Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ateizm ve Evrim Hakkında Önemli Soru  (Okunma sayısı 3011 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 29, 2016, 06:10:41 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bilindiği üzere ateistler insanların maymundan evrimleşerek geldiğini kabul eder.
Şuan yer yüzündeki insan sayısı 7 milyar civarı.

- Neden maymunlar milyonken insanlar milyar çoklukta?
- Milyarlarca insan kalıntısı bulunurken, neden ara forma ait bir kalıntı yok?
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Şubat 29, 2016, 06:12:33 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Alıntı
Bilindiği üzere ateistler insanların maymundan evrimleşerek geldiğini kabul eder.

Şempanzeden  olmasın evrimleşme ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 29, 2016, 06:20:14 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ateist düşünceye sahip insanlara saygı duymak zorundayım. Fakat gözlemlerim sonucu çoğu insan sonradan ateist oluyor. Bunun sebebi ise  bir dine bağlı kalmayı zor olarak gördüklerinden. İster istemez içlerinde Allah inancının veya herhangi bir tanrıya olan inancının var olduğunu düşünüyorum. Allah'a olan nefretleri "inanmıyorum artık sana" diyerek intikam almış gibi hissettiriyor. Son olarakda ateist oluyorlar.

Şubat 29, 2016, 06:40:23 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın Zaharoff

Öncelikle soruda bir hata var. Ateistler veya evrimciler ''insan maymundan evrimleşmiştir'' demezler. Bu tarihsel ve çok çok uzun bir süreçtir. Homoerectus, homosapien, cromagnon gibi çeşitli evrelerden geçilmiştir ve bu insan modelleri maymun türlerine hücresel anlamda yakınlık göstermektedir.

Gelelim ilk soruya. Maymunlar milyonken insanlar neden milyar. Çünkü üreme yapısı farklıdır. Maymunlar, insanlar kadar hızlı üremediler. Özellikle sanayi devriminden sonra nüfus artışı korkunç düzeydedir. Ayrıca maymunlar doğal ortamda yaşadıkları için zaten her 10 maymundan 1-2'si üremeye devam edebilmektedir.

Ara forma ait bir kalıntı olmadığını nereden çıkarttınız? Yukarıda saydığım insan/insansı modellerin kalıntılarını araştırabilirsiniz. Elbette bunlar evrim teorisini kanun yapmaz. Adı üstünde hala ''teori''dir.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Şubat 29, 2016, 06:52:09 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayın Zaharoff'un sorularına aramızdaki bilim insanları gerekli ve bilimsel cevapları vereceklerdir, bundan eminim.
Ama ben onların affına sığınarak bir şey yazacak.

Sayın Zaharoff insanlar maymunlardan evrimleşmemislerdir, yanı bir maymun zamanla insana dönüşmemiştir.
Bizim maymunlarla akrabalığımiz ( veya benzerliklerini ) aynı ata ya veya aynı kökene bağlı olmamızdan, diğer bir deyişle aynı kökenden gelmemizdendir.

« Son Düzenleme: Şubat 29, 2016, 06:54:22 ös Gönderen: Tij »

Şubat 29, 2016, 06:57:25 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Şubat 29, 2016, 07:07:49 ös
Yanıtla #6

Sayın Risus; oldukca berrak anlatmış.Uzmanlar,"Omurga'nın kafatasına bağlandığı noktayı baz alarak, insan türleriyle, primat türlerini bir birinden ayırırlar".

"Geçiş form"arıyorsak eğer;Ayna'ya bakmamız yeterli.Sosyal medya'da, bu soruya benzer bir soru dolanıyor:"Madem Maymun'dan geldik; neden şimdiki maymunlar İnsan olmuyor".
"Dünya'nın dönmesi kadar gercek bir olguyu", neden hala eğitim müfredatımıza almadık bilmiyorum?

"Vatikan"bile evrimi kabul ederken şu çümleyi kullandı:"Tanrı'nın elinde, sihirli değnek yok".Bütün din adamları, her ne kadar sihirbaz gibi giyiniyor olsada...

