utanıyorum. Ülkücü geçinen, Milliyetçi geçinen gazetelerimizden utanıyorum.

Kaybolan, satılan değerlerimize sahip çıkan kaç gazete var? Topu topu iki adet değil mi! Biri Ortadoğu, diğeri Yeniçağ. Ortadoğu Bahçeli çizgisinde, Yeniçağ Bahçeli aleyhtarı. İşe bak! Yahudi paçavralarının ortalığı kasıp kavurduğu şu zaman diliminde sadece iki gazetemiz var, ikisi biribirine düşman!..

Gelgelelim, gerçek acı olduğu halde, her ikisi de Askerin önemine binaen olsa gerek, onları incitmeden, onların ettiği küfrü bile süsleyip milletin önüne koyuyor. (Ve ne yazık ki, her iki gazete de (genellikle) bir olayı bir gün sonra veriyor. İnternet baskısı normal gazeteden farklı olabilir oysa, yapmıyorlar.)

Sezer ve Büyükanıt'ın açıklamalarında gurur duyulacak, memnunluk uyandıracak, millete tercüman olacak ne buluyorlar da, gazetenin ilk sayfasında birinci haber olarak veriliyor, anlaşılır gibi değil.

Masonik sistem, zıt kutuplara yerleştirdiği iki maymununu (hükümet ve asker) oynatıp duruyor, milletin gözünü devamlı bağlıyorsa, bu mazlum millet gerçeği nasıl öğrenecek? Bu iki gazete, masonik sistemin sağ kesime yerleştirdiği iki ajan gazete mi ki yanlışa doğru diyor, sistemin oyuncağı oluyor!?

PKK ..... birinci elden serbest bırakan, Türk'ün mübarek bayramlarını unutup yahudinin hanukasını kutlayan bir cumhurbaşkanı Türk'ün cumhurbaşkanı mı ki, söylediklerinden gururlanalım, pay çıkaralım?

Recep Tayyip ve avanesi bunca ihaneti ellerini kollarını sallaya sallaya, zenginlik ve şatafat içinde, makamların en yükseğinden yaptıkları halde, devletin bütün kurumları bunların gözüne baka baka satıldığı, topraklarımız bile düşmana peşkeş çekildiği halde hangisinin sesi çıktı da, sanki İRTİCA TEHLİKESİ varmış gibi ortalığı velveleye veriyor bu namussuzlar?

Recep tayyip ve avanesi MÜSLÜMAN MI? Yahudi ve haçlıların bir dediğini ikiletmeyip Türkiye'yi onlara teslim eden BİR ALÇAK, ne TÜRK ne de MÜSLÜMAN olabilir mi? Kaç defa ıspatladı

http://www.doguturkistan.net/modules.php?name=AvantGo&file=print&sid=4749

BEN BİR ŞEY ANLAMADIM ADAM ÇORBA ETMİŞ. KİMİ ELEŞTİRDİĞİ BELLİ DEĞİLKİ DAHA DOĞRUSU KİME SALDIRDIĞI BELLİ DEĞİL DESEK DAHA İYİ OLUR :D :D

Kasım 13, 2007, 09:26:07 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Adam yarım saat konuşuyor. Konuştuklarının 25 dakikasını yüzde 99'u Müslüman olan Türk Milletine küfredercesine 'İRTİCAAAAA' ya ayırıyor, esas tehlikelerden hiç söz etmiyorsa, bunun neresi 'TARİHİ UYARI' olur Allah aşkına?.. Utanıyorum... Allah canımı alsın utanıyorum. Ülkücü geçinen, Milliyetçi geçinen gazetelerimizden utanıyorum.

Kaybolan, satılan değerlerimize sahip çıkan kaç gazete var? Topu topu iki adet değil mi! Biri Ortadoğu, diğeri Yeniçağ. Ortadoğu Bahçeli çizgisinde, Yeniçağ Bahçeli aleyhtarı. İşe bak! Yahudi paçavralarının ortalığı kasıp kavurduğu şu zaman diliminde sadece iki gazetemiz var, ikisi biribirine düşman!..

Gelgelelim, gerçek acı olduğu halde, her ikisi de Askerin önemine binaen olsa gerek, onları incitmeden, onların ettiği küfrü bile süsleyip milletin önüne koyuyor. (Ve ne yazık ki, her iki gazete de (genellikle) bir olayı bir gün sonra veriyor. İnternet baskısı normal gazeteden farklı olabilir oysa, yapmıyorlar.)

Sezer ve Büyükanıt'ın açıklamalarında gurur duyulacak, memnunluk uyandıracak, millete tercüman olacak ne buluyorlar da, gazetenin ilk sayfasında birinci haber olarak veriliyor, anlaşılır gibi değil.

Masonik sistem, zıt kutuplara yerleştirdiği iki maymununu (hükümet ve asker) oynatıp duruyor, milletin gözünü devamlı bağlıyorsa, bu mazlum millet gerçeği nasıl öğrenecek? Bu iki gazete, masonik sistemin sağ kesime yerleştirdiği iki ajan gazete mi ki yanlışa doğru diyor, sistemin oyuncağı oluyor!?

PKK ..... birinci elden serbest bırakan, Türk'ün mübarek bayramlarını unutup yahudinin hanukasını kutlayan bir cumhurbaşkanı Türk'ün cumhurbaşkanı mı ki, söylediklerinden gururlanalım, pay çıkaralım?

Recep Tayyip ve avanesi bunca ihaneti ellerini kollarını sallaya sallaya, zenginlik ve şatafat içinde, makamların en yükseğinden yaptıkları halde, devletin bütün kurumları bunların gözüne baka baka satıldığı, topraklarımız bile düşmana peşkeş çekildiği halde hangisinin sesi çıktı da, sanki İRTİCA TEHLİKESİ varmış gibi ortalığı velveleye veriyor bu namussuzlar?

Recep tayyip ve avanesi MÜSLÜMAN MI? Yahudi ve haçlıların bir dediğini ikiletmeyip Türkiye'yi onlara teslim eden BİR ALÇAK, ne TÜRK ne de MÜSLÜMAN olabilir mi? Kaç defa ıspatladı

http://www.doguturkistan.net/modules.php?name=AvantGo&file=print&sid=4749

BEN BİR ŞEY ANLAMADIM ADAM ÇORBA ETMİŞ. KİMİ ELEŞTİRDİĞİ BELLİ DEĞİLKİ DAHA DOĞRUSU KİME SALDIRDIĞI BELLİ DEĞİL DESEK DAHA İYİ OLUR :D :D

69.999.000 kişi vatan haini bu yazının sahibi vatan perver bizim memlekette hatta bu forumda bile var onlardan...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Aralık 01, 2007, 09:44:31 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Bence masonlarda yahudilerin bir koludur. Siyonizme verilen bir hizmet var sonucta. Seriati önlemek icin uygulanan bin bir cesit oyunlardan biridir.
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2007, 09:47:35 ös Gönderen: Osmanli »

Aralık 01, 2007, 10:14:36 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Bence masonlarda yahudilerin bir koludur. Siyonizme verilen bir hizmet var sonucta. Seriati önlemek icin uygulanan bin bir cesit oyunlardan biridir.

Şeriat nedir? :D
Şeriat bütün dinlerde vardır
sizin şeriat nedir onu anladım.
Dindeki Şeriatmı yoksa her hangi bir yönetim şeklimi önce açıklansa iyi olur.
ayrıca savaşılacak büyük bir tehdit değildir.Din olduğu zaman toplumları bölmek daha kolay oluyor

Aralık 02, 2007, 02:31:09 öö
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Tek yol Islamdir Sn. Shemuel!

Aralık 02, 2007, 02:48:42 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Hosgeldiniz Sn Osmanli,

Tek yol islam mi? Sizin diger yollardan haberiniz yok sanirim.:))

Saygilar

Aralık 02, 2007, 02:50:42 öö
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sevgili Osmanlı ragga sadece sizi samimi bulduğumdandır içinizdekiler olduğu gibi aktarıyorsunuz ne güzel benim gecmis yorumlarimi okumanizi isterim :)
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Aralık 02, 2007, 03:02:02 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sayin Sebnem,

herkes bir yol secer ve o yoldan gider. Bunun hesabini herkes hakikata ulastiktan sonra, ki hakikatta ölümdür, onu Resulun huzurunda verir. Ben her insanin dogru yolunu bulmasi icin Dua ederim. Insanlari seviyorum ve inanclarina saygiliyim. Yüce rabbimiz hepimizi dogru yola yönlendirir insallah.

Sayin Luckyeye2,

samimiyetiniz icin sagolun. Ben kalbimden geceni sizlerle paylasmak isterim. Düsüncem neyse net bir sekilde ortaya koyarim. Kimseyi kirmak yada incitmek istemem. Maksat düzeyli fikir alis verisi. Elhamdulillah kendimize hakimiz sonucta.:)

Aralık 02, 2007, 03:22:49 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Sayin Sebnem,

herkes bir yol secer ve o yoldan gider. Bunun hesabini herkes hakikata ulastiktan sonra, ki hakikatta ölümdür, onu Resulun huzurunda verir. Ben her insanin dogru yolunu bulmasi icin Dua ederim. Insanlari seviyorum ve inanclarina saygiliyim. Yüce rabbimiz hepimizi dogru yola yönlendirir insallah.

Bu cumlelerinizde ayni kapiya cikiyor.Yani size gore Islam'dan baska yol secenler ahirette hesap verecekler. Resulun onunde?Dogru yolu bulmasi icin insanliga dua etmeniz guzel.  Ancak dogru olan yol bir tane degil, birden fazla olabilmektedir Sn Osmanli. Izmir'e gitmek icin Marmaris'ten de gidebilirsiniz, Fethiye'den de...Arabayla da gidebilirsiniz, otobusle, motorsiklet ile de.Ama hepsi uzaklik mesafesi haric ayni kapiya cikar, bilirsiniz...Yani buna gore Izmir'e gitmek icin tek bir yol oldugunu savunmak ne kadar istigal-i abes ise, sizin inancinizin da BIR TEK  DOGRU oldugunu savunmak o derece beyhudedir. Matematikte bile bir islemin birden fazla cesit saglamasini yaparak ulasabilirsiniz...

saygilar