Sevgilerimle
« Son Düzenleme: Şubat 29, 2016, 07:18:34 ös Gönderen: Zig-Zag »
Sen Özelsin

Şubat 29, 2016, 07:32:12 ös
Yanıtla #7

konuyla çok ilintili  kitlendiğim bir kitabı söyleyeceğim.okunması halinde sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.
ölüm bir varmış bir yokmuş-jose saramago
kalite çöplükte aranmaz.

Şubat 29, 2016, 08:10:42 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim anlamadığım nokta insan ve maymun vb. bu iki varlık aynı atadan geliyorsa,  neden her iki varlığında nüfusu birbirine eş değil? Sayın Risus sanayi devrimiyle ilişkilendirmiş fakat öncesine baksak yine aynı sonuç karşımıza çıkıyor.

Yukarıda yıllara göre dünya nüfusu veriliyor. Ateistler ilk insanın hiçbir zaman varolmadığını söylüyor.
İlk insan hiçbir zaman varolmadıysa homo canlının doğada büyüyüp gelişip üreyip ölmesi ile pan türü bir canlıyla biyolojik çeşitlilik sebebiyle nüfus sayısının eşit olması gerekmezmi.

-İnsan biyolojik döngünün neresinde?
-İnsanın üstün bir varlık olmasının sebebi nedir?
-Ne zaman yer yüzünü yöneten bir varlık olduk?

Vatikanın yorumunu tamamiyle tarihsel buluyorum. Zamanında dünya düzdür anlayışını benimseyen kilise.
Dünyanın yuvarlak(tam yuvarlakda değil) olduğu ispat edilince hristiyanların papaya güveni azalıyor.
Eğer doğruysa Vatikan'ın evrimi kabul etmesi bence hristiyanlığı red etmek demektir.
« Son Düzenleme: Şubat 29, 2016, 08:19:18 ös Gönderen: Zaharoff »

Şubat 29, 2016, 08:24:31 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Benim anlamadığım nokta insan ve maymun vb. bu iki varlık aynı atadan geliyorsa,  neden her iki varlığında nüfusu birbirine eş değil? Sayın Risus sanayi devrimiyle ilişkilendirmiş fakat öncesine baksak yine aynı sonuç karşımıza çıkıyor.

Yukarıda yıllara göre dünya nüfusu veriliyor. Ateistler ilk insanın hiçbir zaman varolmadığını söylüyor.
İlk insan hiçbir zaman varolmadıysa homo canlının doğada büyüyüp gelişip üreyip ölmesi ile pan türü bir canlıyla biyolojik çeşitlilik sebebiyle nüfus sayısının eşit olması gerekmezmi.

-İnsan biyolojik döngünün neresinde?
-İnsanın üstün bir varlık olmasının sebebi nedir?
-Ne zaman yer yüzünü yöneten bir varlık olduk?

Vatikanın yorumunu tamamiyle tarihsel buluyorum. Zamanında dünya düzdür anlayışını benimseyen kilise.
Dünyanın yuvarlak(tam yuvarlakda değil) olduğu ispat edilince hristiyanların papaya güveni azalıyor.
Eğer doğruysa Vatikan'ın evrimi kabul etmesi bence hristiyanlığı red etmek demektir.

Sayın Zaharoff,

Öncelikle ben sanayi devrimiyle ilişkilendirmedim. Sadece insan nüfus artışının maymuna kıyasla daha fazla olduğunu özellikle sanayi devrimi sonrası arttığını söyledim. Verilere dikkat edecek olursanız sanayi devrimi öncesi her 250-300 yılda 100 milyon nüfus artışı olurken sanayi devrimi sonrası her 10 yılda 250-700 milyon arası artış olmuştur. Sizce de bu korkunç bir sayı değil midir?

Eşit olamaz. Zira maymun, insan kadar bilinçli ve korunaklı bir canlı değil. Her 10 maymundan sadece 1-2 tanesi üreme işlevini devam ettirebilmektedir.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Şubat 29, 2016, 11:45:31 ös Gönderen: Risus »
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe